1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

што да правам???

Дискусија во 'Канта' започната од lovergirl19, 31 јануари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. lovergirl19

  lovergirl19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2011
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  24
  Вака ...јас имам 19 год а дечко ми 17 ипол, одиме речиси 2 години се сакаме и се ни е убаво , не ми сметаше тоа што е помал бидејќи има позрело размислување ама ,сега во последно време почна да размислува да се понаша детски...инаку е мамино синче и многу го разгалуваат што страшно ми смета се ми збори за неа мама ова мама она разбирам некогаш да ја спомне али нон стоп дури ми има спомнато дека ако се земеме несмеам ништо да и погрешам ниту да се скарам нешто у смисол ако и погрешам си го знам патот накај дома...исто така е мнооооогу трвдоглав се сака по негово да е ако нешто пример погреши и јас ако му го кажам тоа тој се како на мене да ми смета нешто се он крив се прави жртва...исто така многу сака да го разгалувам му купувам подароци се со цел да му биде убаво но тоа не го цени ... ,колку пати го имам частено некогаш се осеќам како јас да сум машко не знам што да правам го сакам ме сака али ова негово однесување не ми се допаѓа..неможам да го сменам ако му кажам нешто во врска со тоа тој секогаш се вади , некогаш кревам раце ама некогаш премногу ми смета што не знам што да правам..
  ве молам дадете било каков совет го ценам!! фала многу


  ако ја има темава се извинувам но не разгледав бидејќи ми дојде да си ја испразнам душава
   
 2. AIT

  AIT Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  979
  Допаѓања:
  1.750
  Пол:
  Женски
  Па ти заведуваш малолетник :D Мислам дека и самата наброја еден куп причини заради кои треба да го оставиш.Според мене и ако ова продолжи со секој ден ќе биде се потешко од причина што има многу работи кои ти сметаат кај него .
   
 3. lovergirl19

  lovergirl19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2011
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  24
  тој ми има докажано дека ме сака и по цел ден ми го кажува тоа ама незнам како да се справам со ова однесување...да не сум сигурна во неговата љубов досега ке го оставев ама знам дека ме сака
   
 4. AIT

  AIT Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  979
  Допаѓања:
  1.750
  Пол:
  Женски
  Па тогаш седни го и кажи му што се ти смета и ќе видиш што ќе се случи
   
 5. lovergirl19

  lovergirl19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2011
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  24
  му го имам кажано ова ама тој си мисли дека јас го окривувам тој мисли дека е во право многу е тврдоглав последниот пат ми рече ке проба да се контролира ама сепак не успева во тоа.. ке видам со тек на време како ке биде ...
   
 6. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.846
  Кога ќе спиеш со дете нормално е да се разбудиш измочан (така нешто беше)...се слагам со АИТ дека треба да го оставиш. Со муабет не бива, не се контролира, си продолжува по старо што е многу нормално има 17 години и е дете, дури и сама кажуваш дека е детинест. Ти си веќе девојка и ти треба посериозен и зрел дечко, а не некоја лигава мамина маза!
   
 7. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  482
  Верувај понекогаш и јас се осеќам како машко во мојата врска :lol:
  А во врска со твојот проблем најубаво е да го оставиш...па тој е уште детеее :?:
   
 8. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.899
  Пол:
  Женски
  Девојко знаеш дека машките покасно созреваат од девојчињата...? :)
  Уште од сега на 17 год. возраст ти има кажано како да се однесуваш кон мајка му, секоја почит кон љубовта што ја има за мајка му, но размисли како ќе ти биде ако навистина жената те извади од контакт. Друго само ти ли му купуваш подароци, само ти ли го разгалуваш него, извини ама јас сакам мене да ме разгалуваат и да ми угодуваат, а тоа што е тврдоглав и сака да е по негово мислам дека е само прееемногу разгален. Размисли дали сакаш вистински маж или мамино синче.
   
  На lovergirl19 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. lovergirl19

  lovergirl19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2011
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  24
  се сложувам со вас ми треба посериозен ама што да правам кога го сакам а знам дека и тој ме сака мноогу 2 години не се малку имаме преживеано многу работи и добри и лоши ,свесна сум дека годините си го прават своето сепак помал е нема некое позрело размислување за некои работи ама сепак го сакам ...сум размислувала да го оставам ама неможам го сакам премногу се убедувам со тоа дека ќе се смени ,доколку продолжи повеќе да ми смета тоа однесување ке му кажам ако не се смени повеќе нема да го толерирам и ке завршам со него... ова е многу тешко и комплицирано за мене сега засега ќе го следам ако ме сака ќе се смени барем малку за мене
   
 10. lovergirl19

  lovergirl19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2011
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  24
  сепак девојки фала за советите ќе видам дали ке има промени ако не тогаш го оставам
  ако досега не го ценел тоа што го направив за него и ако не се смени барем малку тогаш не е за мене нека најде друга што ке го трпи а и ке му угодува што не верувам ...
  фала уште еднаш ми значеа овие зборови бидејќи го потврдивте моето мислење сепак сум постара и ми треба позрел дечко а не мамино синче а за промените ке видиме ако има нешто ќе ви пишам обавезно!
   
 11. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  Во такви години сте да ти како женско си созреана, веќе си претпоставувам на факултет, а тој како момче сега е во пубертет и е во средно училиште 3та година вајда.
  Разлики меѓу вас безброј.
  Само заедничко што си се сакате.
  Ако ги пребродите овие проблеми алал да ви е.
  За неколку години да сте се сретнале, пример ти 25 он 23, па и понатмау ти 27 тој 25 за подоцнежни години и да не зборам се намалуваат разликите, нема да се примети дека е помал, тој ќе е созреан маж а ти созреана девојка.
  Вака сега ти одиш со тинејџер пубертетлија и тие 2 години тука се многу голема разлика.
  Понекогаш само љубовта не е доволна во една врска...
   
  На lovergirl19 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Нема да кажам ништо друго на темава освен - БЕГАЈТЕ ОД МАМИНИ СИНОВИ! :!:
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.