1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

10 години Форум Фемина: Новогодишни пакетчиња за дечиња од име на целата заедница

Дискусија во 'За форумот' започната од Femina, 11 декември 2019.

 1. VoodooGirl

  VoodooGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  514
  Допаѓања:
  4.162
  Пол:
  Женски
  Самохран татко со 5 дечиња.
  Гестот и замислат на Фемина е за секоја пофалба. Само што освен моментална среќа на дечињава со пакетче, на таткото кој се бори секојдневно за да ги прехрани не би се помогнало многу.
  Најдобро е да се отвори некоја трансакциска сметка на која би можеле да донираме сите.
   
  На Oxymoron, CameliaMiller, Rama и 5 други им се допаѓа ова.
 2. Nalutena1

  Nalutena1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  497
  Допаѓања:
  1.759
  Пол:
  Женски
  Bravo, mnogu mi e milo za novagidisnite i bozikni praznici site deca treba da bidat srekni.
  Jas poznavam edno semejstvo so mnogu deca, i navistina mi e zal za niv.. kade da vi pisuvam podatici?
   
  На Lattina и Rama им се допаѓа ова.
 3. Nalutena1

  Nalutena1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  497
  Допаѓања:
  1.759
  Пол:
  Женски
  Mnogu zalosno kutri decinja;(
  Da imav poveke na site bi pomognala
   
  На Rama и VoodooGirl им се допаѓа ова.
 4. Hugh

  Hugh Активен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2019
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  113
  Пол:
  Машки
  Супер гест! Само напред. :)
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.510
  Допаѓања:
  27.254
  Пол:
  Женски
  https://mkd-news.com/troshnata-kuka...loto-dete-nemaat-voda-struja-i-drva-za-ogrev/

  Ова е стара сторија, ама сакав да ви доловам за кое семејство станува збор. Едното од 3те дечиња загина откако куќата во која живееја се сруши врз него. Кратко време потоа почина и нивната мајка. Сега двете дечиња живеат со татко им, други подетални информации немам, ама можам да се распрашам, од моето место се.
   
  На Rama, VDT2906 и Purplelilac им се допаѓа ова.
 6. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  4.563
  Допаѓања:
  78.428
  Пол:
  Машки
  Јас познавам членка,која е самохрана Мајка,со повеќе дечиња,и мислам дека би се израдувале многу на пакетчиња дечињата.
   
  На slobodka, Rama, VDT2906 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. TrinityNeo

  TrinityNeo Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2013
  Пораки:
  409
  Допаѓања:
  808
  Пол:
  Женски
  Значи браво Фемина за замислата .тоа ке остане само добрината човечка се друго е лук и вода .отворете пункт или договорете некаде во одреден термин каде би можеле сите да учествуваме да се врати насмевката на децата
   
 8. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  7.102
  Допаѓања:
  105.481
  Не ти требa пункт, нaпрaви еднo ќесе и oстaви гo пред врaтa тaму кaде штo мислиш декa требa. Пунктoви и дрaми и oгрoмни црвени букви нa пoчетнa стрaнa нa фoрум, сaмo aкo си вo стил нa Oпрa пa плaнирaш нa секoј член пo еднo ќесе. Зa еднo, две, три или 20 ќесињa ич муaбет не се прaви. Администрaтoри и мoдерaтoри aкo дoбрo гo следaт фoрумoт, сaми требa дa знaaт кaде ќесињaтa се дoбрoдoјдени.
   
  На gjoker4e, oblace1, Alisa22 и 16 други им се допаѓа ова.
 9. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  3.545
  Допаѓања:
  19.372
  Прекрасен гест, подржувам. Некој од тие дваесет пакетчиња ќе јаде два месеци. Особено семејствата на дечињата кои не гледаат со очи чоколада секој ден. Одлично фемина, честитки.
   
  На theowndemon, Rama, marija305 и 2 други им се допаѓа ова.
 10. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  3.659
  Допаѓања:
  47.037
  Пол:
  Женски
  Од банерот имав дојам дека за многу ќесиња станува збор,а не за 20.
  Али нека се почне од негде.
   
  На Anie93, Harper, Rama и 2 други им се допаѓа ова.
 11. galapce

  galapce Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 ноември 2014
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  106.415
  Пол:
  Женски
  Како бе можевте и на ова да најдете маана?

  Честитки Фемина за вашата годишнина, и наша заедно со вас.
  Да ви се множат.
  Благодарение на вас изнајдов прекрасни пријатели, и вие постоите благодарение на нас но повеќе од сигурно е и дека и вие успешно го водите ова катче штом нaоѓате начин да не држите на куп.
   
  На M&M, Tajnaotrovna, slobodka и 11 други им се допаѓа ова.
 12. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  4.035
  Допаѓања:
  38.003
  Пол:
  Женски
  20 пакетчиња се премалце. Тоа би опфатило 3 семејства отприлика со оглед дека повеќето се многудетни. Ваква урбана профитерска платформа сигурно може да понуди многу повеќе од 3-4000 денари.
  Убав гест ама скромен.
   
