„Скината“ веѓа

Дискусија во 'Лице' започната од bella.honey, 30 март 2012.

 1. bella.honey

  bella.honey Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  639
  Допаѓања:
  293
  Не најдов ваква тема, ако има - КЛУЧ. :)

  Се мислев дали да отворам, но сепак решив да го сторам тоа.
  Овие денови се` почето гледам девојки со скинати веѓи на врвот, а и момчиња. Порано го сметав за многу глупаво, а сега немам нешто многу против тоа.

  Мислам дека веќе знаете на каква веѓа мислам кога ќе кажам СКИНАТА.
  [​IMG]

  Па што мислите вие за овој „третман“ на веѓите?
  Го одобрувате ли ова? Сте пробале ли? Имате ли искуство и какво е?
  Дали препорачувате некому да и ја земе невиноста на својата веѓа? :lol:

  Да подискутираме, мислам дека има многу што да се каже. :)
   
 2. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.694
  Допаѓања:
  9.917
  Пол:
  Женски
  Хит во Париз во 2008.
  Малку касниме, малку повеќе...
  Страшно сељачка работа.  Јас мислам дека нема, најискрено.
   
  На la-chicka му/ѝ се допаѓа ова.
 3. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.273
  Jaс еднаш се скинав :D
  Несакајки де.
  Се чупав и по грешка неколку влакненца и отиде веѓата на пола.
  Инаку ич неќам вакви веѓи ни порано ни сега.
  Не ја сваќам таа "мода".
  Ај кај мажи донекаде да разберам, иако мене ми e како синдром сељо бој.
  Ама женски? Ја грубат веѓата, апсолутно неженствено.
  Не сваќам убавина во ова. Што е убаво тука? Или уште и на два пати скинато. Уф :puke:
   
 4. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  9.300
  Допаѓања:
  120.147
  Не сум знаела дека некад било у мода вакво срање.
  Што ефект треба да постигне?!
  Ај кај мажите,најсилниот победил у некоја борба и тоа му е ко орден. Ама жените?!
   
  На Alisa22, la-chicka и rossonerka им се допаѓа ова.
 5. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.538
  Скината веѓа ми е исто ко порано кога лепеа фластери на сурат ко раперон Нели. Ок е, ако си машко, носиш рамбовки, не си ги миеш мишките и љубиш да искачаш у Ванила. И пушташ евтини пијачки на евтини цуциња.

  Пре би рекла дека е сељачизам отколку мода.
   
  На The.Princess и Velvet им се допаѓа ова.
 6. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.273
  ^ заборави да го додадеш и големиот нокт на малото прсте.
   
  На LittlePinky, The.Princess, Velvet и 4 други им се допаѓа ова.
 7. bella.honey

  bella.honey Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  639
  Допаѓања:
  293
  И според мене ич не стое на убаво нежно женско лице, да се уништува убавината на веѓата.

  Сепак, во врска со ова за дискусијата, може некој има искуство, па би сакала да позборуваме, бидејќи ми врват многу мисли да ја кинам мојава веѓа. :rofl:
   
 8. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.397
  Допаѓања:
  6.327
  Па ако мислиш дека не стои на женско лице, зошто би ја кинела? :^)
   
 9. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.346
  Пол:
  Женски
  Ко ќе не ми се средени веѓиве еднава веѓа ми забегуват и во влакната изгледат ко скината. ^_^
  Инаку намерно никогаш не ми била таква, нити па некогаш така ќе ја направам.
  Истото важи и за пирс на веѓа, одвратно ми е.
   
 10. bella.honey

  bella.honey Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  639
  Допаѓања:
  293
  Шознам, ете од чиста љубопитност... А многу сакам да пробам, но сепак најпрво да избројам до 3 пред да направам некоја глупост. :lol:
   
 11. JoxyTheFreak

  JoxyTheFreak Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  833
  Допаѓања:
  5.566
  Ау синоним за сељанчерос ми е.
  Многу ми буричка у дигестивниот систем тој "стил" и ич несфатливо ми е. :^)
   
 12. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.528
  Допаѓања:
  4.027
  Пол:
  Женски
  Ајдеееее ..... ова створено за сеаљаци и неговата понежна половина
   
 13. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.059
  Допаѓања:
  6.171
  Ау не никако скината веѓа :x Кај ќе одиме така?Уф ми се :puke: кога ќе видам таков сељак прва класа или сељјачка кои се влезени во некој селски филм и бркаат мода.Каква мода бре :fubar:
   
 14. rozy

  rozy Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  120
  ми се пповраќа кога ке видам некој ваков ми изгледа како мафијаш многу е грозно и сама никогаш не би го напраела тоа..!
   
 15. kolache.99

  kolache.99 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2012
  Пораки:
  666
  Допаѓања:
  808
  Пол:
  Женски
  Мене не ми се допаѓа. Јас никогаш не би ја скинала мојата веѓа.
   
 16. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.652
  Допаѓања:
  49.159
  Пол:
  Женски
  Ми беше еднаш таква, козметичарката по грешка ми ја направи. После ја пополнував со моливче зашто ме нервираше.
  Јас сама никогаш не би си направила ова, а и многу грдо изгледа. И на женски, и на машки.
   
 17. Winterborn77

  Winterborn77 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2011
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  84
  Пол:
  Женски
  Не ми се допаѓа воопшто!
   
 18. kitty.lover

  kitty.lover Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2012
  Пораки:
  595
  Допаѓања:
  346
  Вооошто не ми се допаѓа и ми личи како знак на некоја секта. :D
  Самата никогаш не би направила, ама мене десната веѓа ми е "скината", "силувана"- лузна уште од мала, па морам да ја цртам на две места. :devil:
   
 19. theAristoCat

  theAristoCat Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2011
  Пораки:
  435
  Допаѓања:
  371
  Пол:
  Женски
  Не,брат!
  Не си шема ако имаш скината веѓа!
  Тоа ти е како да имаш знак на себе на кој пишува
  АЈ ЕМ СЕЉАК СО ТАПИЈА.
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  17.936
  Допаѓања:
  151.282
  Пол:
  Женски
  Еееее... сега е сељачизам, ама Дилан од Беверли Хилс ко ја носеше, сите паѓаа во несвест по него :P и јас де 8) штовише, ја поише си го сакав Дилан него Брендон, досаден ми беше овој вториов :angel:

  Шала на страна - НЕ сакам такви неприродности, освен ако, нели, се работи за лузна, на пример - и мислам дека Лук Пери а.к.а Дилан не ја носеше од мода, туку му беше лузна... ама беше секси, мајке ми :geek:
   
  На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.