1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

„Убавиот збор железни врати отвара“

Дискусија во 'Канта' започната од -Juliette, 8 ноември 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. -Juliette

  -Juliette Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Сите ние секојдневно треба да користиме и употребуваме убави зборови. Ајде да напишеме како тоа „убавиот збор“ дејствува врз човекот, неговото расположение и како може да ги отвори железните врати.
   
 2. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  6.916
  Допаѓања:
  10.052
  Да, навистина отвара железни врати. На сите ни е убаво да слушаме убави зборови, а и ние треба почесто да ги кажуваме.
   
  На -Juliette му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Nezna28

  Nezna28 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2013
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  215
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.