1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

10 провокативни прашања: како ќе одговорите вие?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Barca-Gril, 12 август 2013.

 1. Barca-Gril

  Barca-Gril Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  874
  Допаѓања:
  927
  Пол:
  Женски
  Додека секојдневно размислувате за финансиските проблеми, проблемите дома, на работа и на факултет, за своето незадоволство, диетата која треба да ја почнете... разбијте ја монотонијата и одговорете ги овие неколку провокативни прашања, кои ќе ве наведат барем за момент поинаку да размислувате за животот.
  1. Кога би добиле можност да се обратите на целиот свет во 30 секунди, што би кажале?
  2. Ако ги имате сите пари на светот, а сепак мора да работите, со што би се занимавале?
  3. Дали се плашите од смртта? Ако се плашите, има ли причина за страв?
  4.За што до сега најмногу жалите во животот? И како би ја промениле таа лекција денес?
  5.Да речеме дека утре би изгубиле сè што имате. Кај кого би истрчале во прегратка? Дали таа личност знае колку ви значи?
  6. Што би промениле ако сега дознаете дека сте бесмртни?
  7.Дали земјата во која живеете е по ваша мерка?
  8. Треба да умрете на полноќ. Што би правеле во 23.45?
  9.Што е тоа што можете да го направите денес за да му го разубавите денот некому?
  10. Што мислите дека стои меѓу вас и потполна среќа?
  Моите одговори:
  1.Доста беше со омраза луѓе,сакајте се...
  2.Фотограф
  3.Да се плашам и тоа многу
  4.Жалам што повредив една личност...
  5.Најверојатно кај мајка ми :)
  6.Ништо
  7.Па и не баш :?:
  8.Би ги гушкала најмилите...
  9.Да го сослушам..
  10.Многу нешта.. :^)
  Преземено од http://www.crnobelo.com/
   
  На buuuce28, angelche16 и Agrona им се допаѓа ова.
 2. mihaela55555

  mihaela55555 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  121
  1. Прво би била збркана, па збунета и на крај би кажала нешто како барса-грл... :D
  2. Незнам баш, ќе треба да размислам...
  3. Понекогаш да, а понекогаш не.
  4. Сега баш и немам за што да жалам. Се се случило онака како што треба.
  5. Кај татко ми...
  6. Незнам...
  7. За некои работи да, а за некои и не баш. (ама повеќе е да :D )
  8. Би била премногу исплашена, би се поздравила со најмилите и би им се заблагодарила за се
  9. Можам да исполнам некоја помала желба или да го почастам нешто и сл.
  10. Сигурно е нешто многу мало и едноставно, но уште не сум го открила :)
   
 3. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  781
  1. Доста беа поделбите. Пред се сите сме луѓе... :)
  2. Уметност или пишување
  3. Се плашам по малку
  4. Жалам што дозволив да ме повредат некои целосно безначајни луѓе
  5. Кај родителите
  6. Нема да брзам никаде и за ништо ( имам време ) :rofl:
  7. Не!
  8. Би им кажала дека ги сакам на сите што ми значат и би им се заблогодарила на оние кои ми помогнале.
  9. Да му купам чоколадо (мислам секогаш помага) :lol:
  10. Мала а голема работа... :angel:
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. LadyFlame

  LadyFlame Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2012
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  339
  1. Кога би добиле можност да се обратите на целиот свет во 30 секунди, што би кажале?
  - Љубете, тоа е единственото нешто за кое вреди да се живее
  2. Ако ги имате сите пари на светот, а сепак мора да работите, со што би се занимавале?
  - Астрономија
  3. Дали се плашите од смртта? Ако се плашите, има ли причина за страв?
  - Да. Има се плашам од непознатото
  4.За што до сега најмногу жалите во животот? И како би ја промениле таа лекција денес?
  - Не се дружев доволно бев премногу затворена и срамежлива, но тоа е веќе променето
  5.Да речеме дека утре би изгубиле сè што имате. Кај кого би истрчале во прегратка? Дали таа личност знае колку ви значи?
  -Кај мајка ми, секако дека знае
  6. Што би промениле ако сега дознаете дека сте бесмртни?
  - Не би променила ништо
  7.Дали земјата во која живеете е по ваша мерка?
  - Да, а и што е тоа важно
  8. Треба да умрете на полноќ. Што би правеле во 23.45?
  - Би го поминала времето со луѓето што навистина им значам и би им кажала и тие колку ми значат мене
  9.Што е тоа што можете да го направите денес за да му го разубавите денот некому?
  - Незнам
  10. Што мислите дека стои меѓу вас и потполна среќа?
  - Никогаш човек неможе да има потполна среќа, но ми фали искрена љубов :)
   
