1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

10 забавни финти кои ќе ви го олеснат животот

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од AnaKlarc, 24 октомври 2014.

 1. AnaKlarc

  AnaKlarc Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2014
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  156
  Пол:
  Женски
  1. Ако се обидувате да ги оставите цигарите, одете 3 дена по ред во сауна. Преку потта ќе го исфрлите никотинот и ќе ви биде полесно да се откажете од пушењето.

  2. Ако мислите дека некој ви дава лажен телефонски број, откако ќе го запишете прочитајте му го погрешно. Доколку потврди, со сигурност ве лаже.

  3. За да си направите сами тетоважа, нацртајте ја со тенок перманентен маркер, протријте на тоа место бебешка пудра и потоа исшприцајте со лак за коса. Тетоважата би требало да ви трае 1 месец.

  4. Ако џвакате мастика со ист вкус додека сте на тест, каква што се џвакале додека сте учеле, тоа може да ви го подобри помнењето.

  5. Методот Помодоро дава најголеми резултати за ефикасност во учењето и работата:

  25 минути напорна работа
  5 минути пауза
  20 минути – секоја трета пауза
  6. Ако ве боли грлото, јадете маршмелоу.

  7. Ако ви се повраќа, претходно изедете сладолед од ванила. И понатаму ќе повратите, но нема да чувствувате горење во градите.

  8. Следниот пат кога ќе нарачувате помфрит од фаст-фуд, побарајте помфрит без сол. Со гаранција ќе добиете тазе пржен компир, штотуку изваден од фритеза.

  9. Ова е морбидно и тешко дека ќе ви треба, но забавно е да се знае… Ако некогаш се најдете закопани живи, соблечете ја маицата и ставете ја преку устата и лицето за да не се загушите.

  10. Ако имате голема количина овошје која треба да ја измиете, пикнете ја во машината за садови.
   
  На anelchylola, Dadusicka, cresa-jagoda и 11 други им се допаѓа ова.
 2. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.931
  Ова второто е добро. :D
   
  На LittlePinky и AnaKlarc им се допаѓа ова.
 3. AnaKlarc

  AnaKlarc Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2014
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  156
  Пол:
  Женски
 4. LovedGirl

  LovedGirl Активен член

  Се зачлени на:
  13 мај 2014
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  2
  2,4,6 8)
   
  На AnaKlarc му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Sunshine.Sunshine

  Sunshine.Sunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2014
  Пораки:
  1.202
  Допаѓања:
  2.564
  Пол:
  Женски
  Второто е интересно, а четвртото баш ќе пробам, да видам дали ќе успее. :)
   
 6. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.383
  Допаѓања:
  9.314
  Пол:
  Женски
  Хаха интересни работи :D:D:D
   
  На AnaKlarc му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.712
  Пол:
  Женски
  Хахха, многу ми се јаки 2, 5 и 8.
   
  На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.
 8. Brunhilde

  Brunhilde Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  3.335
  Допаѓања:
  31.064
  Пол:
  Женски
 9. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  3.248
  Допаѓања:
  20.224
  Пол:
  Женски
 10. anelchylola

  anelchylola Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2019
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  189
  Пол:
  Женски
  Interesni soveti :)