„Играње“ (треперење) на окото

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од enca.69, 8 јануари 2010.

 1. 96kiko96

  96kiko96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2018
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  442
  Пол:
  Машки
  буквално исто, ама никад до сеа не ми се десило нешто као демек лошо ова она заради тоа, не сум ни марел до толку, навика ми стана од време на време да ми се дешава да ми затрепери окото.
   
 2. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.618
  Допаѓања:
  125.004
  На сите некогаш им 'игра' окото.
  Не знам зошто воопшто е темава?

  Ко да има тема: Понекогаш прдам.
  Нормална физиолошка појава е, не е ништо посебно.
   
  На MarigoldA, theowndemon, candy.cane и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. candy.cane

  candy.cane Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  1.104
  Допаѓања:
  5.706
  Пол:
  Женски
  "Имам приметено дека во последно време кога и да прднам, смрди после тоа и се слуша чуден звук. Понекогаш и креветот на којшто седам вибрира. Дали сум проколната? Можеби сум пророчица и предвидувам земјотрес или вулканска ерупција? хелппппп"

  (facepalm)(facepalm)(facepalm)
   
  На душленце, theowndemon и WildMk им се допаѓа ова.
 4. 96kiko96

  96kiko96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2018
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  442
  Пол:
  Машки
  онака одеднаш се осеќа миризба као да си у чернобил, али добро е ако си у кревет, затоплуење у секунда.
   
  На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
 5. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.914
  Допаѓања:
  3.425
  Тоа се нерви не верувам дека има посебно значење
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 6. BrokenWings16

  BrokenWings16 Активен член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2019
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  29
  Пол:
  Женски
  Вака од сабајле почна, под уста да ми трепери како нешто да ме боцка, како импулс да имам под устата (така отчукува) многу сум загрижена што би можело да ее тоа...Фала однапред
   
 7. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.914
  Допаѓања:
  3.425
  Земи б комплекс б 6 и вит ц редовно пиј
   
  На BrokenWings16 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Dandra

  Dandra Активен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2020
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  66
  Sto znaci leviot kapak cel mesec mi igra