 5. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  1. Кога би добиле можност да се обратите на целиот свет во 30 секунди, што би кажале?
  2. Ако ги имате сите пари на светот, а сепак мора да работите, со што би се занимавале?
  -Со пеење.
  -Пред Бога сите сме исти,доста се осудувате и си наштетувате едни со други,уживајте и сакајте го она што го имате,љубовта и добрината ќе ве направат посреќни и подобри луѓе,нема да сме живи 2века..
  3. Дали се плашите од смртта? Ако се плашите, има ли причина за страв?
  -На моменти чуствувам страв кога ќе се продлабочам во тие мисли,а некогоаш оставам се во раце на судбината.
  4.За што до сега најмногу жалите во животот? И како би ја промениле таа лекција денес?
  -Жалам што не продолжив да одам на модерен танц..да ми е овој памет немаше да се откажам.
  5.Да речеме дека утре би изгубиле сè што имате. Кај кого би истрчале во прегратка? Дали таа личност знае колку ви значи?
  -Кај жената што ме донела на овој свет..кај мајка ми :*
  6. Што би промениле ако сега дознаете дека сте бесмртни?
  -Ќе станам многу храбра и ќе тргнам во мисија да го спасам светот од глад...а кај мене не би сменила ништо.
  7.Дали земјата во која живеете е по ваша мерка?
  -Да ако се смират албанците, а сега е Не
  8. Треба да умрете на полноќ. Што би правеле во 23.45?
  -Ќе си бидам со мајка ми и татко ми.
  9.Што е тоа што можете да го направите денес за да му го разубавите денот некому?
  -Добар разговор со позитивни мисли.
  10. Што мислите дека стои меѓу вас и потполна среќа?]
  -Уф,можеби мали работи со големо значење,кои се баш тие не знам.
   
 6. Loly77

  Loly77 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2013
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  113
  1. Кога би добиле можност да се обратите на целиот свет во 30 секунди, што би кажале?
  Не вреди да ја заменувате љубовта и среќата со војни, убивање, омраза, завист, предрасуди...
  2. Ако ги имате сите пари на светот, а сепак мора да работите, со што би се занимавале?
  -Уметност...фотографирање, цртање, дизајн...
  3. Дали се плашите од смртта? Ако се плашите, има ли причина за страв?
  -Не се плашам од сопствената смрт, туку од онаа на некој што ми значи
  4.За што до сега најмногу жалите во животот? И како би ја промениле таа лекција денес?
  -За тоа што не давав се од себе а знам дека можам... секогаш можам повеќе. И можеби за тоа што на одредени моменти ги разочарав моите родители.
  5.Да речеме дека утре би изгубиле сè што имате. Кај кого би истрчале во прегратка? Дали таа личност знае колку ви значи?
  -Кај мајка ми. Се надевам дека знае колку ми значи.
  6. Што би промениле ако сега дознаете дека сте бесмртни?
  -Би одела во ризични ситуации за да спасам некој што не е бесмртен. Од пожар на пример... Јас нели нема да умрам секако, а вака ќе спасам некој друг
  7.Дали земјата во која живеете е по ваша мерка?
  -Не... сметам дека нема некоја иднина за новите генерации, а иначе ми се допаѓа каде живеам
  8. Треба да умрете на полноќ. Што би правеле во 23.45?
  -Би ги земала родителите и тој што го сакам покрај мене да ги изгушкам убаво, да им кажам колку ги сакам. Никој друг не би ми бил важен тогаш.
  9.Што е тоа што можете да го направите денес за да му го разубавите денот некому?
  -Да му купам карта за концерт од омилениот бенд на саканиот :lol: :D А иначе, поскромно, мислам дека прегратка и искрена насмевка на секого убаво би му дошло :)
  10. Што мислите дека стои меѓу вас и потполна среќа?
  -Да бидам сосема сигурна дека најблиските никогаш нема да ме изневерат... и да знам дека ќе бидам успешна во кариерата :?:
   
