1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

„Играње“ (треперење) на окото

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од enca.69, 8 јануари 2010.

  1. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.448
    Pa vaka....vo sustina ne sum mnogu sueverna licnost...no mnogu me plasi koga narodski kazano mi ,,igra,, okoto....sto mislite vie????zosto se slucuva?ima li vrska , nosi li nekoja poraka????neznam dali e slucajnost, no pred 2-3 godini mi igrase okoto kontinuirano cela godina....mi se sluci smrt na licnost od semejstvoto... :( eve sega pak mi se slucuva istoto...umiram od strav, ama bukvalno umiram od strav...placam i nemozam da funkcioniram normalno, samo ocekuvam nekoja losa vest:(((((((pomognete mi....kakvo iskustvo imate...sto mislite????dali ima nesto???????
     
  2. Pennyroyal

    Pennyroyal Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2009
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    40
    Енки, не се грижи за тоа... ;)
    Играње на окото...интересно...мислам дека тоа е хормонот на стресот. :evil:
    Капакот или пак мускулите на аглите од очите ќе почнат да треперат... :twisted:
    Сум приметила, понекогаш има мало чешање :mrgreen:
     
    На My.Cloud му/ѝ се допаѓа ова.
  3. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.448
    pa help be zenski....znam deka e glupo i debilno, znam.....ali pisete sto bilo sto mislite...kolku i svesno da nejkam potsvesno me maciii :( ;(
     
  4. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.748
    Допаѓања:
    65.197
    Пол:
    Женски
    Jas pak bas od sekogas sum mislela sprotivno... deka koga ti treperi okoto ke se raduvas nesto, ama ne veruvam bas vo takvi raboti.
     
    На Artist14 и BeautyQueen им се допаѓа ова.
  5. mamicka

    mamicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    27
    EVE NEKOJ KAKO MENE , PRED NEKOJ MESEC BEV BREMENA CUVSTVUVAV NEKOJA MACNINA NEKOE CUVSTVO NA STRAV, I TOA BEZ NEKAKVA PRICINA NEMIE PRVO DETE , ODEV REDOVNO NA KONTROLA I ME UBEDUVAA DEKA SE E VO RED NO CUVSTVTO NE MI PROAGASE, SIGURNA SUM DEKA SITE STE GO IMALE TOA CUVSTO NA STRAV DEKA CE SE SLUCI NESTO LOSO LEGNUVAV I STANUVAV SO STRAV , (E SEGA CE SE NASMEETE) BESE PRAZNIK I POJDOVME KAJ BABAMI NAGOSTI I MU KAZAV STO CUVSTVUVAM .EJ SRCE MOE AKO VERUVAS VO MALERI TIE I CE SE SLUCUVAT, AKO VERUVAS DEKA CE TI SE SLUCI NESTO DOBRO VERUVAJ DEKA CE BIDES SRECNA SEKOGAS . AJ BE I OVAJA ME TESI SAMO SI POMISLIV . CUVSTVOTO NE MI SE TRGASE .VERUVAJTEMI CESEN ZBOR PO IZVESEN PERIOD POJDOV NA KONYROLA I CUVSTVOTO SE OSTVARI MI KAZAA DEKA NOSAM CITUS TRANSVERZUZ NAJSTRASNA I NAJRIZICNA POLOZBA NA DETETO MI KAZAA DEKA PLODOVATA VODA MI E NAMALENA I DEKA MORA DA ME OTVORAT CARSKI, NA OPERACIJATA IZGUBIV MNOGU KRV EDVAJ NE SPASIJA I MENE I MALECKOTO . KOGA SE RAZBUDIV SE ZAKOLNAV DEKA I DA IMAM NEKOE PRETCUVSTVO CE SE TRUDAM DA MISLAM POZITIVNO ZOSTO LOSITE RABOTI SE SLUCUVALE SAMO AKO GI OCEKUVAS . NAJMILA MOJA 69 VERUVAJ DEKA IGRANJETO NA OKOTO CE TI DONESE SRECA I TOA CE TI SE ISPOLNI.
    ISKRENO TVAJA MAMICKA
    :)
     
    На Arthur, Draginja, enca.69 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. mKdevojce

    mKdevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.951
    Допаѓања:
    13.885
    Јас па знам дека ако ти игра окото значи дека некој сака да те види :D

    Тоа не е ништо освен контакција на мускулот на очниот капак. тоа е нешто најнормално за сите мускули. Нема потреба од суеверија.
     
