1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

„Потрага по ѕвезда“ М2 Продукција

Дискусија во 'Музика' започната од rossonerka, 12 ноември 2010.

  1. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Незнам кај да најдам линкче, јас на тв глеав, а од М2 не ставаат на нет клипчиња...
     
  2. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    Мене некако идол ми е поинтерсно, повеке се заебаваат :rofl: а и поише ми се свига
    ова м2 некако не ми се свига..еднаш-два пати гледав и никој посебно не ми се допадна..
     
  3. MirandaFan

    MirandaFan Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2010
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    4
    Ех, конечно да ја најдам темава :D Дупла тема отворив за ова, и таму го дадов мојот коментар за шоуто :)
    Јас веќе си имам фаворит:
    http://www.youtube.com/watch?v=xsuKM5EM_eY
    Девојчево навистина прекрасно пее и како појава е мила, слатка, навистина ми се чини дека е прекрасна личност. Единствена замерка кај неа е стајлингот што го носеше :| Мислам дека нареден пат треба да се потруди зашто сепак стајлингот е нешто најважно кај една ѕвезда :)

    Друго... Навистина не е фер што некои веќе пееле во јавноста и секако го имат совладано тоа и сигурно немаат толку трема колку што имат тие кои прв пат излегуват на сцена. Овде ќе ги набројам Симона Димитрова (која се натпреваруваше на Моја Ѕвезда), Емилија Мициќ (се натпреваруваше на МакЅвезди) и да, Сара Маркоска која не претставуваше на Детската Евровизија, колку што знам има повеќе настапи а еден од нив е настапот на Охрид Фест каде во вечерта за дебинтанти го освои првото место. Не е фер кон другите, но добро и тие имаат право :)
    Е со обзир на ова се јас сум разочарана како Сара се претстави. Бидејќи таа требаше како што се вели да ечи на сцената. Одличен сценски настап, не велам не, но сепак не беше во најдобро светло.
    http://www.youtube.com/watch?v=qPHFMk4th2g

    Колку што забележив има неколку кои се пријавиле и на Идол и на М2. Па кога човек си е упорен, кај и да е ќе успее :D
     
  4. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Вчера дури на нет гледав некои и се изненадив од тоа колку видов што ги знам :wasntme: Инаку далеку поинтересно ми е Идол :D
     
  5. tigerlady

    tigerlady Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.420
    да ве прашам не ви е ужасно глупаво тоа што на М2 не го ценат гласот колку што го ценат изгледот?
    а онаа елена ако е веќе пеачка треба да оцени дали некој поседува гласновни способности а не дали убаво изгледа или има многу мила насмевка |(
    за мене идол е многу подобра емисија се гледаат сите аспетки
    плус ако некој не изгледа како манекенка или мисица не значи дека тоа не може да се смени
    ама гласот во никој случај не може
     
  6. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Се согласувам со Тајгер. Последната емисија на М2 испаднаа стварно добри вокали, а останаа некои за кои само што ги слушнав како пеат, бев убедена дека ќе отпаднат. Не им го сфаќам критериумот.
     
  7. tigerlady

    tigerlady Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.420
    критериумот им е за машко да има онаква слатка беби фацичка или ептен рокерче а за женски што е можно пократка сукњичка/фустан ако може и да не носиш
    и кило шминка на тебе
    уште не ми се верува кој идиоти се
     
  8. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    http://www.youtube.com/watch?v=kJFMepxt ... re=related
    мислам дека девојчево веќе не е во м2, ама уште кога ја видов знаев дека е за сцена (барем мое мислење) опуштена е знае да фати ритам и добро ми пееше, а има и подобри од неа, ама некако девојчево ми остави впечаток а другите не
     
    На Angelche му/ѝ се допаѓа ова.
  9. la-chicka

    la-chicka Популарен член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    1.336
    Допаѓања:
    1.571
    Пол:
    Женски
    Мене ептен ми се свиѓаше сега како испеа Елена (не и го запомнив презимето :?: ) од Туна пееше песна..

    А нели е тоа истото девојче што пееше и на идол (тенисерката? :?: ) :?:

    И сега со гласањево ја одбраа Сања (да остане) или како и да се вика |( , ич не ми се свиѓа како пее, Мерлинкана испадна :fubar: , а каде каде е подобра од оваа Сања вокално :|
     
  10. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Абе што е ова, сите од Идол на М2 се префрлиле :^) Оваа Теодора од Гевгелија, вечерва таа Девана ја видов и таа Сања Зукиќ :^)
     
  11. firequeenn

    firequeenn Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    2.019
    Допаѓања:
    5.943
    Дечко ми беше пријавен (да се пофалам јавно ) ... помина првите 2 круга но после го бутнаа ...мене искрено ми одговараше да го бутнат иако му посакувам се најдобро ...погодувате зошто нели :D
     
  12. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    Е зошто си таква-лоша :( , што и да е тој најмалку посакувал да го исфрлат од потрагата по звезда
     
  13. firequeenn

    firequeenn Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    2.019
    Допаѓања:
    5.943
    од кај знаеш можеби сега немаше да биде до мене :?: :?: подобро е вака , снима нов спот тука во Прилеп и ем си е до мене ем задоволен е :)
     
  14. i.am.me

    i.am.me Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2010
    Пораки:
    145
    Допаѓања:
    127
    Гледам погоре сте правеле споредба помеѓу Идол и М2. Според мене, М2 е подобро бидејќи оние што ќе продолжат колку-толку имаат гаранција дека ќе имаат понатамошна соработка со Иво, Дарко & co. и шанса да си ја пробаат среќата. Од другата страна, прашање е колку по завршувањето на Идол ќе ја добијат истата (и најважно од се е како ќе ја искористат). Исто така, на многу од аудициите на Идол излегоа многу квалитетни гласови, а на нивна сметка останаа некои кои немаат врска од пеење, чисто колку да ја забавуваат публиката (бидејќи е шоу, нели). За местенки, да бидеме реални дека ги има секаде, и на М2 и на Идол, самите учесници го признаваат тоа. Некој спомна,
    Организацијата и на 2те емисии е на никакво ниво, не 0, туку и во минус одат, но ете.

    Инаку ги следам и 2те емисии, и од М2 посебно би ги издвоила малата Елена (девојчето има само 14 години и прекрасно пее и изгледа), Симона (се гледа дека е поискусна, но неоспорлив е нејзиниот глас) и од момците Зоран најмнгоу ми се допадна. :)
     
  15. bitter-girl

    bitter-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    558
    Допаѓања:
    530
    Што е ова сега на сител?
    Денеска ќе дознаеме која ќе биде новата М2 ѕвезда или? :?:
     
  16. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    Да, денес е финалето :)
    Гп гледа ова некој? Леле оваа како пее :x
     
  17. Fernanda

    Fernanda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    4
    Е шо овие од жирито дарко елена иво само го коментираат стајлингот.. имаш убава фризура,убава насмевка,си ослабела - си се здебелила, од музички апект скоро ништо не кажуваат...додека на идолот калиопи и игор ептен стручно и коректно на музички аспект коментираат,шо така треба и да биде. ИДОЛ ПОВЕЌЕ ОД М2 !
     
  18. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Сега оваа што пее ,Мања , не знам од кај го вади и тој глас што го има , ужас :puke:
     
  19. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    Сите имаат проблем со интонацијата. Таа Елена зариба. Ја бива за на сцена, ама за пеење не баш. Ни своите песни не знаат да ги испејат ко што треба.
     
  20. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Ова требало да се вика „М2 избира караоке талент“. Со вакви просечни гласчиња само у кафич можат да пројдат.