 7. ChErLlOyD

  ChErLlOyD Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2012
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  20
  Пол:
  Женски
  1. Не мењајте го името на нашата Република Македонија!!! <3
  2. Би била дизајнерка за облека за миленици :D
  3. Искрено не!
  4. Жалам што за секоја ситница го обвинував брат ми, ама ко почнав да разбирам, си ги признавав грешките...
  5. Кај никого. Би го гушнала мачорот бидејќи само тој ме разбира :)
  6. Ништо, тоа е тоа..
  7. Така-така
  8. Би им посакала на сите среќа, успех, радост, љубов, здравје и ПАМЕТ (и да знаат да го искористат а не да им личи) ;)
  9. Доволна е топла прегратка :$
  10. Љубоморните и никој друг!
   
 8. Silver.E

  Silver.E Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2013
  Пораки:
  2.226
  Допаѓања:
  5.276
  1. Кога би добиле можност да се обратите на целиот свет во 30 секунди, што би кажале?

  Сакајте се и сакајте ги тие околу вас. Ослободете ги срцата од омразата и зависта.

  2. Ако ги имате сите пари на светот, а сепак мора да работите, со што би се занимавале?

  Уметност. Нешто креативно...

  3. Дали се плашите од смртта? Ако се плашите, има ли причина за страв?

  Не се плашам.

  4.За што до сега најмногу жалите во животот? И како би ја промениле таа лекција денес?

  Тоа што за важни животни прашања послушав многу неважни личности кои ми се вмешаа и ден денес страдам поради моите одлуки. Затоа отсега јас одлучувам за себе си.

  5.Да речеме дека утре би изгубиле сè што имате. Кај кого би истрчале во прегратка? Дали таа личност знае колку ви значи?

  Кај никого... Тие кои треба да знаат, знаат колку ги сакам и колку ми значат. Знаат дека каде и да сум, што и да се случи, тие имаат посебно место во моето срце.

  6. Што би промениле ако сега дознаете дека сте бесмртни?

  Ќе се трудам да го направам светот подобро место за живеење...

  7.Дали земјата во која живеете е по ваша мерка?

  Не е. Но се трудам тоа да не влијае многу на мене и на моето расположение.

  8. Треба да умрете на полноќ. Што би правеле во 23.45?

  Ќе бидам во мир и тишина и ќе чекам да му се предадам на Господ. Ќе му се молам за мојата душа.

  9.Што е тоа што можете да го направите денес за да му го разубавите денот некому?

  Да им подарам насмевка, хуман гест, се што можам и сум во состојба да дадам...

  10. Што мислите дека стои меѓу вас и потполна среќа?

  Умот полн со негативни мисли...
   
 9. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.831
  Пол:
  Женски
  1.Hello I am Pupi I have gathered you here today because...( time's up)
  2.Да ги имам сите пари на светот, а да мора да работам дефинитивно нешто со мода и манекенство ( не мора знаење, а си имаш пари)
  3. Се плашев порано, сега воопшто не се плашам, зошто со смртта доаѓа и спокој.
  4. Не се каам за своите постапки, за ништо не жалам, единствено за смртта на дедо ми.
  5.Најверојатно кај некој од семејството... тетка ми, брачеда ми, баба ми... Знаат да
  6.Не знам можеби тепачка со некој или нешто такво
  7.Ништо не му фали, освен луѓето тие не се во ред
  8.Ќе си ги соберам луѓето што ми значат и на сите по некој збор ќе им кажам
  9.Доволно е да насмеам некој па да му го разубавам денот
  10.Роднинските вркси со личноста
  :)
   
 10. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.403
  10 провокативни прашања: како ќе одговорите вие?

