1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

љубов!!!

Дискусија во 'Канта' започната од ludacaa, 3 јули 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. ludacaa

  ludacaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  749
  Допаѓања:
  180
  што преставува љубовта за вас?
  Дали некој може да ми даде дефиниција за љубовта?
  јас мислам дека Љубовта неможе да се дефинира, неможе да се претскасе, само може да се почувствува....Љубовта е гушкање кое го спојува срцето и ја растреперува душата, љубовта е сакање, љубовта е чувство засладено со слатки зборчиња...
  Љубов е појава во меѓусебните односи меѓу луѓето, кој не е целосно определуван и кој се опишува со здружување и меѓусебно помагање на две или повеќе лица. Најчесто се вели дека „љубовта не може да се определува“, но некои особини кај појавите кои луѓето ги назначуваат како љубов се еднакви или многу слични, па од нив би можело да се извлече некое појасно определување.
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.878
  Допаѓања:
  65.888
  Пол:
  Женски
  Не собира толку линкови во еден пост, колку што има вакви теми веќе. Еве ти еден
  vrski/ljubov-t1258/
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.