1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

„Потрага по ѕвезда“ М2 Продукција

Дискусија во 'Музика' започната од rossonerka, 12 ноември 2010.

  1. TheCandy880

    TheCandy880 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    3.992
    Допаѓања:
    6.303
    Пол:
    Женски
    Абе кога ке им текне на ТВ-ве наши да смислат нешто поарно од ваквиве срања..се тоа па тоа...се истите "таленти" кружат по државава малку на идол малку на м2....Ништо едукативно,ништо забавно,само исмејување и крадење со тоа смс гласовите ...божем некој пак гласа...и ова како онаа поговорката "мижи Митре толумби паѓат"
     
  2. kate-the-great

    kate-the-great Популарен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2010
    Пораки:
    1.473
    Допаѓања:
    1.833
    И јас органски не ги поднесувам :doh:
    а за тоа да Елена швалерка му била :D
    сакал да му биде и Сања Левкова и затоа таа се оддели од нив
    а Ламбе бидејќи не е педер- неможе да му биде швалерка
    па затоа Дарко му се наметна во песната Врати ми го срцето
    затоа сите други ги прекинаја договорите со м2
    несекој ќе си ја "продаде" душата за да биде славен
     
  3. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Леле ај не зборете глупости за дотичниве личности!
    Лично познавам некои од нив и тврдам дека не е вистина тоа со швалерајот.
    Ако е за тоа познавајќи ја Лефкова сеа у скут ќе му беше на Дарко а не да бега од него... за тоа си ја знаеме.
    И тука се коментира потрагава по ѕвезди а не нивниот личен живот.
    Јас се извунувам за испадов ама за сите знаете што да истрачарите а уствари немате појма со реалноста, едно е да се кометира за изглед карактер ова она, ваше мислење, ама ова е претеризам, не за друго мене искрено ми е гајле што се збори за Елена Дарко или Лефкова ама треба да се има осет, ако не друго може тужба да испиете некој ден.
    Се извинувам уште еднаш, ама морала сам ;)

    Вистината е дека М2 им овозможи кариера која само Елена и Ламбе умееа да ја користат, другиве очигледно не сакаа или незнае како. Некои беа поамбициозни, а некои ја поминаа границата на толеранција на менаџерите па не заслуѓија да се инвестира во нив, како на пример групата 4PLAY што беше избрана покажала тотална несериозност, бавење со анркотици итн... Не гледам ништо лошо во ваквите потраги по ѕвезди, напротив нудат стимул за оној кој навистина има талент за пеење. Зашто го сфаќате тоа негативно неможам да разберам. Сепак секој со неговото мислење ;)
     
    На OrdinaryGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  4. kate-the-great

    kate-the-great Популарен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2010
    Пораки:
    1.473
    Допаѓања:
    1.833
    Како што кажа секој има право на свое мислење ;)
     
  5. MirandaFan

    MirandaFan Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2010
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    4
    M2 - Потрага по ѕвезда

    [​IMG]

    Искрено мене ова шоу ми е далку подобро за разлика од Македонскиот идол каде разбрав дека има многу монтажи и шпекулации со што шоуто ми паѓа на најниско ниво.
    Веќе се завршени аудициите од М2 и јас присуствував на аудицијата што беше во мојот град и можам да кажам дека навистина ми се допаѓа целокупната идеја. А она што најмногу ми се допаѓа е што жирито не критикува и не ти дозволува да испаднеш смешен па дури и да незнаеш да пееш. :)

    Денес се објавени резултатите кои се првите 60 финалисти:
    http://mmm.com.mk/WBStorage/Files/M2_Polufinalisti.jpg

    Полуфиналето ќе започне на 19ти Декември (недела) во клуб Колосеум а истото ќе се емитува во живо на Сител телевизија. :)
     
  6. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Абе ајде на се мана да се наоѓало. Ваков/таков факт е дека од оваа потрага излегоа добри ѕвезди, па Елена и Ламбе се најактуелните пејачи кај нас, и плус не дека се без талент и квалитет. Еве една од последниве песни на Елена е голем успех, зборувам за "А можевме", која мене лично многу ми се свиѓа и ретко некој да оспорува дека е одлична песна, а Елена е лице на естрадата благодарение толку на оваа потрага. Александра Пилева, Туна, Димитар Андоновски, Магдалена и други пејач(к)и се прославија токму со овој избор. Реално М2 се единствените што се трудат за оние пријавените и оние што ќе победат (јасно дека имаат корист ама сепак, обострана корист). М2 снимија еден куп албуми и песни, најмалку сите пејачи од финале имаат своја песна...за разлика од ова, каде се оние што учествуваа по идол и слично, она со Белов (забораив како се викаше целиот настан). Толку, собраа парите и после ги нема, толку од пејачите, ниту албуми, ниту песни, ниту промовирање.
    И мене тотално ми се антипатични Димитров и Иво, нема ни да го гледам шоуво, ама неоспорен е фактот дека со помош на ова добиваме нови имиња на естрадава кои сами неможат да си овозможат
    Голем плус за тоа што ги давале само тие што знааат да пеат, без правење циркуси од оние што незнаат. Може се смешни и воопшто не треба да излегуваат таквите по аудиции, ама не сме ние ништо супериорни за да ги измејуваме јавно, ко шо го прават тоа на идол (па и монтирано)
    А такви трачеви, кој на кого била швалерка, која зашо избегала...не ни коментирам, страшно непотребни инфорамции и тотално небитно
     
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Од кај Весна Бејби ја ставиле во жири? Ем нај некомпетентна од сите таму, ем се прави дека највеќе знае. Страшно ми е одвратна.
     