  1. Кога би добиле можност да се обратите на целиот свет во 30 секунди, што би кажале?

  2. Ако ги имате сите пари на светот, а сепак мора да работите, со што би се занимавале?

  3. Дали се плашите од смртта? Ако се плашите, има ли причина за страв?

  4.За што до сега најмногу жалите во животот? И како би ја промениле таа лекција денес?

  5.Да речеме дека утре би изгубиле сè што имате. Кај кого би истрчале во прегратка? Дали таа личност знае колку ви значи?

  6. Што би промениле ако сега дознаете дека сте бесмртни?

  7.Дали земјата во која живеете е по ваша мерка?

  8. Треба да умрете на полноќ. Што би правеле во 23.45?

  9.Што е тоа што можете да го направите денес за да му го разубавите денот некому?[

  10. Што мислите дека стои меѓу вас и потполна среќа?

  Моите одговори:

  1.-Помогнете им на луѓето со посебни потреби,на децата без родители,живејте го животот најдобро што можете тој е еден и ваш е бидете хумани кон себе и кон друѓите

  2.-Козметичар

  3.-Не тоа е најнормален процес

  4.-жалам што не го послушав советот на мм

  5.-Многу работи изгубив во животот,но мм повторно ке го одберам тој ми ја дава потребната сила за дабидам она што сум денес

  6.-пу пу тоа несакам ни да го помислам,не сум подготвена за такво нешто би била многу тажна и не би можела ништо да променам

  7.-Сепак е моја земја Македонија иако има многу недостатоци јас сепак многу си ја сакам

  8.-Незнам би шетала би јадела би водела лјубов на крај би заминала покрај некоја река би запливала и би завршила во вечноста :lol:

  9.-Да му подарам убав збор,да му подарам појадок на сиромав,на старица да и помогнам....ова често го правам понекогаш мм и неможе да ме смисли,ама мене ми е убаво

  10.-Никогаш нема да се има потполна срека секогаш нешто ке фали.....нема совршеност[/b]
   
 11. pamelche

  pamelche Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  5.279
  Допаѓања:
  16.686
  1. Кога би добиле можност да се обратите на целиот свет во 30 секунди, што би кажале?
  - Дека сакам да има мир во светот, луѓето да се сакаат и почитуваат едни со други, дрн дрн. Не, би кажала дека парите не се тие кои што треба да не контролираат во животот, сепак пред нив треба да ги ставиме љубота и среќата.
  2. Ако ги имате сите пари на светот, а сепак мора да работите, со што би се занимавале?
  - Би отворила место каде што ќе можам да им пружам љубов, нега и топлина на сите кучиња скитници.
  3. Дали се плашите од смртта? Ако се плашите, има ли причина за страв?
  - Незнам. Мислам дека после смртта ќе дојде спокојот, дека ќе биде се добро. Од друга страна пак, ми е страв бидејќи сепак одиме во нешто ново и непознато. Сите што ги сакаме и се што имаме оставаме зад нас. Би рекла млада сум да размислувам за тоа, ама никогаш ништо не се знае. Нема ред..
  4.За што до сега најмногу жалите во животот? И како би ја промениле таа лекција денес?
  - За што жалам најмногу? Хм, па за ништо посебно. Да, можело некои работи да се случат подобро, но сепак мора да има и грешки, ништо не е совршено. Можеби ми е жал што не поминав доволно време со дедо ми и баба ми пред нивната смрт. Сепак, не научив многу од тоа, ако мислев дека е премногу грешно, би можела на другата баба и другиот дедо повеќе внимание да им пружам.
  5.Да речеме дека утре би изгубиле сè што имате. Кај кого би истрчале во прегратка? Дали таа личност знае колку ви значи?
  - Себична сум, наместо кај мајка ми и брат ми, би отишла кај него. Колку навистина ми значи, незнае.
  6. Што би промениле ако сега дознаете дека сте бесмртни?
  - Незнам. Кога ќе размислам подобро, се плашам и од бесмртност.
  7.Дали земјата во која живеете е по ваша мерка?
  - Да. Во оваа земја е и тој.
  8. Треба да умрете на полноќ. Што би правеле во 23.45?
  - Би го гушкала него, би му кажала колку многу ми значи.
  9.Што е тоа што можете да го направите денес за да му го разубавите денот некому?
  - Топла прегратка, убав збор. Би му подарила внимание.
  10. Што мислите дека стои меѓу вас и потполна среќа?
  - Хм, за потполна среќа го сметам него. А меѓу нас стојат многу пречки, кои не би ги набројувала.

