1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

хомосексуалност

Дискусија во 'Канта' започната од zvezdakoska, 1 август 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  60
  Мислам дека за оваа тема ќе се развие дискусија, ама пред да почнам само да ве замолам без препукувања, да не заврши "славно'' темева :lol:

  Па што мислите за хомосексуалците и тоа што ги бараат своите права?
  Што мислите за нивните геј-паради, за склучувањето на бракови помеѓу нив, па дури и за посвојувањето на деца од геј-семејства?

  Јас искрено иако подолго време размислувам на оваа тема немам некое цврсто изградено мислење. Сум имала прилика да видам некои такви типови и мене искрено ми се смешни, нивното држење на телото, зборувањето- незнам ама интересно ми се.
  За оние геј паради за кои сум слушнала-сите биле со мажи како од мајка родени :tmi: што баш и не ми е за гледање. Брак, искрено, можам да преминам преку тоа, но сепак да посвојуваат деца некако ми е чудно и неприфатливо. Мислам дека децата треба да растат во нормално семејство со татко и мајка.
  Но немам ништо против бидејќи секогаш првенствено луѓето ги ценам според тоа колку се човечни, а не по сексуалната ориентираност.
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.370
  Допаѓања:
  63.407
  Пол:
  Женски
 3. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  60
  требало поубаво да разгледам. Ајт клучот мавнете го :D
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.