  8. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    весна е ставена за да биде интересна демек :D уствари ич не е интересна.пошо у идол нели тони и игор лупаат глупости,да не испадне дека кај овие нема кој шо да каже.дарко и иво си коментираат од музичка гледна точка,некогаш не ни коментираат,а весна се прави на интересна.уствари везе нема.бев на една аудиција како подршка на моја блиска од фамилија.некои коментари без везе даваше.колку само да лупне нешто..на мојата роднина и вика"a ти која песна ке ја пееш"и она и одговори и на тоа весна"пих,ама песна си одбралаа"a na песната нишо не и фалеше,нова песничка,ама не и текнуваше на весна да каже нешо попаметно изгледа :D
     
  9. NelChe

    NelChe Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2010
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    277
    Многу ми е глупава оваа "потрага" на М2. Од водители, па до ценетото жири, сите ми се некако вештачки и шо знам, глупаво ми е и затоа не го ни гледам... Едноставно не ми го задржуваат вниманието повеќе од 5 минути...
     
  10. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Значи Весна не дека не ја можам, ами ми буричка во желудецов. Толку антипатика на едно место, во една личност мислам дека никогаш не се собрала. Сите особини што ги мразам кај еден човек, тргнувајќи од неприродно однесување, се собрани во неа. Налет што има фаца како Секиролика и ми е опасно грда. Незнам од каде таа нус појава се проби на телевизииве. Озбилно, ништо квалитетно нема да понуди, а ја буткаат. Се прашувам кој ли воопшто ја сака Весна?! Бејби бре?! :puke: И за крај цитат од Игор Џамбазов. "Да имам нозе како нејзините, ќе одам на раце" :D
     
    На Li0ness, la-chicka и mims-89 им се допаѓа ова.
  11. NelChe

    NelChe Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2010
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    277
  12. TheCandy880

    TheCandy880 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    3.992
    Допаѓања:
    6.303
    Пол:
    Женски
    Се согласувам,оффспринг си ги одбрала вистинските реченици да ја објасниш "потрагата по ѕвезда ;) "
     
  13. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    На почетокот на Вртелешка во тој период Весна не беше толку неподнослива како сега, и тоагаш беше претерано лигава ама пак некогаш и ги гледав емисиите знаеше да каже нешто интересно, ама сега е крајно вештачка, ни малку не ми се допаѓа како водител и како јавна личност, никакви квалитети не гледам кај неа. Од кога се омажи со тој маж и ( не ми текнува како се викаше ) уште повеќе и се дигнаа акциите па уште толку почна да се занесува.

    А на М2 не им беше доволно тоа што Елена Ристеска на рекламата ја емитира Кејти Пери, па сега и оваа водителката на шоуто почна да ја емитира Тина Тарнер со фризурата и облеката. И на крај пак исто како Кејти Пери, вика „Чао и благодарам“.
     
  14. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Незнам со каков тон го кажал и на кој начин (дали имало иронија,сарказам) али всушност ова вака дефинирано е комплимент
     
  15. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Гледав демек полуфинале вечерва, и само едно нешто разбрав: Весна е ставена само да се согласува со Иво и Дарко. Сите различно дрдорат, и плус ме нервира кога ќе речат стајлингот сменете го, па децава сигруно немаат по 300 евра да се скоцкаат од глава до пети за полуфинале. :fubar: А ми се допаднаа неколку :?:
     
    На girl1985 и TennisBabe им се допаѓа ова.
  16. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.228
    Допаѓања:
    5.651
    Пол:
    Женски
    Јас сакам да се пофалам дека денес си ја видов братучетками. И одлична беше. :wasntme:

    Имаат глас некои од денешните. Мислам дека една Мила се викаше која одлично испеа.
    А баш приметив дека Весна бејбеее |( на сите им даваше критики. Критика до критика. Па добро според неа нема некој асален? :emo:
     
  17. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Јас однапред се извинувам со вака секој пост во темава ми е мрчење :lol: ама мора и за ова да кажам.
    Критика не значи нешто лошо.
    Критиката може да биде позитивна и негативна :) значи тие се таму за да даваат критики, сеа ваљда сакаше да кажеш дека "совршената" бејби цело време лоши критики давала
     
  18. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Мене шоуво, потрагава ми нема врска затоа што истите ликови од „Идол„ се.
    Таа малата што се расправаше, ја шутнале од „Идол„ а на „м2„ е у полуфинале, помала конкуренција а?
    Без везе.
     
    На kate21 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Ако е таа што мислам (девојката која ја пееше Halo од Бијонсе), мене ептен грдо ми испеа. Се издераваше некако цело време.
     
    На Name му/ѝ се допаѓа ова.
  20. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Ај пушти линк да ја видам и јас :wasntme: