1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

„Легнав“ со најдобриот другар на дечко ми

Дискусија во 'Канта' започната од tinka.tincence, 4 јуни 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Јас знам што и е, досадно и е, па ајде тука по форумов ќе трола, од време на време се јавуваат и такви тролчиња, де инцести, де изневерувања и што ли уште не...
    Не и текнува да си прочита што претходно лажела, ако ништо друго да и се совпаѓаше приказнава можда и ќе поверував ама вака :shake:
     
    На anastasijaki му/ѝ се допаѓа ова.
  2. MissCupcake

    MissCupcake Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2011
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    263
    Секако ќе раскините ако му каже другар му ќе ти раскине на посуров начин,а вака совеста ќе си ја ублажиш за една трошка. ;) Инаку како го обожаваш кога си го изневерувала со неговиот најдобар другар и тоа не еднаш?! Значи какви сме ние луѓето се срамам што сум човек...
     
  3. Leeloo

    Leeloo Популарен член

    Се зачлени на:
    11 декември 2010
    Пораки:
    645
    Допаѓања:
    290
    Битно другар му ипак си го исполнил неговото "не си го почувствувала отсуството на дечко ти."
     
    На Diamond, Elennaa и marama им се допаѓа ова.
  4. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Така де najubava2010, ама од вакви измислици безброј на форумов што ќе им текне си праат шпански серии и глупости, ако некој/а не дај боже си има некаков да речам многу сериозен и тешко решив проблем ради овие нема да му/и се поверува. Е тоа е жалното, веќе да не знаеш кому да веруваш на форумов ради режисеркиве како дотичната.
     
    На lolyta777 и najubava2010 им се допаѓа ова.
  5. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    Имаш два избора:
    - Да не му кажеш ништо, и ако другар му му каже на дечко ти да го убедиш дека не е вистина и да си обезбедиш алиби (некоја другарка или некој од семејството) кој ке тврди дека бил со тебе некаде во периодот кога другар му вели дека сте биле заедно. Ако не си пишувала пораки со другарот или не сте си праеле муабет на МСН ова може да успее, но ако има нешто такво може да му покаже и да бидеш во голема каша.
    - Или да му кажеш се, и да се молиш на господ да ти прости.

    Како и да е ако си го сакала немаше да легнеш со другар му повеке пати. Да било само еднаш може некако да се извадиш со стариот Blame it on the alcohol изговор, кој ретко пали. Јас би одела со втората варијанта иако не си за простување во никој случај, ама пробај да се извадиш некако. :) Гуд Лак
     
    На lloovvee му/ѝ се допаѓа ова.
  6. MissCupcake

    MissCupcake Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2011
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    263
    Не можам да редиктирам извинете,но еве што воочив:


    Денес, 13:47
    Со мојот партер имавме секц со кондом.При тоа кондомот ни се скинал но дечко ми не сврши во мене туку за секој случај го извади и тогаш видовме дека е скинат.после 1 недела видов парче од кондом во мојата вагина.ме фати паника ве молам за совет дали можам да забременам ?


    Денес, 15:33
    Се се случи спонтано.Во врска сум 2ипол години со дечко што го обожаваммм ! Дечко ми отиде на екскурзија,а неговиот најдобар другар,со кој се друзи уште од дете,цело време ме викаше да искачаме сами,за да не сум го чустувала отсуството на дечко ми.Еднаш седевме кај него и ме залапа..а јас не се тргнав и одеднаш се најдов кај него во кревет.И така секој ден се глеавме и имавме сексуални односи.Откако се врати дечко ми почнав да чуствувам грижа на совест и на неговиот другар му реков дека не сакам ништо више со него.Но тој настојува да се глеаме бидејќи се заљубил у мене и ако не сум му раскинела на дечко ми се ќе му кажел Го сакам дечко ми и неќам да го изгубам а знам дека ПРЕГОЛЕМА ГРЕШКА НАПРАИВ.Ве молам за совет а не за осуди!


    Девојкава за два часа имала секс со партнерот (или мисли на најдобриот другар или на дечко и веројатно дечко и штом си пишувала во вториот пост толку отворено нити овде ќе лаже) и нашла парче кондом во вагината, го изневерувала дечко и со неговиот најдобар другар, тој се вратил, љубовникот и се јавувал и ѝ се заканувал.
    Девојкава или го има најбурниот љубовен живот кој е возможен само во шапанските сапуници со гатачката од Гвадалупе, или е неверојатна лажга.
    Второ ќе да е.
     
    На creshicka му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Не, таа вика дека после 1 недела го видела парчето. Мене не ми е јасно како во една тема пишува дека идат 9 месеци а тука 2 и пол години ? Сакате да ми кажете дека навистина постои временската машина ? :rofl:
     
  8. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    што и да направиш пак ќе изгубиш а дечкоти ќе биде повредениот и тоа 2јно од оваа ситуиација а зошто?
    затоа што најдобриот другар кој очигледно не му бил другар легна со женската негова ми забоде нож во грб а женската негова т.е ТИ си легна со другарму како ништо да не било
    абе јас секогаш бев и сум против вакви контакти што има другарками да се дружи со дечкоми додека ме нема?што?циркузи или пак обратно и да му кажеш и да не кажеш никогаш повеќе покрај него нема да се осеќаш удобно и да се опуштиш никогаш знеш зошто?совеста ќе те убие...
     