  Себична сум, знам. Наместо семејството го одбирам него. Него, кој утре секако нема да биде тука за да ми биде рамо за плачење кога ми е најтешко.
   
 12. ariela09

  ariela09 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2012
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  1.765
  1. Кога би добиле можност да се обратите на целиот свет во 30 секунди, што би кажале?
  Мир во светот и еднаквост меѓу луѓето. Да нема богати и сиромашни,да нема владетели и робови. Да си помагаме едни со други,затоа што сите дишиме од ист воздух,сите сме едно исто со различни карактери и желби.
  2. Ако ги имате сите пари на светот, а сепак мора да работите, со што би се занимавале?
  Би отворила некоја фирма за нешто и би ја раководела.
  3. Дали се плашите од смртта? Ако се плашите, има ли причина за страв?
  Не верувам во смрт.
  4.За што до сега најмногу жалите во животот? И како би ја промениле таа лекција денес?
  За тоа како сум се поставила со некои личности. Да имам можност повторно да се запознаам со нив, би била истата но малку построга.
  5.Да речеме дека утре би изгубиле сè што имате. Кај кого би истрчале во прегратка? Дали таа личност знае колку ви значи?
  И јас би била себична,кај него. Мисли дека знае,но не знае.
  6. Што би промениле ако сега дознаете дека сте бесмртни?
  Ништо.
  7.Дали земјата во која живеете е по ваша мерка?
  Па и не баш.
  9.Што е тоа што можете да го направите денес за да му го разубавите денот некому?
  Би го изненадила со ситница,би му го посветила целото внимание и би му напишала колку многу ми значи.
  10. Што мислите дека стои меѓу вас и потполна среќа?
  Разбирањето од страна на родителите.
   
 13. ohana

  ohana Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2013
  Пораки:
  275
  Допаѓања:
  268
  1. Кога би добиле можност да се обратите на целиот свет во 30 секунди, што би кажале?
  -Би кажала како и повеќето што одговориле над мене... да има мир и љубов во светов, сите да се сакаме, да се почитуваме и сл.
  2. Ако ги имате сите пари на светот, а сепак мора да работите, со што би се занимавале?
  -Би работела во некоја банка.
  3. Дали се плашите од смртта? Ако се плашите, има ли причина за страв?
  -Не, воопшто.
  4.За што до сега најмногу жалите во животот? И како би ја промениле таа лекција денес?
  -Сега за сега не жалам за ништо.
  5.Да речеме дека утре би изгубиле сè што имате. Кај кого би истрчале во прегратка? Дали таа личност знае колку ви значи?
  -Најверојатно кај брат ми. Тој е единствениот што потполно ме разбира и знае колку ми значи.
  6. Што би промениле ако сега дознаете дека сте бесмртни?
  -Па ништо.
  7.Дали земјата во која живеете е по ваша мерка?
  -Да.
  8. Треба да умрете на полноќ. Што би правеле во 23.45?
  -Најверојатно би отишла некаде далеку од сите и би јадела благо се додека не заминам на другиот свет. :lol:
  9.Што е тоа што можете да го направите денес за да му го разубавите денот некому?
  -Би му исполнила некоја желба...
  10. Што мислите дека стои меѓу вас и потполна среќа?
  -Незнам.
   
