1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

10 кучешки молби до сопственикот

Дискусија во 'Дом' започната од Doberman, 23 април 2011.

  1. SarahTayMomsen

    SarahTayMomsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    959
    Допаѓања:
    650
    Солзи ми потекоа, цела се наежив. Имам кученце од мала сум со него уште е живо. Многу го сакам. :l:
     
  2. Alesii

    Alesii Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    841
    Леле овие молби..колку ми е тешко кога ги читам..Дури и плачам ;(
     
  3. The.Pink.Angel

    The.Pink.Angel Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2012
    Пораки:
    497
    Допаѓања:
    132
    Душички најмили имав едно кученце многу си го сакав ама ми го отрујаа секогаш ме расположиваше а сега имам друго ептен е душичка сонце мое мало секогаш се радува кога ме гледе секогаш ќе ги сакам животните :inlove: :inlove:
     
  4. princessara

    princessara Активен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2012
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    4
    никогаш не би го тепала својот миленик иако има многу луѓе што го прават тоа чист пример е вардариште поздррав :worried:
     
  5. mil4ence

    mil4ence Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    173
    Тинејџерите обично ова правило го прекршуваат зошто кога ќе пораснат не им се интересни ги оставаат и гледаат за партнер. (дечко/девојка)
    Затоа родителите се плашат да им земат куче за после да не остане нивна обврска.
     
  6. kikkki

    kikkki Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    2.745
    Допаѓања:
    4.846
    ^Па кога тинејџер ќе порасне,ќе има над 20тина години,па неверувам да на 20 години трчаш по девојки,веќе си возрасна и зрела личност за да кучето го исфрлиш на улица.А кога мало дете ќе прерасне во тинејџер,тогаш ќе има 12-13 години.И нормално дека од десет годишно дете неможеш да очекуваш да се грижи за едно куче.Тогаш родителите,би требало да се свесни за реалноста.И јас сум ветувала на десет години дека ќе се грижам за се,ама никогаш не сум успевала.Да речеме настине кучето,најобична настинка и десет годишно дете ќе го носи кучето на ветеринар?Јас досега не сум сретнала некој тинејџет да го исфрле кучето на улица зошто е старо.
    Сум видела да тинејџери,се фураат пред девојките најчесто со питбули по улиците и ги носат на борби као демек гледај јас што сум го научил кучето и мислат дека тоа е забавно и ,,кул,,
    А нив да ги остават да се тепаат,не ќе е лошо.
    За овие молби, да не бидеш свесен дека секое куче ги посакува,треба да бидеш безчуствителен.
    Најмногу од се ме иритира напуштањето на кучињата кога се во зрелост или пак кога се болни.
    И удирањето(особено она непотребното),ако си имал стресен ден,кучето не е воопшто виновно за тоа,па наместо да го изнатепаш безпотребно,провери дали е се во ред со твојот мозок.
     
    На MarchelineAmaru и sofijanoka им се допаѓа ова.
  7. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.697
    Пол:
    Женски
    Јас никогаш не би го направила тоа на моето куче!
    Сум се истестирала на кучето на чичко ми и сега сум сигурна дека можам да се снајдам сама за едно мало куче.
    Мене тестот ми беше малку потежок зошто кучето беше поголемко и понемирно па се влечевме... :tmi:
    Но, сепак знам да се снајдам за едно куче со мал раст. :up:
     
  8. Anne15

    Anne15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2012
    Пораки:
    762
    Допаѓања:
    244
    Пол:
    Машки
    На кучево мое никогаш во животов лошо не сум му направила.
    Го сакам премногу.Инаку секој пат кога го читам ова-плачам. :worried:
     
  9. katerina222

    katerina222 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2011
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    72
    Пол:
    Женски
    Ме разнежни темава :angel:
     
  10. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.697
    Пол:
    Женски
    На kikkki му/ѝ се допаѓа ова.