  9. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.575
    Тинка Тинченце = Трол Тролчиште.
    Не си го губете времето за давање совети и онака ја нема сигурно сега има попаметна работа вади парчиња од кондоми од вагината.
     
    На Diamond, apple12 и Tanjus им се допаѓа ова.
  10. MissCupcake

    MissCupcake Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2011
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    263
    Да знам ама сега го пронашла парчето (знам колку глупаво звучи, како The lost treasure in Tina's vagina :rofl: ) и сега во тој шокантен период се прашува дали е бремена, изневерува, и откако ама откако ќе и се врати дечкото осеќа вина...
     
    На Plavusa.17 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. marina22mk

    marina22mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    51
    Сега мислам дека ќе следува тема "Aко сум бремена чие е детето?" :rofl: :rofl: :rofl: (ако досега ја нема отворено :^) )
     
    На lolyta777, Miss.Bass и MissCupcake им се допаѓа ова.
  12. MissCupcake

    MissCupcake Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2011
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    263
    Или можеби ќе направи серија наслови како:
    -Потрага по кондомот во мојата вагина
    -Потрага по маж кој ќе го замени дечко ми извесен период
    -Потрага по таткото на детето
    :rofl: ако навистина ова и се има случено жал ми е сепак користеле кондом,но од се на се заклучиве дека лаже...
     
    На Miss.Bass му/ѝ се допаѓа ова.
  13. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    Кога Тина не би била таа што е (разоткриен трол, секоја чест феминки :bow: ) и кога би претпоставила дека се е вистина би рекла:
    1. и да му кажеш прва, па и да ти прости - ништо од врскава не бива
    2. и да му каже другарот, па и да му прости - ништо од другарството небива

    заборави ги и двајцата и ... живот иде даље ... со памет !
     
  14. shiningstar

    shiningstar Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    307
    Таман ќе помислам сум видела се ,,дно дна'' и на кое ниво човекот може да спадне и ете ти ќе се најде некоја тема на фемина што ќе ме разубеди.Туу мајката.
     
    На Anely му/ѝ се допаѓа ова.
  15. tinka.tincence

    tinka.tincence Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    1
    Тоа 9 месеци е грешка треба да пишува 19 месеци а тоа што немате попаметна работа освен да зборите за туѓи живот,глејте си прво за себе пошо не сте цвеќиња ;)
     
  16. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Девојко, бараш тука совет! Кој збори за туѓ живот ?! Бараше совет тука, ти го дадовме. И ? Кај и помагаш па уште збори. Е и осуди ќе има кога си го опишуваш животот далеку од розев во постовиве и чуден за нас останатите. А и да, и да се 19 месеци тоа е околу година и пол малце повеќе, а не 2 и пол години. Пак лажеш |(
     
  17. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.575
    2 и пол години = 12 + 12 + 6 = 30 месеци. Така да 30 - 19 = 11 ти фалат за веродостојна приказна.
    Математика слабо некако, м?
    Не е поентава дека ти си трнот во сите ружи само никој не сака да го лаже некој па макар и виртуелно!
     
  18. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Ти си го отвори животот и демек бараш совет, ние збориме каков совет да ти дадеме.

    Јас мислам да му кажеш на дечко ти, тој секако ќе ти раскине, ама за да си го имаш пак за себе, затрудни од кого можеш и улови го дечко ти, да нема кај да бега. ]:)
    Секогаш успева по оние сценаријана што ги пишувале оние од партијана твоја. ;)
     
  19. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    И дечко ми беше на екскурзија минатата недела , и ? Од што не ми седи газот мирен и на место требаше да го изневерам ? И ние одиме 2 години и 2 месеца ама тоа не значи дека при првата прилика кога не е овде треба да му направам нешто лошо ! Јас не би искочила со другар му , не би се мувала , а камоли да легнам :o Ама па и тој да му е добар другар не би го направил тоа , а и ти да го сакаш не би легнала со првиот што ти понуди !Не сакам да сум ти во кожа , навистина .
     
  20. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Да бидме реални и искрени ти си кучка во ситуацијава. Нема што да бараме изговори. Другар му е исто виновен поради тоа што се’ правел со умисла, но секако не треба да го занемариме фактот дека ти во секој момент си можела да кажеш НЕ на таа дружба. Па, за дружење ги имаме другарките, а не другарите на дечковците.
    Мој совет ти е, некако да му кажеш на дечко ти, фино- лепо да си раскинете. Рачунај дека ќе ти пропадне врската и дека на него ќе му го разоткриеш лажното другарство.

    И јас да сум на местото на дечкото не би ти простила. Стави се во негова кожа. Тој позади твој грб да спие со твоја другарка, додека ти си на екскурзија. И да напоменам дека тоа би биле континуирани средби :o

    Продолжете си секој на своја страна, бидејќи според мене во оваа врска нема иднина- и тоа токму поради твојот непромислен потег :^)
     
    На lolyta777 и Dushica-sk им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.