1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

10 нешта од кои ви е дојдено преку глава

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Lolipop23, 29 мај 2010.

  1. anneyy

    anneyy Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2010
    Пораки:
    1.280
    Допаѓања:
    1.421
    1.фејсбук
    2.Фејсбук
    3.ФЕјсбук
    4.ФЕЈсбук
    5.ФЕЈСбук
    6.ФЕЈСБук
    7.ФЕЈСБУк
    8.ФЕЈСБУК
    9.ФЕЈСБУК!!!!!!!!!!!!!!!
    10.ФЊЈССБУУУУУУУУУУУУУУККККККККК!!!!!!!!!!!!!!!!! :headbang: :headbang: :headbang: :devil: :devil: :devil: :@ :@ :@
     
    На alexa_dimoska му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.646
    2.Преку глава ми е од тоа што сум брзоплета па погрешка стиснав ентер и отиде првиот пост. :D
    3.Преку глава ми е од не информираност.
    4.Преку глава ми е од фејсбукот.
    5.Преку глава ми е од тоа што не можам на време да си легнам да спијам.
    6.Преку глава ми е од тоа што не стигнав ни една книга да прочитам.
    7.Преку глава ми е од тоа што не можам да ги слушнам блиските секогаш кога ќе посакам.
    8.Преку глава ми е од бившиот.
    9.Преку глава ми е од помислата дека уште еден месец ќе одам на школо.
    10.Преку глава ми е веќе од зборов ее :D
     
  3. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    1. Пикање на главата во нечиј шупак.
    2. Беспарицата
    3. Простотилукот
    4. Малограѓанштината
    5. Лицемерие
    Доволно.
     
  4. sexy.vampire.girl

    sexy.vampire.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    1
    добра тема

    1.преку глава ми е училиштето!
    2. преку глава ми е една другарка која ми завидува и љубомори
    3. преку глава ми е брат ми пошто секој ден се тепаме :$ :worried:
    4. преку глава ми е бившиот |(
    5. преку глава ми е зашто сум зависник од фејсбук :worried: и мсн :doh:
    6. преку глава ми е Грција
    7. преку глава ми е братучед ми
    8. преку глава ми е љубовта зошто некој ко ќе го видам одма се ззалјубувам :envy:
    9. преку глава ми се парите
    10. преку глава ми е :@
     
  5. aNy-to

    aNy-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    394
    1.Од досадни луѓе кои сакаат се да знаат
    2.од променливото време е2-3дена топло па ладно...аман веќе
    3.од седење пред компјутер и минување пола ден на него
    4.од пиење по 5-6 кафиња дневно
    5.од досадните програми на Тв
    6.од луѓе кои постојано пиштат дека се им е досадно,а незнаат да си направат да и биде интересно
    7.од државава и нејзиното функционирање
    8.од немање работа
    9.од чекање да дојде време за одење на одмор
    10.преку глава ми е понекогаш од се кога сум лошо расположена.
     
  6. orinoco

    orinoco Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2010
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    80
    1. од озборувачи кои немаат друга работа
    2. од бескрајно учење
    3. од лицемерие
    4. од немање време
    5. од дискотекава до мене
    6. од прчли фалбаџики
    7. од бирократи
    8. од чекање некого или нешто
    9. од долгови
    10. од многу реклами за време некоја серија
     
  7. Mila04

    Mila04 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    68
    1.цигари
    2.жешкото време
    3.фејсбук
    4.гласните комшии
    5.глупави емисии на тв
    6.луѓе што обожаваат да солат памет
    7.досадни кретени
    8.малограѓанство
    9.мамини мази и татини галеничиња
    10.лицемерие
     
  8. broken099

    broken099 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2010
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    434
    исто и на мене .. само 8 место може да се замени со прво ;(
     