  7. marina30

    marina30 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    48
    jas imam citano deka ako ti igra okoto e nedostatok na magnezium...... poz
     
  8. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.448
    fala Vi na site....obicno reagiram poinaku gi ignoriram takvite raboti i ne sum sueverna mnogu skoro ic...ama poradi toa sto mi se sluci kako sto pisav, sto moze i bilo koincidencija, jas si staviv vo glava deka koga mi igra desnoto oko e za loso i me ubiva sugestijata...falaa
     
  9. Pennyroyal

    Pennyroyal Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2009
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    40
    Срц, не сите мускули треперат ;)
     
  10. Dark-Rose

    Dark-Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2009
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    76
    Мене ова имам приметено дека ми се случува кога имам некој стресен период. На нервна база е, не се секирај. И почни да мислиш позитивно, место тоа дека ќе ти се случи нешто лошо, почни да размислуваш на позитивни работи и ќе видиш, навистина ќе се случат. Позз***
     
  11. mKdevojce

    mKdevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.951
    Допаѓања:
    13.885
    Тоа ми го има кажано професор по анатомија кој јас го прашав за оваа проблематика.
     
  12. kristinatem

    kristinatem Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 декември 2009
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Jas mislam deka se e individualno
    se slozuvam deka treba da mislis pozitivno, se slozuvam deka ponekogas i stresot predizvikuva nekakvi nekontrolirani reakcii, no sum primetila, kako nekoj sto veke napisa ovde , koga mi treperi okoto nekoj ima zelba da me vidi i toa nekoj na koj mu znacam , ova mi se slucilo nekolku pati i sekogas koga ke mi zatreperi se raduvam.
    Bidi pozitivna i se ke bide ok
     
  13. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    И мене често ми игра окото и кога ќе кажам дека ми игра баба ми ми вика НЕ КАЖУВАЈ ЗАТОА ШТО ОКОТО ЌЕ СЕ ЛУТИ. :lol: И да ти кажам право почнав и да го игнорирам. Можеби кај мене понекогаш игра затоа што имам проблем со очните мускули и морам постојано да ги контрлирам затоа што окото ќе ми забега :lol: Којзнае?
     
  14. len4e

    len4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2009
    Пораки:
    174
    Допаѓања:
    60
    spored nekoi stari kazuvanja ako ti igra levoto ke se sluci neso loso,ako e desno e na dobro, a mene iskreno mi e strav od ovie raboti pa se obiduvam da gi ignoriram
     
    На Neongirl му/ѝ се допаѓа ова.
  15. nica

    nica Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    56
    Jas znam deka koga ke ti igra oko treba tri pati da go prekrstis i taka ja brkas nesrekjata koja moze da se sluci. Sepak ne veruvam mnogu vo ovie raboti :)
     
  16. Vega

    Vega Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    25
    земи си магнезиум и пиј си 2-3 недели...
    и бај д веј не верувам во бабини деветини...ти пробај си ова па ако не делува не бегаат гатачките и бајачките
     
  17. kristin4e

    kristin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    122
    Енца,дучшичке,исто вака како што опишуваш ми се има случено и мене.За жал и јас изгубив една многу драга и блиска личност. :(
    Ама окото ми играше и пред да се случи тоа,ми игра и откако се случи...А од тогаш поминаа шест години. Сигурно станува збор за чиста случајност и не вреди животот да го живееш во страв и паника од од можните лоши настани.
     
  18. Vega

    Vega Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    25
    а бе мускули се нема врска се е случајно
    јас си пиев магнезиум па ми помина освен тоа на доктор бев и ми рече дека е од преумореност па си купив и наочари кои еве ги носам една година и плус ми кажа дека може и од стрес да е
     
  19. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.448
    Fala Vi na site....se trudam i da ignoriram i se hrabram....ama ete taa koincidencija mi vlea mnogu strav....fala vi mnogu...pozdrav do site
     
  20. skorpija1992

    skorpija1992 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    36
    enca.69 mene mi trepka okoto. Pa sekogas mi se ostvaruvale tia raboti.Zabelezi koe oko e i sto kle ti se sluci mene sekogas desnoto za ubavo a levoo za loso i bas imam prnimeteno pa mi se slucuvaat raboti. :) :) :)