 14. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  2.828
  Допаѓања:
  8.222
  Пол:
  Женски
  1. Кога би добиле можност да се обратите на целиот свет во 30 секунди, што би кажале?
  би кажала дека парите не се тие кои го вртат светот,туку тука се еднаквоста,рамноправноста,љубовта ..
  2. Ако ги имате сите пари на светот, а сепак мора да работите, со што би се занимавале?
  со цртањето,како хоби
  3. Дали се плашите од смртта? Ако се плашите, има ли причина за страв?
  да, и тоа премногу ;(
  4.За што до сега најмногу жалите во животот? И како би ја промениле таа лекција денес?
  жалам бидејќи ми фали една силна прегратка токму во моментот :|
  5.Да речеме дека утре би изгубиле сè што имате. Кај кого би истрчале во прегратка? Дали таа личност знае колку ви значи?
  кај семејството
  6. Што би промениле ако сега дознаете дека сте бесмртни?
  ништо
  7.Дали земјата во која живеете е по ваша мерка?
  не баш
  8. Треба да умрете на полноќ. Што би правеле во 23.45?
  би се збогувала со блиските
  9.Што е тоа што можете да го направите денес за да му го разубавите денот некому?
  зависи за што се работи :?: на пр. на стара жена би и помогнала со тоа што ќе и ги одведам ќесите дома, би подарила цвеќе тоа ќе изнуди насмевка на нејзиното/неговото лице :)
  10. Што мислите дека стои меѓу вас и потполна среќа?
  мали ситници
   
  На badijala му/ѝ се допаѓа ова.
 15. GO-DEEPER

  GO-DEEPER Активен член

  Се зачлени на:
  22 август 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  1.Кога би добиле можност да се обратите на целиот свет во 30 секунди, што би кажале?
  „Многумина го постигнуваат она што го сакаат, а при тоа се губат себе.“-Ivo Andrich
  2. Ако ги имате сите пари на светот, а сепак мора да работите, со што би се занимавале?
  so peenje :D ne sakam da se falam ama mnogu ubavo peam,no od sto sum sramezliva mnogu lgje go znaat ovoj talent :(
  3. Дали се плашите од смртта? Ако се плашите, има ли причина за страв?
  povekje od smrt se plasam od zaludno potrosen zivot
  4.За што до сега најмногу жалите во животот? И како би ја промениле таа лекција денес?
  da ne dozvolam lugjeto okolu mene da mi vlijaat tolku mnogu,tuku da imam individualen um :P
  5.Да речеме дека утре би изгубиле сè што имате. Кај кого би истрчале во прегратка? Дали таа личност знае колку ви значи? kaj majka mi,pa znae :)
  6. Што би промениле ако сега дознаете дека сте бесмртни?
  e sega..besmrtni,ke ostanam na ovaa vozrast za sekogas ili...zavisi...haha
  7.Дали земјата во која живеете е по ваша мерка?
  NE!
  8. Треба да умрете на полноќ. Што би правеле во 23.45?
  bi umrela od panika pobrzo
  9.Што е тоа што можете да го направите денес за да му го разубавите денот некому?
  da mu dadam kompliment..epa sega zavisi od covekot :/
  10. Што мислите дека стои меѓу вас и потполна среќа?
  pogolema blagodarnost za rabotite koi gi imam :)
   
 16. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  7.113
  Допаѓања:
  107.121
  Пол:
  Женски
  1. Кога би добиле можност да се обратите на целиот свет во 30 секунди, што би кажале?
  - некој попаметен нека каже нешто.

