1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

„Расен“ проблем

Дискусија во 'Канта' започната од Saya, 21 февруари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.550
  Добро, не е баш проблем. Правевме муабет со другарките баш на оваа тема: Какво мислење имате за црн дечко во врска со бела девојка, и обратно?

  Во поразвиениве земји е нормално, ама ме интересира конкретно за нашево поднебје. Ако има ваква или слична тема однапред се извинувам. :)
   
 2. artemis

  artemis Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  324
  Пол:
  Женски
  Зависи од тоа дали некој има предрасусуди или не во врска со кожата и од тоа како го воспитале родителите. Јас немам. Баш ми е симпатично. Моите ми велеа дека белците се белиот дел од еурокремот, а црнците се црниот. Двете се вкусни.
  Ама мислам дека кај нас уште многу луѓе би се завртеле по таков пар со чудење.
  Инаку, под кожата сме сите исти, нели?
   
  На Idiotka90 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. renata76

  renata76 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  34
  Јас со црнец????? никако, доволно ми е црн и тој што го имам :emo: :emo: :emo: :emo: хахахахаха
   
 4. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  481
  Немам никаков проблем.Уште од мала имам желба да имам дечко црнцец...секако по можност и дете ако се решам некогаш да имам... :lol: Колку е слатко детулево :wasntme:
  [​IMG]
   
  На artemis му/ѝ се допаѓа ова.
 5. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.337
  Допаѓања:
  5.850
  Темава.. :tmi: :$
  Да бидам искрена мене не би ми пречело но сигурно ќе налетам на куп предрасуди од околината зашто кај нас има многу луѓе што се скептични под ова прашање.. нели? :wasntme:
  Мислам дека не би имала маж и дете со црнец, но вака за врска не би ми сметало, а и зашто да ми смета? (Ова зборувам за понатаму во животот, сега за сега не планирам ништо секако. :))
  Пиша некој подолу дека под кожата сме сите исти и потполно се согласувам со тоа. И црнците се луѓе, и тие имаат свои чувства и размислувања, како што имаме и ние. Така што, за мене ова не претставува проблем, единствено што е важно тука се чувствата освен ако не се јават некои сериозни проблеми заради кои оваа врска ќе мора да биде прекината..
   
 6. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.550
  Смешното е што само во вакви „со сила развиени“ општества ко нашето, девојките што се решиле да излегуваат со црнец се етикетираат како ороспии и радодајки.

  Сето тоа само заради боја на кожа, која баналност.
   
  На RedWine му/ѝ се допаѓа ова.
 7. tamaramuv

  tamaramuv Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  5
  :rofl: Бенетон :rofl: шоима врска бел црн шарен ( само циганин да небиде ) нема везе терам додека ми е у розова боја после кога ке ми смене боја во зелена давај друго дете :rofl:
   
 8. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  Јас во мојот живот црнец во живо немам сретнато. Живееме во Македонија овде луѓето имаат премногу назадни сваќања, се земале Ром и Православна и ајде одма почнат да оговараат. Лугето не се ценат според бојата на кожата и верата, туку според тоа што го носат во душата.
   
 9. najubava2010

  najubava2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.619
  Допаѓања:
  4.653
  Мене лично бојата на кожата не ми менува ништо, битен ми е карактерот на личноста. ;)

  Кај мене (бидејки порано живеев во мало место) една девојка која живееше во Америка се омажи за црнец, но овде знаеа само најблиските друг никој - срамота било. :!: :rofl: :rofl: :rofl: Пред неколку години дојдоа на гости и морам на кажам дека беа ТОП тема на сите маалски озборувања, кога одеа по улица луѓето неможеа да свртат поглед он нив, како изроди да беа :^) . Имаа и детенце кое беше преслатко, а и дечкото беше многу фин, културен, образован, така да бојата на кожата не е секогаш најбитна.
  Само овде кај нас нема шанси да бидеш нормален доколку си се одлучил на таков чекор :x , еве конкретно девојкава која ја споменав претходно ја направија проститутка која снимала порничи и така го запознала маж и :lol: , а таа студираше таму и додипломски и постдипломски и си има солидна работа. :)

