1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

хомосексуалност

Дискусија во 'Канта' започната од zvezdakoska, 1 август 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. zvezdakoska

    zvezdakoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    60
    Мислам дека за оваа тема ќе се развие дискусија, ама пред да почнам само да ве замолам без препукувања, да не заврши "славно'' темева :lol:

    Па што мислите за хомосексуалците и тоа што ги бараат своите права?
    Што мислите за нивните геј-паради, за склучувањето на бракови помеѓу нив, па дури и за посвојувањето на деца од геј-семејства?

    Јас искрено иако подолго време размислувам на оваа тема немам некое цврсто изградено мислење. Сум имала прилика да видам некои такви типови и мене искрено ми се смешни, нивното држење на телото, зборувањето- незнам ама интересно ми се.
    За оние геј паради за кои сум слушнала-сите биле со мажи како од мајка родени :tmi: што баш и не ми е за гледање. Брак, искрено, можам да преминам преку тоа, но сепак да посвојуваат деца некако ми е чудно и неприфатливо. Мислам дека децата треба да растат во нормално семејство со татко и мајка.
    Но немам ништо против бидејќи секогаш првенствено луѓето ги ценам според тоа колку се човечни, а не по сексуалната ориентираност.
     
  2. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
  3. zvezdakoska

    zvezdakoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    60
    требало поубаво да разгледам. Ајт клучот мавнете го :D
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.