1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

„Внимавај што посакуваш, можеби и ќе ти се оствари“. Какво е вашето искуство?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Mr. Right, 23 март 2017.

  1. злоба

    злоба Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2020
    Пораки:
    1.027
    Допаѓања:
    3.321
    Пол:
    Женски
    Јас манијачев по Фејсбук пред 6 години и налетав на еден познаник, не ми се допаѓаше, но беше убав, си реков што ако ми биде дечко. После неколку години се фативме и идевме извесен период.

    Јас повеќе ова го асоцирам со The law of attractrion. И оваа тактика ја користам и многу ми успева!
     
  2. Suhan

    Suhan Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2020
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    652
    Пол:
    Женски
    Navistina veke ke vnimavam sto posakuvam..i za nesto sto mislev deka e nedostizno za mene go doziveav..nz dali da se raduvam ili veke se pokajav..sepak ubavo iskustvo..;)
     
  3. prominent

    prominent Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2014
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    61.219
    Да, ми се има случено пред неколку години.
    Имав работа која воопшто не ја сакав, секој ден се жалев пред да отидам, бев безволна и нервозна.
    Еден ден навистина ја изгубив работата. Не знам дали беше по моја вина, веројатно мојата безволност влијаела на начинот на кој (не) сум ја вршела работата.
    После тоа, ми требаше одреден период додека да најдам нова работа, и тој период ми беше уште помизерен.
    За среќа, добро се заврши, сега немам таков проблем и си работам со желба и елан.
     
  4. Amellie13

    Amellie13 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 јануари 2017
    Пораки:
    3.646
    Допаѓања:
    52.631
    Пол:
    Женски
    You guys are having your wishes come true?
    [​IMG]

    Искрено, не ми се случило вакво нешто, барем не некое на кое се сеќавам и ми оставило впечаток. Дури не знам како е можно ова. :?:
    Ех да беше толку лесно. :D
    Кај мене најмногу важи:
    "Внимавај што посакуваш, можеби нема да ти се оствари". :)
    Бидејќи сѐ што сум посакувала резултирало само во (пре)големи очекувања кои довеле до (пре)големи разочарувања.
    Or maybe it's just me.
    Ама се надевам еден ден и мене ќе ми се случи ова чудо. :smirk:
     
    На Maylin, Justicija, Hellobeautiful и 8 други им се допаѓа ова.
  5. KiT

    KiT Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2012
    Пораки:
    1.259
    Допаѓања:
    7.437
    Пол:
    Женски
    Несакајќи потсвесно посакував нешто т.е фантазирав за тоа, и сега се оствари, но на никого за тоа не зборувам.. ;)
     
    На Suhan му/ѝ се допаѓа ова.
  6. harizmaticnana

    harizmaticnana Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2020
    Пораки:
    115
    Допаѓања:
    218
    Пол:
    Женски
    Секогаш е така, верувајте ми :D
     
  7. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    2.977
    Допаѓања:
    8.750
    Пол:
    Женски
    Никогаш не ми се остварило. 8-|
     
  8. Cherry333

    Cherry333 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2019
    Пораки:
    2.492
    Допаѓања:
    7.359
    Пол:
    Женски
    Фразава може да се толкува на повеќе начини. Јас ја сфаќам вака, секоја животна ситуација носи своја тежина, да внимаваме бидејќи дури и да го добиеме тоа што сме го замислувале, некој (негативен) аспект не сме го имале предвидено, па пак нема да бидеме комплетно задоволни. Затоа е зборот внимавај во фразава.
    Јас не замислувам и не си поставувам цели кои сметам дека не можам да ги остварам од причина да не се разочарам потоа. Секако дека ова не ми е кочница во животот, не сакам да тапкам во место и секогаш ги остварувам зацртаните цели, но полека и чекор по чекор. По патот не мислам на негативни работи што може да се случат, бидејќи повеќе верувам во law of attraction за негативните работи. Ако правиш нешто песимистички настроен, обавезно ќе тргне наопаку. А и да се случи некоја препрека при дејствувањето, не треба да се обесхрабруваме, туку посигурно напред. Поентата ми е, дека ако посакаш нешто, имаш мотвација, треба да работиш на негово остварување, не доаѓа ништо туку така од небо.
     
    На Dandra и CrazyGirl15 им се допаѓа ова.
  9. edna_malecka

    edna_malecka Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    3.894
    Допаѓања:
    14.690
    Пол:
    Женски
    Досега само негативни, мисли у нервоза кажани ми се оствариле.
    Позитивни потешко.
     
    На CrazyGirl15, LejlaD и hermosa им се допаѓа ова.
  10. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.312
    Пол:
    Женски
    како за инат:!:
     
    На edna_malecka и Dandra им се допаѓа ова.
  11. Dashing:)

    Dashing:) Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2017
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    2.108
    Пол:
    Женски
    Јас немам 40години, но пак внимавам што посакувам. Без разлика дали е позитивно или негативно до сега скоро се ми се има остварено. За жал и негативното. :(
     
  12. Crna Dama

    Crna Dama Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2015
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    21.843
    Пол:
    Женски
    Ја не знам имам некогаш такви мисли чудни, некогаш кога ке помислам на нешто другиот ден или малце покасно мене таа мисла ми се дешава, или остварува. А често ми се случувало во последно време. И затоа си реков више нема да размислувам за ништо, оставам на времето све, тоа ке си покаже.
     
    На KiT му/ѝ се допаѓа ова.