  2. Ако ги имате сите пари на светот, а сепак мора да работите, со што би се занимавале?
  - столарство... би си правела шкафчиња, масички, клупи... склупторство, сликарство... градинарство, билкарство... би берела печурки, нане, би збирала дрвца у шума... би правела слатко, домашно сиренце...селско домашно лепче... би пишувала, би медитирала под дебела сенка со мачките, козичката, ти-кап пигито, доги-дого... би се пентерела по планини... би се запишала на уште неколку факултети...психологија... право.... астрономија... имаше уште нешто... би си направила фарма... списание, јееес...кога веќе имаш пари :| .

  3. Дали се плашите од смртта? Ако се плашите, има ли причина за страв?
  Не. Со душата... со кафето и со чоколадниве колачиња ја чекам.

  4.За што до сега најмногу жалите во животот? И како би ја промениле таа лекција денес?
  - за се’ што жалев престанав да жалам... у мир сум со сите мои глупости..може сега комотно и мирно да си умрам :D

  5.Да речеме дека утре би изгубиле сè што имате. Кај кого би истрчале во прегратка? Дали таа личност знае колку ви значи?
  - сите кои не знаат колку ми значат, многу веројатно дека ташакот што го немаат ги боли за мене...ако ги болел - ќе приметеле дека ми значат. Би истрчала у планина..од таа куќичка не се откажувам,кога веќе сум била богата и сум створила се’ тоа.. со синџири ќе се врземе за куќата и ја и козата и мачките и ти-кап пиги и доги-дого... и мајка ми знам ќе дојде :D татко ми ќе биде зафатен расправајќи се по судови со сите...брат ми бил негде у обложувалница, ама знам дека, срцето, душата ќе му се со мене цц

  6. Што би промениле ако сега дознаете дека сте бесмртни?
  - тамам си е се’ во животецот..промените сами си доаѓаат, со сила ништо не бидува. И кога те гази, и кога те мази, и кога те пази...животецот те менува. Ајм а њу мен. Полот сигурно не ќе си го сменам.

  7.Дали земјата во која живеете е по ваша мерка?
  - ментален треба да си да не ти е по мерка. Од политика си патиме, не од земјата.

  8. Треба да умрете на полноќ. Што би правеле во 23.45?
  - би си го организирала погребот..мада би да знам порано, повеќе време ќе ми треба.

  9.Што е тоа што можете да го направите денес за да му го разубавите денот некому?
  - би го/ја/ги однела на пикник у природа и би ги возела со чу-чу...ако нив не им е ќејф бар мене ќе ми е.

  10. Што мислите дека стои меѓу вас и потполна среќа?
  - еден дел од мозокот што, не прифаќа дека работите се’ какви се и упорно се бори, мада на крај се уморува од се’ па...
   
  На Biljarkata, imelda и Trendafilka им се допаѓа ова.
 17. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.472
  1. Кога би добиле можност да се обратите на целиот свет во 30 секунди, што би кажале?
  2. Ако ги имате сите пари на светот, а сепак мора да работите, со што би се занимавале?
  3. Дали се плашите од смртта? Ако се плашите, има ли причина за страв?
  4.За што до сега најмногу жалите во животот? И како би ја промениле таа лекција денес?
  5.Да речеме дека утре би изгубиле сè што имате. Кај кого би истрчале во прегратка? Дали таа личност знае колку ви значи?
  6. Што би промениле ако сега дознаете дека сте бесмртни?
  7.Дали земјата во која живеете е по ваша мерка?
  8. Треба да умрете на полноќ. Што би правеле во 23.45?
  9.Што е тоа што можете да го направите денес за да му го разубавите денот некому?
  10. Што мислите дека стои меѓу вас и потполна среќа?