  На oblace1, x.Daisy.x, Oxymoron и 11 други им се допаѓа ова.
 13. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  3.545
  Допаѓања:
  19.372
  Сиромашните семејства се штедливи и скромни.
  Се сеќавам 2015 кога преку црвен крст имавме кратка акција за донација на пакетчиња, децата кои доаѓаа да ги подигнат од нашите пунктови зрачеа среќа и покрај тоа што пакетите беа скромни, со по шест - седум 100 грамски милка чоколада/ресани внатре.

  Впрочем, ако полека се јадат - умерено, може повеќе време да стојат. Не мора да се два месеци, еве и четири недели нека се, пак е фин гест. Замислете можеа ништо да не дадат, скроз имаат право на тоа. :D
   
  На Val-Dim и theowndemon им се допаѓа ова.
 14. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.862
  Допаѓања:
  236.272
  Нема потреба ваков убав гест да се тера со мајтап или пак да се занемарува.
  Секој може да биде дел од промената чии иницијатори се Фемина и да даде.
  Имаме покажано дека со здружени сили, заедно, можеме повеќе.

  Не знам колку е изводливо.
  Јас би рекла една листа со членови кои сакаат и можат да поклонат едно пакетче и се желни да израдуваат едно детенце...и една со членови кај кои би било истото добредојдено. Едноставно да се пријават по пп и после соодветно ќе бидат разменети адреси.

  Може тресам глупости, не знам....ама секој може да стори нешто.
   
  На oblace1, piksooki, JuLleE и 16 други им се допаѓа ова.
 15. g8lQQk

  g8lQQk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2018
  Пораки:
  1.888
  Допаѓања:
  12.614
  Пол:
  Женски
  Можеби ќе беше попаметно да не се фалеше фемина дека ќе подаруваат само 20 пакетчиња.

  Вистински филантропи не се фалат дека подаруваат, туку секојдневно даваат и тоа го прават заради себе, а не за да се покажат како еве, јас давам и сега да разгласам.
   
  На mira.mira и Rebecca_R им се допаѓа ова.
 16. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.862
  Допаѓања:
  236.272
  Кој рече во име е на фемина????
  Реков дека не треба да се обезвреднува нивната иницијатива. Нешто позитивно и убаво е.

  Нема потреба да се мрчи.

  Реков можеме ние да се организираме, од нас за нас. Кој сака сам да направи промена може да го стори истото, не да мрчи дека друг недоволно дал направил.
   
  На Tajnaotrovna, CameliaMiller, kukla21 и 2 други им се допаѓа ова.
 17. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.109
  Допаѓања:
  149.385
  Пол:
  Женски
  Пошо си ти голема хуманитарка, па тресеш зелени кај треба и не треба, еве ти одврзи го тој џебот иселенички и донирај барем 1000 евра во пакетчиња.

  Секоја тема знаете како да ја усерете на совршен начин... дека вие големите перфекционисти со широка насмевка, добра душа и хумано срце ете сте најголеми..

  Удирајте се во гради де.. дека другите решиле да направат нешто а вие не..
  Впрочем само тоа и можат таквите како тебе Бриџо.. на саркастичен начин да потценат нечие добро дело...


  Гледај малку поинаку, со други очила..

  Фемина објавила дека ќе дава 20 пакетчиња, што е повеќе од 0..
  Тоа нека е поттик и за другите да дадат по 20..
  500 фирми да дадат по 20 пакетчиња се 10.000 ...

  И секоја фирма што сака да даде ја поддржувам тоа да го објави.. за да земат и другите пример од нив и да одврзат ќесе. Да се малку повеќе општествено одговорни..

  Нема што да се повикувате на тоа - кој донира од срце подобро да ќути.. Фемина е фирма, нема срце има раководство.
   
  На senjorita-v, Pepa B.., M&M и 24 други им се допаѓа ова.
 18. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  3.456
  Допаѓања:
  18.073
  20 малку биле.
  Да беа 100 ќе речеа зошто не се 200 и се така во круг.
  Јас стварно не знам зошто и обрнувате внимание на неа кога од неа човек нема ништо паметно да види и само оди контра.
  Колку пакетчиња, толку. Барем на некои дечиња кои немаат ќе им донесат насмевка.
  За другата година можеби подобро ќе се организираат и ќе објават предвреме и ние кои сакаме да донираме некој денар ќе дадеме.
  Браво за гестот и нека продолжат понатаму.
  Барем за мене еден од синонимите за Фемина ми е хуманост.
  Сите си помагаме тука дали со совет, дали со некои донации.
   
  На emkaemka, cresa-jagoda, Purplelilac и 7 други им се допаѓа ова.
 19. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  2.899
  Допаѓања:
  43.707
  Пол:
  Женски
  Браво за гестот. :clap:
  Тој што мисли дека е малку слободно можи да оди да подари повеќе, наместо да се буни тука. Колку толку ќе има дечиња што ќе се радуваат и тоа е најбитно.
   
  На Alisa22, CameliaMiller, cresa-jagoda и 8 други им се допаѓа ова.
 20. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  3.134
  Допаѓања:
  84.596
  Пол:
  Женски
  Идејата за трансакциона сметка мене ми се допаѓа.
  Период на дарување е ,зошто да не се израдува некое детенце.
  Штета што се помислува само за празници,јубилеи на ваков гест...си треба постојано ...и едно пакетче во сиромашно семејство не е многу.
   
  На mal.ecka, cresa-jagoda и Rama им се допаѓа ова.