1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

„Тоше геј“ - насловна на Свет

Дискусија во 'Канта' започната од lalezzz, 8 мај 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. lalezzz

    lalezzz Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2010
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    71
    koga vidov na naslovna tose e gej se zaprepastiv.pa ova e neviden bezobrazluk.sramota!!!!!!!!!!!!toa li e naslovot sto go zasluzi ??? :( :( svet za mene vise ne postoi a za vas devojki??
     
    На sweet-star и babyblond им се допаѓа ова.
  2. angie

    angie Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2009
    Пораки:
    389
    Допаѓања:
    242
    Ни постоел Свет ни ќе постои за мене. Такви срања не сум читала, ни планирам да читам. А за насловната за Тоше не знам ова е но комент - само еден ќе им суди :|
     
    На Meckicja му/ѝ се допаѓа ова.
  3. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
    Отворање нова тема се прави на кирилица и со голема буква.
    Па нормално дека сега сешто ќе се измисли. Мора од некој пари да се вадат. Мислам дека нема некој да поверува во оваа глупост. Ама ете се нашла некоја глупача паметна.
     
    На musicgirl55 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Miss-Perfect

    Miss-Perfect Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2010
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    74
    Срамота и греота како го брукаат името на нашиот ангел, а не се ни достојни да го спомнат ;( Нека почива во мир :(
     
  5. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    go citav textot na internet i mora da se priznae deka sepak samiot text go negira naslovot i za samiot text nemam zamerka,no za toa sto naslovot go iskoritile samo za pogolem tiraz e sramota
     
  6. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Јас би ги кастрирала тие што тоа го напишале.
    Одвратни патетични кретени.
     
    На babyblond и Cynthia им се допаѓа ова.
  7. LovelyGirl

    LovelyGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    1.551
    Допаѓања:
    291
    Пол:
    Женски
    neznam kako mozat da go lazat narodot so takva glupava informacija ne bi trebalo nikoj da im poveruva ke poveruvaat samo najglupite bas steta za tie sto go napisale toa gi zalam :D :@
     
  8. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    СВЕТ ниту сум го читала - ниту ќе го читам некогаш. Од нив се‘ може да се очекува. Срамота. Огромна срамота.
     
  9. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Прочитав во весник за ова,искрено незнам како можат вакви работи да пишуваат за Тоше,не ли им е срам тоа да го кажат.Само едно знам, дека како што беше Тоше,нема таков човек на земјава,нити ќе има,таков ангел како Тоше нема да има.Срамота за тоа што го имаат кажано за Тоше,само додека беше жив многумина му се правеа пријатели,ама тек сега ќе се види нивното право или вистинско лице,кој му бил вистински пријател или не.Грозно,не читам такви списанија,а и не ме интересираат таквите,трачарски,не си го губам времето да се замарам со нив,кој што,како рекол,не ме интересира.Само ќе повторам дека е грозно тоа што го кажале,неубаво од нивна страна.
     
    На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Krisi

    Krisi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    152
    Дегутантно е што права Свет за поголем тираж,ама изгледа малку се излажале. Кој нормален ќе им купи магазин со таков наслов?? Само може да створат револт и спротивен ефект.
     
  11. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    А Свет е ептен релевантен весник :^) тоа е најголемата глупост од весник што некогаш излегол (заедно со Скандал) глупост до глупост, па подобро ќе застанам на улица и коли ќе бројам отколку Свет да читам :)
     
  12. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Што да се очекува следно? :^) :o :tmi: срамота. КАко основно не се меша мртов човек освен ако немаш добра причина да го споменеш. уште тоA немавте кажано. И што сега, направивте тираж? Ама за скоро ќе го давате на поклон т.н магазин, кој никој и онака нема да го купува.
    Срамота, срамота, жално и срамота!
     
