1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

„Немам што да облечам“

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 26 август 2011.

  1. Domino

    Domino Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    1.037
    Точно, од што имаме не знаеме што да облечеме. Да бевме ограничени, да имавме толку и толку да видите како убаво ќе знаевме што кога да облечеме. Ама не.
    Па сепак сметам дека е нормално. Посебно пред излегување кога се живо дигам на нозе зошто не можам на пр. да си ја најдам суќната или ќе пробам 100 комбинации и на крај ќе се одлучам за првата.
    Колку и да имаме, пак ќе немаме што да облечеме.
    Правопропорционална работа е, факт. Колку повеќе имаме, толку повеќе не знаеме што да носиме... :?:
     
  2. Elena-97

    Elena-97 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    913
    Допаѓања:
    2.107
    Хахах па скоро секој пат кога излагам. Имам цел гардеробер пун облека, и кога ќе кажам Немам што да облечам со онаква смрштена фацичка :doh: мајка ми од таму |( Како ма немаш што да облечеш? Секој ден нови маици и тракаташки купуваш, немаш што да облечеш. И ќе ми одбере некоја обична комбинација која сум ја носела веќе 100 пати, и морам со таа пак :D
     
  3. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.646
    Ми се случило неколку пати да кажам вака. Најчесто затоа што не сум била доволно креативна или реално ме мрзело/не сум сакала да одам некаде. Па ова ми е изговор дополнително да мрчам зошто не треба да одам.

    Немам што да облечам фазата се јавува кога нагло слабеам/се дебелеам па тогаш е и тоа како вистинита.
     
  4. Bellatrix

    Bellatrix Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2012
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    26
    Потполно се согласувам, како јас да сум го пишувала. :rofl:
     
  5. barbyyy

    barbyyy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    801
    Допаѓања:
    297
    Пол:
    Женски
    јас па тоа го свакам како некој нема што да носе а ние од толку алишта викаме дека немаме и јас имам алишта доволно ама не викам дека немам и не се мислам ногу ке одберам тоа и тоа ке биде
     
  6. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Јас го кажувам тоа кога сакам да си купма нешто ново,а сум си купила вчера на пример и денес пак сакам нешто сум видела и аресала и за да ми го купат нема што да облечам ке кажам.А.татко ми толку се нервира на тој збор и одма вика ти ако немаш јас незнам кој има и ај оди шо си ареса купи си и готаво мое е тава што сум си го аресала...
     
  7. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Порано ова секогаш го викам, а и сега понекогаш.
    Ако ме мрзи да барам низ шкаф нешто, ако сум уморна и ако си бендисам нешто во некоја продавница,
    :wasntme:
    Мама тогаш : Ајде кажи каде е, заедно да го видиме. Ако е убаво за носење, добар материјал, нема грешки - твое е. Ако има некоја грешка или поти, не ти го купувам, ќе сфатиш дека сум во право.

    Сега почесто викам : Имам што да облечам, но секое ново парче е добредојдено. Со искреноста моја имам повеќе гардероба, мама цени искреност многу и ме наградува.
    :clap:
     
    На Glossy-girl му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Rose96

    Rose96 Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    2.680
    Допаѓања:
    37.125
    Најчесто на сабајле викам "Немам што да облечам" :D Ама тоа мислам дека го има кај секоја жена и купишта облека да имаш секогаш ново парче е добредојдено 8)
     
  9. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Ама јас навистина немам што да облечам. Мојот плакар навистина плаче за ново.
    Време е за промени. Како во облеката така и во други сфери. Ми се смачи веќе од немам што да облечам. Не дека имам малку облека, ама немам ни многу.
     
  10. CrazyStupidLove

    CrazyStupidLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    586
    Е стварно немам! Имам облека, ама едноставно не ми стои веќе! Имам некои вакви периоди на 2-3-4 години кога одеднаш ми се менува стилот, скроз различни работи почнуваат да ми се допаѓаат и се што имам ми е толку непривлечно, па цело време си носам 3-4 исти работи. И баш сега е таков момент кога најмалце можам да си купам нешто ново!
     
  11. praski4e

    praski4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    330
    Пол:
    Женски
    Стандардна женска изрека нема која девојка не се препознава во оваа тема.Најчесто така викаме ако не мрзи да излегуваме или не сме доволно добро организирани за излегување или пак кога сме нервозни.
     
  12. anngelique

    anngelique Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    2.476
    Допаѓања:
    5.789
    Пол:
    Женски
    Јас си имам секад 2-3 проверени комбинации што секад ми стојат убаво и коа ме фаќа паника и не знам што да носам или немам време да размислувам многу се одлучувам од тие in case of emergency :lol: :P
     
  13. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Најголемите кавги со мајками ги имам околу овај муабет (немам што да облечам) :) но проблемот кај мене е тоа што секогаш преферирам да си купам нешто ново отколку да искомбинирам од работите што вќе ги имам и најголемиот проблем ми е што брзо ми се здосадва од тоа што ќе го купам одма ми поминува ќефот што би се рекло абе (женски муабет)...
     
    На sweet-star му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Greeen

    Greeen Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 септември 2012
    Пораки:
    728
    Допаѓања:
    568
    Да,ова најчесто ми се случува кога брзам негде и ниедна работа не ми се допаѓа во тој момент.А кога сум слободна и кога ќе разгледам што се имам за носење,се чудам како не сум можела да најдам од толку многу работи.
     
  15. Anet4e

    Anet4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    26
    Се случува,се случува :) Имам стварно доста облека,но нам девојчињата никогаш не ни е доволно.Сепак смислувајќи комбинација за излегување ќе испадне да фали нешто во неа што јас си го замислувам и оп проблем :worried: Па ќе се потрудам друго нешто да искомбинирам и ќе го решам проблемот :P
     
  16. GoldenValery

    GoldenValery Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    13
    Се случува да кажам дека нема што да облечам .. но секогаш се наоѓа нешто само ти треба малку креативност :)
     
  17. girl.9

    girl.9 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2012
    Пораки:
    1.689
    Допаѓања:
    478
    Колку и да имаме облека ние девојчињата секогаш сме такви. Секогаш ни фали некое парче облека за да бидеме комплетни. :)
     
  18. LittleFairy

    LittleFairy Популарен член

    Се зачлени на:
    30 април 2012
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.935
    Секогаш, ама секогаш без исклучок каде и да одам морам да доцнам - и да , заради облеката. Ке се средам се, и 15 , 20 минути ко ретардирана ке застанам пред плакар и зјапам, а не вадам, ништо не пипкам а гледам ко чукната, па после ќе ми текне што се дешава и ке се разерам - аман бе немам што да облечам, и на мајка ми, нормално и се крева притисок. Кој деген :fubar: :fubar: :fubar:
     
  19. Moretti

    Moretti Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2012
    Пораки:
    202
    Допаѓања:
    1.051
    Немам што да облечам е реченица која ја казувам секој ден додека стојам и разгледувам што да облечам повеке пати имама задоцнето на час заради тоа..Мајка ми цело време ми вика дека полна сум со облека а јас се жзалам дека нема што да облечам :)
     
  20. KittyT

    KittyT Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2011
    Пораки:
    202
    Допаѓања:
    112
    Ама јас стварно немам што да облечам!
     
    На Bel-Golub му/ѝ се допаѓа ова.