1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

љубов или навика

Дискусија во 'Канта' започната од kelly.r, 5 април 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. kelly.r

  kelly.r Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  548
  Допаѓања:
  293
  Што мислите дали љубовта со текот на времето преминува во навика?
  Дали тогаш на врската треба да и се стави крај?
  Дали љубовта и навиката се различни поими или само синоними?
   
 2. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Темата е заклучена бидејќи веќе постои таква vrski/ljubov-vs-navika-t1528/10.html
  Мислењата ќе бидат преместени.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.