  13. anima

    anima Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    275
    Немаат срам,мислеа дека вака ке им се зголеми тиражот ама се изглупираа се посрамотија...Точно е дека некоја србинка зборела глупости за Тоше,но како можеа овој наслов да го извадат на насловна...жално,дали два пати имам купено свет во животот отсега за мене не постои тој весник.
    Што е тоа во луѓето тажно,што живеат во животи туѓи.... :(
     
  14. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Многу невкусно ми звучи насловов бидејќи сепак се работи за човек кој беше,е и ќе биде гордоста на Македонија.Не потребни се вакви ниски коментари.Искрено,не верувам во ова,меѓутоа на крајот на краиштата ние сме никој и ништо за да му судиме.Да го оставиме човекот да почива во мир,барем тоа го заслужува по се што направи за многу луѓе.
    Свет се изглупираа премногу со насловнава и мислам дека навистина не им требаше.Сваќам дека е жолта штампа,меѓутоа неможе да се спуштаат на такво ниво да имаат зголемен тираж по секоја цена.До вчера беа негови пријатели и соработници,а сега најдоа да вадат вакви афери или што и да се...
    Срамота... Се покажаа какви се и колку вредат.
    И да бил и да не бил.Тоше беше ангел,еден и единствен под нашето небо кој што даваше и помагаше на секого.Не му беше важна расата,бојата и религијата пружаше безрезервна помош на секого.Краен степен на простотилак е ваквиот публицитет.Наместо да се угледаат и да им служи за пример тие го валкаат неговото име.
    Тоше,иако те нема,сеуште живееш во нашите срца.Почивај во мир.
     
  15. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Веќе се зачленив во фејсбук групата „Никогаш повеќе нема да купам Свет“ иако морам да си признаам дека чат пат купував чисто за тепање досада, трачарење, кој што со кого направил. Последен број што го купив беше овој и не планирам понатаму да купувам. Прво се појави оној српскиот новинар што книга ќе пишувал за Тоше, а не ни го познавал, сега оваа идиоткава која очигледно не знае што ја чека кога ќе излезе од фармата. Но многу ми е мило што сите се обединивме против ваквата изјава и статија на списаниево и сите застанавме во одбрана на Тоше. :l:
     
  16. seksi

    seksi Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    113
    Slucajno kupuvav nesto vo trafika na avtobuska postojka, i normalno se popaliv koga vidov deka ima nesto so Tose. I citam naslovot, i mi se zgadi i nesto glasno iskomentirav kako Bog da cuva ili Sramota, ne znam tocno sto kazav, ama mnogu bezveza mi dojde... Sramota, sramota, sramota! Neka se zasramat! Nikogas ne go kupuvam vesnikot, nitu ke go kupev za takov gnasen napis, sto sum sigurna deka ne e tocen! ....
     
  17. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
    Meне не ми е јасно зошто сите се фативте за списанието ко ќор за стап?! Па тоа е трачарски весник, се очекува од нив да напишат се и свашта. На крај краева они не ја измислија веста и не ја лупнаа на своја рака. Зошто никој не рече која е таа некоја си што го истрескала ова? Трачарско списание нормално дека ќе го пренесе ова.
     
    На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
  18. lalezzz

    lalezzz Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2010
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    71
    bez rzlika koja i da kazala, ako ja znaes kazi ja , no sepak toa sto go stavi svet na naslovna ja pretera..ne znaci ako e zuta stampa -tracarsko spisanie i da si ima rabota so covek sto ne e veke odamna megu zivite i da go crni negovoto ime..tuku sve za pari prodaden gas...tipicna makedonska rabota.taka da ili sakam nekogo ili mrazam nema sredina,mnogu jasno-pogotovo koga stanuva zbor za tose
     
  19. Melanie

    Melanie Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    87
    Sramota e i za Svet i za taa glupacata sto go kazala toa.Bog da cuva,tuka ni mrtov covek ne moze da ima mir.Jas sum poveke zgrozena od Svet sto go napisa ova na naslovna,bez razlika sto e tracarski vesnik tolku li nisko da se spustat so koj pamet si dozvoilile da go objavat toa na naslovna i niz site trafiki vo MK Tose bil gej...sramota,pa kako li reagirale negovite bliski za ova,majkamu i tatkomu epten e nevkusno.A taa sto go izjavila ova e kurva,hrvatska voditelka na Goli vesti
     
  20. ana05

    ana05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 април 2010
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    34
    Некој нема попаметна работа па тропа глупости!!!
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.