1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

„Потрага по ѕвезда“ М2 Продукција

Дискусија во 'Музика' започната од rossonerka, 12 ноември 2010.

  1. la-chicka

    la-chicka Популарен член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    1.336
    Допаѓања:
    1.571
    Пол:
    Женски
    Што била работава со Тони и Весна?? ај некој ако знае, го замолувам да се изјасни :lol: :lol: :lol:

    Бегам оф, ама многу ме интересира ]:) :rofl:
     
  2. glamour-lady

    glamour-lady Популарен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2010
    Пораки:
    572
    Допаѓања:
    775

    и мене многу ме интересира... 8) видов само на насловна на крема тони имаше изјавено "да имам нозе како весна бејби јас би одел на раце" :lol: :lol:
     
  3. maca22

    maca22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    12
    Дечки реално никој од кандидатте реално не испеа убаво.На полуфиналните вечери многу поубаво пееја.Единствено машките малку подобро пееја ама пак не беше тоа тоа.А песнните катастрофа беа на сите!!!!!!!!!
     
  4. passion.for.fashion

    passion.for.fashion Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2010
    Пораки:
    396
    Допаѓања:
    87
    Баш ми е мило Филип што победи.. значи детето си има преубав глас..алал да му е зајди зајди кога ја испеа ме наежи, ептен добар глас има...сеа малце треба да си го поправи сценскиот настап, повлечен ми изгледа малце..али фин дечко :D

    А иначе незнам што и беше филмот на весна ..цело време нешо го напаѓаше водителов...ми изгледа као да се скарале они од претходно па цело време се препуцаваа :^)
     
    На stewart му/ѝ се допаѓа ова.
  5. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Весна многу се чатали и среќна е што става капачиња на се. браво весна wow
    Иначе се препуцаваа денес преку ФБ.

    Статусот на Димитар: Dimitar Atanasovski Denes doznav deka kompleksite se strasna rabota........koj gi ima ne mu e lesno:)))))

    А и Петар од Сити Радио со слика на Фб со Весна и неговиот статус:
    Gledam Univerzalna svetnata kako nikogas, a ono Vesna brise pod so Dimitar hahaha ova e bolje od 'Farma'... A sega finale Indian Wells, dosta bese od amaterizam.

    и нормално одоздола Весна му допишала
    Vesna Bejbimama Petrusevska - Да, дечки и замислете на неговата страна напишал дека јас сум била искомплексирана и тоа да ти било стршна работа:) ох, боже спаси не од необразовани и ограничени луѓе... Поентата ми беше: децата вечерта се главни, не тој со неговите крајно недуховити досетки....сите од ред не прекинуваше...и доста со фудбалеров и ова е премногу...

    |( оффф бре, ајт Тв дуел да им правиме
     
  6. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Мислам дека тоа не е вистина и е измислено. Да имам нозе како Весна би одел на раце е изум на Игор, го има и во книгата Гол човек. Овие си филуваат нешто најверојатно колку да биде читано.
     
  7. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Не не Офи Вистина е со свои очи и уши слушнав и видов на свирка на Тони истото го зборуваше и мнооооогу полошо ............
     
  8. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.051
    Весна го има закачено носот на небо негде...ама може да и се откачи па да си тресне еден ден и да и се закачи на земја, да не може да се подигне фино лепо.Не знам што стана со неа ама дефинитивно има искривена слика за себе дотичната. |(
     
    На la-chicka и marama им се допаѓа ова.
  9. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Според ова што го читам можам само да заклучам дека преносот на Тв бил премногу лош.
    Јас бев на концертот и просто се изненадив бидејки повекето од кандидатите стварно добро испеаа. Таа Елена малата што има 14 години многу фалшираше, а Сара Марковска (имаше претерано убав фустан), и некои други многу вриштеа. Особено Евгенија (со моето маало) ич не ми се допадна како испеа...
    Но имаше и добри, не беше до толку крш како што викате.

    Ми се допадна како испеа таа прва што настапи Симона, тој рокерот со витканата коса, Петар (паднати херои што ја пееше) и дечково што победи.

    Но најлошото нешто, според мене, на изборот на М2 беше водителката... Абре луѓе, јас се срамев што ја гледав! Една реченица да можеше да каже течно и точно, добро ќе беше. Ем имаше напишано, ем незнеше ни тоа да го прочита.

    А во врска со Весна и Димитар, па мислам дека стварно коментарите на дечково и не му беа на место.

    Кога пееше кумановката, Весна нели у жири, и кажа како и се (не)допаднала, и Димитар дофрлува „Тоа затоа што Тони Михаловски и Сашко Коцев се од Куманово или што?“.

    И Весна што може да му одговори на ваква глупост....


    И да, некој кажа дека песните се лоши. Баш напротив многу ми се допаѓаат, вистинско освежување за македонскат амузичка сцена, и се далеку подобри од оние што учествуваа на Евросонг.
    Бај д уеј, сите овие од м2 можат да му држат часови по пеење на Влатко Илиевски :lol:
     
  10. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Шоуво не го гледав од почеток па се до крај.Дали имам 2 епизоди изгледано.
    Многу брзо одеше се, прво кога ги бираа ги покажуваа само тие што знаат да пеат, пушти малце фрикови да се посмееме. :D
    Па одма полуфинале и финале, многу брзо се се случи.Ни натпреварувачите не ги знам од овие во финале Евгенија само (нели на Идол беше) и во претходните кругови Доминика затоа што е од мое школо и таа малецкото девојче 7-8 години Марија мислам се викаше. :^)
    Идол кај кај е поинтересно и + водителите Ненад и Иванна кај кај подобро водат од овие двајцава на м2.И жирито се чудам кај ја најдоа Весна поантипатично створење немам видено. :puke: Ја ставиле мислат интересна ќе биде ама ич не е.Исто и оној Дарко колку ми прост посебно кога збори и со онаа божем „шмекерска“ насмевка леле ми иде една васпитна преку тв да му удрам :punch: .
    Песните што им ги направиле ниедна не ми се допаѓа.
     
  11. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Мадиња во тетрапак е ова М2! Јас најфино си се пријавив , најфино си отпеав ,на сите што ме слушнаа им се допадна, само на жирито не ! И така на Маршелинчето му се заеба најсаканиот сон...Барем да облечев минич до пич хххх :@
     
    На Tedy.Bear му/ѝ се допаѓа ова.
  12. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    имам слушано дека тоа е наместен избор......... :x :x :x
     
    На Inna15 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Според мене порано беше подобар изборот годинава дива лига кој знае кој незнае да пее све собрано на едно место имаше две девојчиња преубаво пее ги исфрлија баш пред финалето