10 години Форум Фемина: Новогодишни пакетчиња за дечиња од име на целата заедница

Дискусија во 'За форумот' започната од Femina, 11 декември 2019.

 1. Femina

  Femina Администратор Член на тимот

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  1.461
  10 години, wow! :party: Фемина Форум стигна до двоцифрена бројка на роденденската торта. :^:

  На грижливо сетирана стаза, пред една деценија, започна „ефектот на снежна топка“ за кој сте заслужни буквално сите. Независно дали споделивте збор-два за првиот бакнеж, скршеното срце или ѝ честитавте роденден на виртуелна пријателка, раскажавте за долгоочекуваното породување, емотивната семејна драма или лошиот ден, си ги тестиравте нервите со политички препирки или побаравте совет за образованието, без да се штедите несебично дадовте препораки за разубавување, утешивте испаничена мајка или личност со хаотични мисли, визуелно го покажавте денешниот ручек, или пак, се забавувавте со меѓусебни игри, вие сте важно делче без кое мозаикот Фемина Форум немаше да биде така колоритен како што е денес.

  Зачудувачки е како замислата за креирање на инспиративна македонска онлајн заедница желна да споделува, едуцира, помага и дебатира стана реалност преку спектар на индивидуи кои умеат да мотивираат, охрабруваат и советуваат, но и критикуваат и иницираат промени. :bow:

  За да го одбележиме јубилејот, а во пресрет на новогодишните и божиќните празници, во име на целата заедница, би сакале да изненадиме дечиња чии родители копнеат, но финансиски не се во можност да обезбедат слатки подароци под елката.

  Доколку познавате семејство во незавидна финансиска ситуација, ве замолуваме пишете ни тука. Ние ќе подготвиме 20 пакетчиња и ќе им ги доставиме пред празниците. :l:


  [​IMG]
   
  Последна измена: 11 декември 2019
  На Ygritte, marinab, zolev и 191 други им се допаѓа ова.
 2. KateKane

  KateKane Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јули 2018
  Пораки:
  1.728
  Допаѓања:
  33.670
  Пол:
  Женски
  Одличен гест :l:

  Има едно семејство за кое направивме хуманитарен event со една другарка али малку пари собравме и купи она само најосновно за да ја поминат зимава некако.

  Ептен би ми било мило ако успеете да им овозможите вакво нешто, детето е со посебни потреби и мислам дека ептен ќе се израдува.

  Ќе ви ги пишам податоците во inbox :hug:
   
  На SieloLuna, Aesc2000, Охрид88 и 50 други им се допаѓа ова.
 3. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  4.533
  Допаѓања:
  77.586
  Пол:
  Машки
  Фемина ТЕ САКАМ :inlove: :l:
   
  На blady, Anie93, sj *O* и 16 други им се допаѓа ова.
 4. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  13.735
  Допаѓања:
  138.646
  Пол:
  Женски
  Неодамна гледав на Сител за едно семејство од Куманово со 5 малолетни дечиња кои едвај преживуваат и немаат што да јадат, а исто така и речиси немале каде да живеат, куќата им била во ужасна состојба, па имаше апел да се организира помош за нив.
  Мислам дека за овие дечиња ова би било одлично изненадување и гест, бидејќи можеби и никогаш не се израдувале вистински на новогодишните празниците поради состојбата во која се наоѓаат.
  Време е и они да ја почуствуваат празничната магија и приказната за Дедо Мраз кој што носи подароци и пакетчиња, зар не. :inlove:
  Сигурна сум дека ќе бидат пресреќни. :l:
  Во ЛП ќе ви испратам податоци. :inlove:
   
  На mime87, душленце, blady и 35 други им се допаѓа ова.
 5. gjoker4e

  gjoker4e Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  3.787
  Допаѓања:
  23.790
  Пол:
  Женски
  Може ние како членови секој доброволно да испратиме на некоја адреса и фемина да се погрижи да ги достави.
  Така би се собрале повеќе пакетчиња.
   
  На GirlLove, blady, LittlePinky и 61 други им се допаѓа ова.
 6. Purplelilac

  Purplelilac Популарен член

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  2.414
  Допаѓања:
  34.744
  Пол:
  Женски
  Баш нешто слично сакав да предложам.
  Кој е во можност да испратиме и Фемина да ги достават.
  Мислам дека би било фино да ја покажеме хуманоста и емпатијата на дело, а воедно би израдувале и повеќе дечиња. :)
   
  На blady, Anie93, sj *O* и 28 други им се допаѓа ова.
 7. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  1.609
  Допаѓања:
  2.905
  Пол:
  Машки
  Ми се допаѓа Фемина Форум и нејзините членови! :l:
   
  На Luni, Rama, fina erika и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Meckicja

  Meckicja Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2017
  Пораки:
  5.551
  Допаѓања:
  7.086
  Пол:
  Женски
  Forumot e prekrasen
   
  На Rama и Xana1318 им се допаѓа ова.
 9. ocicka2014

  ocicka2014 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  4.010
  Допаѓања:
  13.000
  Пол:
  Женски
  Друга опција е да се пушти трансакциска за донирање и фемина да се погрижат да купат со тие пари повеќе од 20 пакетчиња.
  Подобра опција е бидејќи наместо да платам 100ден за карго ќе ги донирам и ќе стават плус две чоколади во некое пакетче за тие пари.
   
