1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

„Тоше геј“ - насловна на Свет

Дискусија во 'Канта' започната од lalezzz, 8 мај 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. lalezzz

  lalezzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  71
  koga vidov na naslovna tose e gej se zaprepastiv.pa ova e neviden bezobrazluk.sramota!!!!!!!!!!!!toa li e naslovot sto go zasluzi ??? :( :( svet za mene vise ne postoi a za vas devojki??
   
  На sweet-star и babyblond им се допаѓа ова.
 2. angie

  angie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  242
  Ни постоел Свет ни ќе постои за мене. Такви срања не сум читала, ни планирам да читам. А за насловната за Тоше не знам ова е но комент - само еден ќе им суди :|
   
  На Meckicja му/ѝ се допаѓа ова.
 3. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.793
  Допаѓања:
  65.507
  Пол:
  Женски
  Отворање нова тема се прави на кирилица и со голема буква.
  Па нормално дека сега сешто ќе се измисли. Мора од некој пари да се вадат. Мислам дека нема некој да поверува во оваа глупост. Ама ете се нашла некоја глупача паметна.
   
  На musicgirl55 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Miss-Perfect

  Miss-Perfect Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2010
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  74
  Срамота и греота како го брукаат името на нашиот ангел, а не се ни достојни да го спомнат ;( Нека почива во мир :(
   
 5. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.345
  go citav textot na internet i mora da se priznae deka sepak samiot text go negira naslovot i za samiot text nemam zamerka,no za toa sto naslovot go iskoritile samo za pogolem tiraz e sramota
   
 6. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  666
  Јас би ги кастрирала тие што тоа го напишале.
  Одвратни патетични кретени.
   
  На babyblond и Cynthia им се допаѓа ова.
 7. LovelyGirl

  LovelyGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  1.551
  Допаѓања:
  291
  Пол:
  Женски
  neznam kako mozat da go lazat narodot so takva glupava informacija ne bi trebalo nikoj da im poveruva ke poveruvaat samo najglupite bas steta za tie sto go napisale toa gi zalam :D :@
   
 8. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  СВЕТ ниту сум го читала - ниту ќе го читам некогаш. Од нив се‘ може да се очекува. Срамота. Огромна срамота.
   
 9. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Прочитав во весник за ова,искрено незнам како можат вакви работи да пишуваат за Тоше,не ли им е срам тоа да го кажат.Само едно знам, дека како што беше Тоше,нема таков човек на земјава,нити ќе има,таков ангел како Тоше нема да има.Срамота за тоа што го имаат кажано за Тоше,само додека беше жив многумина му се правеа пријатели,ама тек сега ќе се види нивното право или вистинско лице,кој му бил вистински пријател или не.Грозно,не читам такви списанија,а и не ме интересираат таквите,трачарски,не си го губам времето да се замарам со нив,кој што,како рекол,не ме интересира.Само ќе повторам дека е грозно тоа што го кажале,неубаво од нивна страна.
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  152
  Дегутантно е што права Свет за поголем тираж,ама изгледа малку се излажале. Кој нормален ќе им купи магазин со таков наслов?? Само може да створат револт и спротивен ефект.
   
 11. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  А Свет е ептен релевантен весник :^) тоа е најголемата глупост од весник што некогаш излегол (заедно со Скандал) глупост до глупост, па подобро ќе застанам на улица и коли ќе бројам отколку Свет да читам :)
   
 12. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Што да се очекува следно? :^) :o :tmi: срамота. КАко основно не се меша мртов човек освен ако немаш добра причина да го споменеш. уште тоA немавте кажано. И што сега, направивте тираж? Ама за скоро ќе го давате на поклон т.н магазин, кој никој и онака нема да го купува.
  Срамота, срамота, жално и срамота!
   