  Значи етикетирањето за проститутка и сите останати титули не бегаат доколку сте во врска со црн дечко, нормално и тоа ќе се прифати кај нас кога луѓето ќе почнат да сфаќаат дека сите црнци не се порно ѕвезди, наркомани или затвореници туку се нормални луѓе. :!:
   
 10. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.452
  ја би једну ноч со црнец 8) ама секси црнец 8) да видам зашто толку многу ги фалат за прачката :lol:
   
  На RedWine му/ѝ се допаѓа ова.
 11. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.444
  Пол:
  Женски
  Јас читам "расен" проблеми си викам: " Аха, ќе ја пари кучката, дај да видам што раса е. " :D

  Инаку една школска на мајка ми има ќеркичка со црнец ( Џени се вика, грант ја знаете :) ) , имам и комшика што има црни дечиња, мажот и е од Порторико ама ептен е црн.... примери има многу и мене не ми пречат.
  Не правам разлика, ако си има живот со мажот и од Марс нека е , ако е ѓубре и бел и црн ѓубре ќе си остане, така да се због љубави.
  А јас дали би била со црнец...не знам ...ако е како Хил Харпер мозззззееееее ;)
  Јас вака светла, он црн...вака би изгледале :D :D :D

  [​IMG]

  добро не баш вака :D
   
 12. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.337
  Допаѓања:
  5.850
  Како заборавив да кажам..

  Да ми беше мене овој, Еван Рос, што се не би му правела. Ахх.. :inlove: Каков е сладок во филмов Грета со Хилари Даф, па со тоа гласчето, а и не е многу црн, онака таман, како што мене ми се свиѓа. Мјаууу. :lol:


  [​IMG]
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Па сега за карактер не би ги омаловажувала и дискриминирала ама физички ич не ми се допаѓаат. Можеби имаат моќна ‘‘прачка,, како што вели Лудото :D ама такви со расплеснати грозни носови и огромни мајмунски усти ич не ми се допаѓаат :)
   
 14. MadHatter

  MadHatter Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2011
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  30
  Додека не сретнав луѓе со друга боја на кожа - не бев расист ,ни најмалце, го делев истото мислење како повеќето од вас дами мои ;) , но одкога бев видов и живеев со луѓе со различна боја на кожа од мојата се згрозив :puke: .Иако имав добри пријатели со жолта и црна боја на кожа , сепак неможев да ја поднесам миризбата (читај смрдеата) што со себе ја носеа и ја ширеа,но тоа за жал не беше случај само со моите пријатели(кои редовно се бањаа) :) ,него и со сите останати луѓе што ги запознав таму.Малите жолти луѓе ширеа арома на хемија,апчиња,апрека и слично. А моите црни пријатели имаа многу тежок мирис, кога ке помиев повеке време со нив во затворена просторија, од тежкиот мирис глава ме болеше.Не шутка како три шутки заедно,е такова баш таква беше ареата која ја ширеа. Ке повторам не сум расист ,имам пријатели со друга боја на кожа , но да имам дечко или недај боже маж,на тараса би спиел ( чисто да се излуфтира) :lol: .Јас размислував па си викам сигурно и белата кожа на нив невообичаено им мириса... :wasntme:
   
 15. Astrid

  Astrid Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  23
  Не е битна бојата на кожата, битен е карактерот!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  ( Не сум расист! ) Но што е карактерот, не ли е производ на средината, општеството во кое личноста израснала, па кога тешко ќе најдеш црнче под наше поднебје пораснато, јас чисто се сомневам дека на карактер ќе се согласуваш со него, и сигурно ќе има триста работи кои ќе ти сметат: начин на одржување хигиена, храна, итн... Ако се согласувате, зошто да не, што е битна бојата, но прашањето е ДАЛИ ЌЕ СЕ СОГЛАСУВАТЕ? :!:
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.