  9. Minniex3

    Minniex3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2010
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    12
    1.ПРЕКУ ГЛАВА МИ Е ОД фејсбук.
    2.ПРЕКУ ГЛАВА МИ Е ОД мевојки од типот "Bечер се праам дрво. Ќе се глупирам толку многу, ќе се измувам со пола скопје и после ќе одам да го молам дечко ми да не ме остава." :puke:
    3.ПРЕКУ ГЛАВА МИ Е ОД машки на кој им е важно само добри гради да има, што е друго важно !? ;)
    4.ПРЕКУ ГЛАВА МИ Е ОД скопје. Се е више толку досадно.
    5.ПРЕКУ ГЛАВА МИ Е ОД моите дома што секогаш за се мораат да ми искоментираат.
    6.ПРЕКУ ГЛАВА МИ Е ОД турбо фолк.
    7.ПРЕКУ ГЛАВА МИ Е ОД глупави 8мо одделенки што мислат дека се јаки пички и ви ај пи фаци низ градов.
    8.ПРЕКУ ГЛАВА МИ Е ОД глупави луѓе што сметаат дека ако пушат се премногу кул фаци |(
    9.ПРЕКУ ГЛАВА МИ Е ОД коментари од типот: "Леле зашто читаш книга преку лето? Школото заврши!:о "
    10.ПРЕКУ ГЛАВА МИ Е ОД прости луѓе што мислат дека ако сликале цвеќе се фотографери. |(


    е така. си се искажав и ми олесна!!! :D :D
     
    На alexa_dimoska му/ѝ се допаѓа ова.
  10. sonce777

    sonce777 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2010
    Пораки:
    461
    Допаѓања:
    262
    Пол:
    Женски
    преку глава ми е од немање доволно пари за покомотен живот. преку глава ми е од озборувањата. преку глава ми е од битката за да се запослам и конецно успеав и сега сум истрошена. преку глава ми е од угодувањето на одредени личности. преку глава ми е од злобните и љубоморни луѓе.
     
  11. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    1. Preku glava mi e od stravot da setam slobodno,od nebezbednosta vo nasiot grad kade sto policijata ne prevzema nisto :@
    2. Preku glava mi e od stedenje bidejci nemam dovolno pari za se sto mi treba
    3. Preku glava mi e od "drugarka mi" koja saka samo da se zali,a neznae da gi slusne tudjite problemi-kako samo taa da gi ima...
    4. Preku glava mi e od novi pravila i zakoni(nema pusenje vo zatvoreni mesta,dvosmernata ulica stanala ednosmerna i sl.)
    5. Preku glava mi e od maskite-site se isti,a onie koi se porazlicni se zafateni :x
    6. Preku glava mi e od komsiite koi znaat raboti za mene sto ni samata ne gi znam(sto vsusnost tie raboti ne postojat),od ludje sto se mesaat vo tudji zivoti,od ludje sto mene mi solat pamet a ne se poglednale sebe :@ :devil:
    7. Preku glava mi e od knigi,skripti,studentski prasanja i voopsto od cel fakultet,imam po 8 predmeti vo semestar a nieden kolokvium-se na ispit!!! :@
    8. Preku glava mi e od drugar mi koj sto ima edna RASIPANA devojka,toj samiot go gleda toa,sekoj den mi se zali i mi trazi soveti,a sepak ne ja ostava i pravi budala od sebe a mene me nervira :(
    9. Preku glava mi e od vesti i vesnici,kade sto retko kazuvaat nekoja dobra rabota,se nesto loso se slucuva... :sweat:
    10. Preku glava mi e vece sto sekoj den mi e ist,zdodevno,se edno isto,secavanjata koi mi nanesuvaat bolka,mojata lazna nasmevka :)

    -Sakam da se izgubam nekade,na nekoe vreme,sosema sama,da se odmoram od se i koga ke se vratam se da bide podobro...
     
  12. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    1. Преку глава ми е од лицемерни луѓе, се плашат да ја кажат вистината во лице, и обожаваат да ти зборат позади грб :envy:
    2. Преку глава ми е од животот во државава, погрозно место за живеење неможеше да биде...да неможе еден млад човек да мрдне од мртва точка :worried:
    3. Преку глава ми е од факултетот, колку што се избезобразија студентиве, толку е побезобразни професорите.
    4. Преку глава ми е од бившата другарка и нејзиното друштво, како да немаат теми за муабет па стално на тапет сум им јас :@
    5. Преку глава ми е од припрости и глупави луѓе кои немаат ни грам општа култура.
    6. Преку глава ми е од сите пушачи околу мене, ме трујат без пардон.
    7. Преку глава ми е од мужите во нашава Македонија. Мислат дека сите жени сме исти...ќе ти фрли една пијачка и може слободно да те носи дома? :fubar:
    8. Преку глава ми е од исфрустрирани и искомплексирани луѓе.
    9. Преку глава ми е да помагам на сите, а кога мене ќе ми затреба нешто, макар најмала ситница, никого никаде нема.
    10. Преку глава ми е да бидам стално слушателот кој има разбирање за сите и стално дава совети, а за мене немаат време да ме ислушаат? :envy:
     
