1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

што може да е?!

Дискусија во 'Канта' започната од dammmboo, 15 август 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. dammmboo

  dammmboo Активен член

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  нова сум и би сакала да ми помогнете..менструацијата секогаш ми доаѓа неколку дена порано,но овој месец веќе 7 дена ми доцни. бев на одмор со мојот дечко и секако имавме односи. но не употребувавме кондом само го стави и по 2 секунди го извади и сврши надвор..сега всушност тоа и ми е проблемот..зошто ми доцни?! мојот дечко е 100 % сигурен дека не свршил во мене. сменив морска клима,планинска и оваа од тука.. дали би можело да има влијание морето? или нешто друго е во прашање?! стварно сум загрижена :(

  Ви благодарам однапред :)
   
 2. Amore

  Amore Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  71
  Најверојатно е од климата. Само без паника :)
   
 3. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
  искрено мислам дека е до климата, но секој незаштитен однос си носи одреден процент на можност за бременост...така да можеби е најпаметно утре тест да си купиш
   
 4. Towelie

  Towelie Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2011
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  688
  А што марка ти е климата?
   
  На Oxymoron, Adi888, PeaceLoveBasketball и 3 други им се допаѓа ова.
 5. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.069
  Допаѓања:
  8.095
  Пол:
  Женски
  Климата има големо влијание врз циклусот. Мене на пример не ми е редовна, бев на море ми дојде точно на 28миот ден. Зачудувачки за мене, зошто тоа прв пат ми се случува од како имам добиено.
  Истото и кај тебе, само што тебе ти касни и потсвесно се измачуваш.
  Направи си тест за бременост, не дека верувам дека си бремена, туку за мирна глава. :)
   
 6. dammmboo

  dammmboo Активен член

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  фала ви многу :*
   
 7. Dvolicen

  Dvolicen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  1.431
  Допаѓања:
  3.485  Срцекршача 2 на повидок :D
   
  На starbucks му/ѝ се допаѓа ова.
 8. eva11

  eva11 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  1.851
  Допаѓања:
  756
  чекај малкце нешто не ми се слага велиш сте имале односи за време на одморок ок е тоа но велис без кондом 2 секунди и после свршил надвор зар секој пат без кондом и тоа по 2 секунди
  купи си тест за бременост посто очигледно не ја кажуваш целата вистина за да знаеме какода ти помогнеме
   
 9. PeaceLoveBasketball

  PeaceLoveBasketball Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  589
  Допаѓања:
  1.175
  магија бре,те урочил некој :lol:
  Или морето свршило во тебе? :^)
  ПС: Нека е здраво и живо :)
   
 10. honorthyself

  honorthyself Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.273
  Цццц.
  До загриженото девојче - лани кога бев на одмор ми доцнеше циклусот 1 недела.
  Оваа година добив точно на време.
  Како и да е, климата и одредени емоции можат да влијаат на ова.
  Значи најнормално растојание меѓу два циклуса ти е 28-35 дена. :)
  Ако не добиеш за 1-2 дена, појди си на гинеколог.
   
  На PeaceLoveBasketball му/ѝ се допаѓа ова.
 11. SomeWhere

  SomeWhere Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  70
  Пол:
  Женски
  Не се сите коментари интересни еве на пример твојот.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.