  Последна измена: 13 декември 2019
  На SummerGirl12, bibiiii, mal.ecka и 9 други им се допаѓа ова.
 10. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  13.338
  Допаѓања:
  66.438
  Пол:
  Женски
  Браво Фемина :clap: Јас познавам едно такво семејство со две дечиња на кои им донирам облека, играчки, од мене и моја пријателка, па би ми било драго на тоа семејство да им се подари, две мали дечиња се од 4г и 2г :inlove:
   
  На Melinda1985, CameliaMiller, mal.ecka и 8 други им се допаѓа ова.
 11. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  13.338
  Допаѓања:
  66.438
  Пол:
  Женски
  Сум згрешила, малото е 1год!
   
 12. Someday

  Someday Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2017
  Пораки:
  525
  Допаѓања:
  1.754
  Пол:
  Женски
  Јас сум за ако може да се отвори ете некоја трансакциска сметка или број па таму да донираме кој колку може. Верувам дека така ќе се соберат повеќе пари за повеќе дечиња.
   
  На Rama и Purplelilac им се допаѓа ова.
 13. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.084
  Допаѓања:
  21.316
  Пол:
  Женски
  Дедо Мраз сепак постоел :inlove: . Браво Фемина за овој преубав гест , воедно и среќен роденден , да ти се множат годините форуме :D . Јас познавав две вакви семејства , меѓутоа , децата сега веќе се возрасни и вработени :) . Инаку , деца има многу , особено Ромчиња кои питаат по тетовските улици и кафичи . Не им знам адреса , ниту дали воопшто имаат каде да спијат :( . Јас секогаш кога имам им давам по нешто ( најчесто сочувана или нова облека од децата мои , бидејќи има и доста мајки што со себе ги носат своите бебиња и мали дечиња ) , пари или храна , па не ретко и облека што мене ми е мала или не ми треба . Ако дознаам нешто за овие деца , обавезно ќе ви пишам податоци во порака .
   
  На Rama, Purplelilac и ane.bella им се допаѓа ова.
 14. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  6.907
  Допаѓања:
  103.681
  20 пaкетчињa, немoј дa се истрoшите мнoгу |(
   
  На oblace1, LittlePinky, mal.ecka и 16 други им се допаѓа ова.
 15. g8lQQk

  g8lQQk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2018
  Пораки:
  1.706
  Допаѓања:
  12.153
  Пол:
  Женски
  Абе убаво ова, ама лоша финансиска состојба на семејство, со пакетче не се подобрува.
  Подобро 20 пакети со храна за цело семејство да протурка некој месец, одошто чоколатца.
   
  На Lattina, Rama, hermosa и 3 други им се допаѓа ова.
 16. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  8.180
  Допаѓања:
  134.160
  Пол:
  Женски
  Абе најдобро е две-три операции да платат, на дечиња кои мора да се оперираат во странство, ама си кажа врвот.
  Во можност се да подарат 20 новогодишни пакетчиња, а тоа се околу 50 евра во пари.
  Какви пакети со храна , какви чудесии.
  А сите ние кои сакаме да донираме, помогнеме и усреќиме некого, никој не ни брани. На ФБ секојдневно излегуваат објави со апел за собирање донации.
  Има каде да ја покажеме хуманоста:l:
   
  На Lattina, Oxymoron, Melinda1985 и 13 други им се допаѓа ова.
 17. T.G.

  T.G. Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2019
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  113
  Пол:
  Женски
  Femina te obozavam!!! :*
   
  На Rama и fina erika им се допаѓа ова.
 18. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  3.998
  Допаѓања:
  37.754
  Пол:
  Женски
  Ептен скромно како за 10 годишнина.
   
  На oblace1, LittlePinky, SexiLy и 9 други им се допаѓа ова.
 19. fina erika

  fina erika Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2017
  Пораки:
  1.288
  Допаѓања:
  11.402
  Пол:
  Женски
  ФЕМИНА ТЕ ОБОЖУВАМММММММММММ!!!!!!!!!!!!:l:
   
  На Rama, Milobebence, kuc и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. kuc

  kuc Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  1.405
  Допаѓања:
  65.677
  Пол:
  Женски
  Не е битно колку ќе бидат ,битен е гестот и нештото направено од срце:l:
  ФЕМИНА уште многу успешни години ви посакувам:party:
   
  На CameliaMiller, Trxmx, Rama и 9 други им се допаѓа ова.