    На ljubam му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.234
    Допаѓања:
    5.656
    Пол:
    Женски
    1.Преку глава ми е веќе дека ја се со добро им враќам а они со лошо!!
    2.Преку глава ми е од лицемери,кои одвај чекаат да ти забодат нож во грб.
    3.Преку глава ми е од кочењево од компјутеров, сакам нов :(
    4.Преку глава ми е од нејзиното лажење.
    5.Преку глава ми е од песната Billionare,но пак ја слушам :music:
    6.Преку глава ми е од жешково.
    7.Преку глава ми е од тие пачаври( упс :x ) кои се облекле со миничи, со длабоко деколте, штикли 15 см, мислат дека се фаци :n:
    8.Преку глава ми е од манјациве, вечно не задоволните.
    9.Коа сме кај вечно незадоволните,преку глава ми е и од тие.Се добро им правиш они уште и уште сакаат :?:
    10.и преку глава ми е веќе од досадава :headbang:
     
  14. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    1. Преку глава ми е од глупиве крајници и од тоа што на секои 2 недели сум болна;
    2. Преку глава ми е од тоа што сум голем баксуз и што се што не треба на мене ми се случува;
    3. Преку глава ми е од патетични српски фрази што кружат по фејсов, односно преку глава ми е од целиот фејсбук;
    4. Преку глава ми е од личности кои не се свои и се прават нешто што не се само за да испаднат „фаци“ во околината;
    5. Преку глава ми е од дволични, па и тролични персони во мојов живот што ги има за со лопата да ги ринеш;
    6. Преку глава ми е од „сезнајковци“ кои се прават вакви :!: ;
    7. Преку глава ми е од досадниов тек на животот, ништо ново, ништо интересно, опасна монотонија владее |( ;
    8. Преку глава ми е од нашево општество и од фактот дека кај нас секој кој е поинаков го гледаат криво;
    9. Преку глава ми е од тоа што секогаш кога се нервирам плачам;
    10. Преку глава ми е од милион лажни ветувања и од тоа дека никогаш не можам да бидам среќна подолго од 3 часа.
    Можам да напишам уште 100 вакви денеска, а за жал на темава треба само 10...
     
  15. Miss-Independent

    Miss-Independent Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2010
    Пораки:
    2.292
    Допаѓања:
    5.649
    1.Преку глава ми е од дечко ми :x :$
    2.Преку глава ми е од девојки што ми глумат не другарки него сестри , а на секој чекор зборат за мене :@
    3.Преку глава ми е од љубоморни створења кои имаат неописива потреба да се докажуваат 24/7 :puke:
    4.Преку глава ми е од ноќните излегувања во Скопјево и гледање на исти фаци цело време,онака :hai:
    5.Преку глава ми е од уписиве на факултет
    6......од средување на плакарот секој втор ден :angel: и пак ми е лом
    7.....од топлиниве!!! :whew:
    8.....од комшииве што цело лето по цел ден само нешто брмчат тропаат прават!!!
    9......од мајка ми што само нешто ми труби на глава :fubar:
    10.И во моментов највише ми е преку глава од досадава! |-)
     
  16. SpoiledBaby

    SpoiledBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    890
    Допаѓања:
    302
    Вајлд се пронајдов во секоја реченица што ја напиша и едноставно преку глава ми е од се...
     
  17. Rozich

    Rozich Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    1.194
    Допаѓања:
    1.092
    1.Преку глава ми е од овој животов монотон,стварно едвај чекам уште малку а пораснамм...
    2.Преку глава ми е и од фаците што ги гледам кога ќе излезам,сакајќи да си поминам убаво кога ќе ги видам нив се се уништува
    3.Преку глава ми е од девојчња што мислат дека се лепотици и фаци само дека се мувале со некој што важи за фаца,а е обичен,најобичен сељак.
    4.Преку глава ми е од мојот бифши.Се прашувамшто сум видела во негоо ??? :o :?:
    5.Преку глава ми е тоа што сум срамежлива и тоа што само еднаш си допуштив да имам ваква фаца- :drunk: (беше од еден long icland)
    6.Преку глава ми е од сите лажни другарки,и преку глава ми е од тоа што место да имам другарка,верна,на која ќе можам баш да и се поверам му се поверувам на кучето.
    7.Преку глава ми е од брат ми.Нарцисс алоо,и он така ќе умре,гледајки се. |(
    8.Преку глава ми е од диетава глупава.... :@
    9.Преку глава ми е од препотентни луѓе што си мислат дека се некој и нешто.

