„Заклучување“ за време на секс

Дискусија во 'Секс' започната од mina-mina, 20 февруари 2012.

  1. mina-mina

    mina-mina Активен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2011
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    6
    Женски дали некоја има искуство/повеќе информации за грчење на вагиналните мускулите на сред секс...за кое е потребно лекарска интервенција (ставаат некоја инекција за опуштање на мускулите) :worried:
     
  2. Gea

    Gea Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    1.056
    Допаѓања:
    11.603
    Пол:
    Женски
    Лично искуство НЕ и никогаш не би ни на сон посакала да ми се случи,
    меѓутоа пред неколку години, таква една случка проструи за секунда низ нашиот град.
    Човекот е познато име и на функција и со швалерката во еден хотел во центарот на градот, во среде бел ден им се случило тоа и биле приморани да викаат брза помош за да ги „одлепи“.
    Пукна брука, за 5 секунди веќе целиот град бруеше, а можам да замислам како ли им било на измамниците фатени корпус деликте.

    А џукелчињата скитници што во изобилие се рашетуваат низ градот, често имаат ваква незгодна ситуација :lol:
     
  3. Nymeria

    Nymeria Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    3.659
    Не е секогаш потребна лекарска интервенција. По некое време, смирено и опуштено, се отпуштаат и мускулите. Е сега, ако е за брзање нема бегање од лекари и „брука по чаршију“ со оглед на тоа колку се професионални работнициве во здравствените установи.
     
  4. mina-mina

    mina-mina Активен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2011
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    6
    sigurno e deka moze i bez lekarksa intervencija? mene stvarno vo posledno vreme mi se vrtat tie misli za vreme na seks "sto ako sega se desi"...i ne mozam da uzivam :(
     
  5. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    И јас имам слушнато за ова, но лично искуство немам.
    Од муабети што сум слушала демек мускулите се грчеле, поточно вагиналните мускули и притоа го стегале пенисот цврсто, да неможе да се ослободи.
    На другарка ми другарка и, па на другарка и другарка (читај рекла-казала) ми збореше нешто демек на некои им се случило ова кога некој ненадејно упаднал во соба, и демек од тревога во моментот дошло до вакво заклучување.
    Е сега за точноста на податоциве не би да коментирам, зошто ми е смешно од една страна, а од друга не ни имам некаква си теоретска или практична подготовка односно искуство.

    А она со кучињата што го спомна Геа, тие при секое парење така се заклучуваат, имам некаква промена со половиот орган на мажјакот откако ќе ејакулира, и знам дека е болно и за двете кучиња.
     
  6. Irida

    Irida Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2011
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    963
    Во мојот град се слушаа муабети за такво заклучување, секако муабетите се слушнаа од докторите и сестрите после лекарската интервенција :D Што е најлошо двајцата беа фатени во прељуба, па заклучувањето настанало при ненадеен упад од трето лице. Доказ дека лош е швалерајот, а и третата смена...
     
  7. Nymeria

    Nymeria Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    3.659
    За 100% сигурно, не е, сепак е индивидуално, ама еве 70% од сигурни извори дека е возможно. Не би сакала да дознаам повеќе, и како што кажаа, на оваа тема се е информација од рекла-казала муабети.
     
  8. Vasko-St

    Vasko-St Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    8
    Eve devojki edno masko mislenje. Vaginalnite muskuli koi se dosta silni, mozat da se zgrcat pri seksualniot odnos najcesto od stres, panika, strav ( obicno pri neverstvata ). Vo dosta slucai e potrebna lekarska intervencija, malku e nezgodno no toa e. Od razlicni iskustva postojat poveke varijanti za samopomos vo takov slucaj. Edna varijanta e mackanje sapun okolu polovite organi i vnimatelno izvlekuvanje na penisot a drugata e koga mazot stava eden prst vo analniot optvor na partnerkata, navodno so toa doaga do opustanje na vaginalnite muskuli.
    Sto se odnesuva do kucinjata i nekoi drugi zivotni, kaj niv zaklucuvanjeto e od sosema druga pricina. Imeno vo penisolt kaj kucinjata postoi mala koska ( os penis ) koja koga penisot e spusten stoi paraleno so nego, no koga e vo erekcija ( krenat ) i vo tekot na poloviot odnos ( coitus ) se pomestuva i stoi poprecno vo odnos na penisot. So toa se sprecuva izleguvanje na penisot od vaginata pred ejakulacijata. So samata ejakulacija, krvta od penisot se povlekuva i koskata se vraka vo normala. Nekoj napomena deka e mnogu bolno za kucinjata. Samiot odnos ne e bolen, no se slucuva luge bez pamet da nastojuvaat nasilno da gi razdvojat kucinjata pri odnosot, toa im e interesno i smesno, pa togas kutrite zivotni cuvstvuvaat ogromna bolka i dobivaat povredi na polovite organi .
    Pozdrav :D
     
  9. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.931
    Пол:
    Женски
    Аманте луѓе, знаев за ова уште од порано, ама немав ни помислено го знаев само како инфомрација, и знаев за една случка. И толку!!
    Арно ама мораше овде да го читнам, и викендов мислев на тоа бе, на сред секс! |( :D
    И тоа убаво пивната, и уште умот таму ми отиде се чудам како. :D
    Си викам "дај да смениме поза, ама, што ако не може да излезе...? :?:
     
  10. LadyIvvy

    LadyIvvy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    574
    Допаѓања:
    772
    лелеее....на никој не би посакала такво нешто...лошо ми изгледа :)
     
  11. Angela12345

    Angela12345 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2012
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    26
    И јас имам слушнато и имаам и случка видено и баш сум прашала и ми рекоа дека само на постари би можело тоа да се случи а на помладите не (мене така ми кажаа) :)