 13. anima

  anima Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  275
  Немаат срам,мислеа дека вака ке им се зголеми тиражот ама се изглупираа се посрамотија...Точно е дека некоја србинка зборела глупости за Тоше,но како можеа овој наслов да го извадат на насловна...жално,дали два пати имам купено свет во животот отсега за мене не постои тој весник.
  Што е тоа во луѓето тажно,што живеат во животи туѓи.... :(
   
 14. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.698
  Многу невкусно ми звучи насловов бидејќи сепак се работи за човек кој беше,е и ќе биде гордоста на Македонија.Не потребни се вакви ниски коментари.Искрено,не верувам во ова,меѓутоа на крајот на краиштата ние сме никој и ништо за да му судиме.Да го оставиме човекот да почива во мир,барем тоа го заслужува по се што направи за многу луѓе.
  Свет се изглупираа премногу со насловнава и мислам дека навистина не им требаше.Сваќам дека е жолта штампа,меѓутоа неможе да се спуштаат на такво ниво да имаат зголемен тираж по секоја цена.До вчера беа негови пријатели и соработници,а сега најдоа да вадат вакви афери или што и да се...
  Срамота... Се покажаа какви се и колку вредат.
  И да бил и да не бил.Тоше беше ангел,еден и единствен под нашето небо кој што даваше и помагаше на секого.Не му беше важна расата,бојата и религијата пружаше безрезервна помош на секого.Краен степен на простотилак е ваквиот публицитет.Наместо да се угледаат и да им служи за пример тие го валкаат неговото име.
  Тоше,иако те нема,сеуште живееш во нашите срца.Почивај во мир.
   
 15. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Веќе се зачленив во фејсбук групата „Никогаш повеќе нема да купам Свет“ иако морам да си признаам дека чат пат купував чисто за тепање досада, трачарење, кој што со кого направил. Последен број што го купив беше овој и не планирам понатаму да купувам. Прво се појави оној српскиот новинар што книга ќе пишувал за Тоше, а не ни го познавал, сега оваа идиоткава која очигледно не знае што ја чека кога ќе излезе од фармата. Но многу ми е мило што сите се обединивме против ваквата изјава и статија на списаниево и сите застанавме во одбрана на Тоше. :l:
   
 16. seksi

  seksi Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  113
  Slucajno kupuvav nesto vo trafika na avtobuska postojka, i normalno se popaliv koga vidov deka ima nesto so Tose. I citam naslovot, i mi se zgadi i nesto glasno iskomentirav kako Bog da cuva ili Sramota, ne znam tocno sto kazav, ama mnogu bezveza mi dojde... Sramota, sramota, sramota! Neka se zasramat! Nikogas ne go kupuvam vesnikot, nitu ke go kupev za takov gnasen napis, sto sum sigurna deka ne e tocen! ....
   
 17. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.793
  Допаѓања:
  65.507
  Пол:
  Женски
  Meне не ми е јасно зошто сите се фативте за списанието ко ќор за стап?! Па тоа е трачарски весник, се очекува од нив да напишат се и свашта. На крај краева они не ја измислија веста и не ја лупнаа на своја рака. Зошто никој не рече која е таа некоја си што го истрескала ова? Трачарско списание нормално дека ќе го пренесе ова.
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 18. lalezzz

  lalezzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  71
  bez rzlika koja i da kazala, ako ja znaes kazi ja , no sepak toa sto go stavi svet na naslovna ja pretera..ne znaci ako e zuta stampa -tracarsko spisanie i da si ima rabota so covek sto ne e veke odamna megu zivite i da go crni negovoto ime..tuku sve za pari prodaden gas...tipicna makedonska rabota.taka da ili sakam nekogo ili mrazam nema sredina,mnogu jasno-pogotovo koga stanuva zbor za tose
   
 19. Melanie

  Melanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  87
  Sramota e i za Svet i za taa glupacata sto go kazala toa.Bog da cuva,tuka ni mrtov covek ne moze da ima mir.Jas sum poveke zgrozena od Svet sto go napisa ova na naslovna,bez razlika sto e tracarski vesnik tolku li nisko da se spustat so koj pamet si dozvoilile da go objavat toa na naslovna i niz site trafiki vo MK Tose bil gej...sramota,pa kako li reagirale negovite bliski za ova,majkamu i tatkomu epten e nevkusno.A taa sto go izjavila ova e kurva,hrvatska voditelka na Goli vesti
   
 20. ana05

  ana05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 април 2010
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  34
  Некој нема попаметна работа па тропа глупости!!!
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.