    Толку за сега :|
     
  18. kristii

    kristii Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    1.706
    1.Преку глава ми е од караниците со дечкоми,кои се на секои два три дена
    2.Преку глава ми е од домашниве што ме сметаат уште за мала,и ништо што ќе направам не чинит
    3.Преку глава ми е од тоа што правам работи а су рекла дека немат да ги направам.
    4.Преку главва ми е од една другарка што ништо не и одговара и само намуртена е
    5.Преку глава ми е од дволични личности
    6.Преку глава ми е од досадава што почнуват да се чуствуват во врскава со дечкоми
    7.Преку глава ми е од летово што ми беше најглупо и ми помина безвезно
    8.Преку глава ми е од тоа што неможам да ослабам
    9.Преку глава ми е од себични личности околу мене
    10.Преку глава ми е од све
     
  19. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    1. Преку глава ми е од сите дволични луѓе кои ме опкружуваат, а не можам да се оттргнам од нив!
    2. Преку глава ми е од една личност која премногу ми оди на нерви, со тоа што си мисли дека е поголем од мене и може како сака да ме вртка, си мисли дека е најпаметен, најубав, најзгоден, најсилен, едноставно нарцис е!
    3. Преку глава ми е од искористувачи. Навистина не знаат за доста и кога од еден ќе им се смачи, одма си наоѓаат нова жртва! Аман од таквите!
    4. Преку глава ми е од комшиите кои ни за време на летото не ти дозволуваат да се одмориш.
    5. Преку глава ми е од досадново лето, ништо не се случува.
    6. Преку глава ми е од досадните летни забави, со лажни ветувања за одлична забава.
    7. Преку глава ми е од мајка ми, која мора да ми виси над компјутер, и премногу ја интересира со кој, кога, зошто се допишувам и за што зборам. Разбирам дека е мајка и дека не некој начин тоа и е обврска, но знам да водам сметка сама за себе!
    8. Преку глава ми е од помагање, ислушување и решавање на туѓи проблеми, а кога мене нешто ми треба сите се зафатени.
    9. Преку глава ми е од лажговци и неискрени луѓе, ако нешто највеќе ме нервира тоа е некој да ме лаже и тоа во фаца.
    10. Преку глава ми е од се!
     
    На alexa_dimoska му/ѝ се допаѓа ова.
  20. LaLy

    LaLy Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    40
    1.Преку глава ми е од мојата таканаречена БФФ,која си фати дечко и сеа сум на последно место...знам дека треба да бидам со разбирање и верувајте сум!ама секогаш е со него а кога не е со него,зборува за тоа да биде со него...а и најако е тоа шо заедно се помалку од месец...а јас и она сме другарки 16 години!!!!
    2.Преку глава ми е од овие Албанцив..се нив не им е погодено!!!!!!Во Македонија сте ,а овде има наши правила а вие не сте дел од нив а кога сте дел дури треба да бидете благодарни!П.С.Научете Македонски.
    3.Преку глава ми е од тоа шо го сакам а овој не ме ни забележува а толку сум убава!!!!!Малце нарцизоидно од моја страна ама стварно е такааа...
    4.Преку глава ми е од хејтерки шо само оговараат и си лечат комплекси!
    5.Преку глава ми е од фејсбуков ама ств...И повторувајте по мене Л а ј к о в и т е н е с е м е р и л о з а н и ш т о!Иако и јас имам доста лајкови!И дај прекинете со оноа...еве линк плс лајк!!! Totaly Patetic!!!!!!!!
    6.Преку глава ми е од овие...сакам да сум вампир-глупачки!
    7.Преку глава ми е од Поракиве на Фејс за раскинати врски...Разберете она не го зема-он сам си отиде!
    8.Преку глава ми е од тоа што сите поубави девојки се оговараат дека се курви!Не се они криви што вие немате стил и карактер!
    9.Преку глава ми е од пијаници..значи секоја вечер е гликоза вечер.И јас пијам ама коа доволно кје се опијам :D прекинувам!Не сте интересни ниту поубави ниту похрабри со 100 кила алкохол у крвта!Доста е едно кило :D :D :D
    10.И последно...Преку глава ми е векје од 5 оделенци у нокјни клубови!Аман веќе па имајте осет тоа е нокјен клуб а не штрумф-клуб!