  1. Прекинете да се јадете меѓусебе и глејте си го вашиот живот. Аман !
  2. Ланец продавници или ветеринарни амбуланти. Ќе се шетам од една у друга :D
  3. Се плашам дур не го исплата кредитот. После тоа не и се плашам. ;)
  4. Што имам 3 тетоважи од 10 кои не ги сакам :^)
  5. Мајка ми.
  6. Ауу дефинитивно повеке адреналин би внела во животот. :D
  7. НЕ
  8. Би се гушкала со внука ми.
  9. Да му отидам на саканиот на работа и да му се соблечам. :D
  10. Лагите на дечко ми :(
   
 18. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.190
  Допаѓања:
  5.531
  Пол:
  Женски
  1.Сакај те се луѓе! Само тоа ни останува..
  2.Wedding planner, или моден дизајнер.
  3.Не,нема причина :) Знам дека некогаш ќе дојде, а кога...
  4.Жалам што сум ваква голема,ептен голема,најголема мрза.
  5.Зависно што изгубам. Или кај него, или кај моите. Тој мислам дека не знае.
  6.Би го изнаживеала животот :) Прво,сегде би живеела по малце, би го изнашетала светот,сите негови делчиња..Второ.. незнам,би имала нормален живот i quess
  7.Искрено, не.Прва пригода си идам од тука...
  8.5 минути би поминала со него збогувајќи се,останатите 10 минути со блиската фамилија.
  9.Повеќе внимание би му посветила на некој, би му исполнила некаква желба..
  10.Неположениве испити, и малку повеќе пари :)
   
 19. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  2.752
  1. Кога би добиле можност да се обратите на целиот свет во 30 секунди, што би кажале?
  2. Ако ги имате сите пари на светот, а сепак мора да работите, со што би се занимавале?
  3. Дали се плашите од смртта? Ако се плашите, има ли причина за страв?
  4.За што до сега најмногу жалите во животот? И како би ја промениле таа лекција денес?
  5.Да речеме дека утре би изгубиле сè што имате. Кај кого би истрчале во прегратка? Дали таа личност знае колку ви значи?
  6. Што би промениле ако сега дознаете дека сте бесмртни?
  7.Дали земјата во која живеете е по ваша мерка?
  8. Треба да умрете на полноќ. Што би правеле во 23.45?
  9.Што е тоа што можете да го направите денес за да му го разубавите денот некому?
  10. Што мислите дека стои меѓу вас и потполна среќа?
  Моите одговори:
  1.Аман луѓе до кога вака ??? ВОДЕТЕ ЉУБОВ А НЕ ВОЈНА, Помагајте си на себе колку што можете наместо да се мразите и да си правите лошо !
  2.Криминалистика
  3.Не се плашам бидејки кога ке дојде тоа нема ни да сум свесна.Секако не сакам да умрам млада но кога е речено нека се случи
  4.Што бев премногу добра со сите луѓи.Па во иднина само на дистанца со сите
  5.Кај моите родители и кај дечкоми.Ми значат се на светот
  6.Ништо
  7.Прилично да
  8.Би се гушнала многу силно со моите родители и би отрчача кај дечкоми
  9.Да му упатам неколку топли зборови
  10.Мојата добрина и злобните луѓе
   
 20. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  2.752
  1. Кога би добиле можност да се обратите на целиот свет во 30 секунди, што би кажале?
  2. Ако ги имате сите пари на светот, а сепак мора да работите, со што би се занимавале?
  3. Дали се плашите од смртта? Ако се плашите, има ли причина за страв?
  4.За што до сега најмногу жалите во животот? И како би ја промениле таа лекција денес?
  5.Да речеме дека утре би изгубиле сè што имате. Кај кого би истрчале во прегратка? Дали таа личност знае колку ви значи?
  6. Што би промениле ако сега дознаете дека сте бесмртни?
  7.Дали земјата во која живеете е по ваша мерка?
  8. Треба да умрете на полноќ. Што би правеле во 23.45?
  9.Што е тоа што можете да го направите денес за да му го разубавите денот некому?
  10. Што мислите дека стои меѓу вас и потполна среќа?
  Моите одговори:
  1.Аман луѓе до кога вака ??? ВОДЕТЕ ЉУБОВ А НЕ ВОЈНА, Помагајте си на себе колку што можете наместо да се мразите и да си правите лошо !
  2.Криминалистика
  3.Не се плашам бидејки кога ке дојде тоа нема ни да сум свесна.Секако не сакам да умрам млада но кога е речено нека се случи
  4.Што бев премногу добра со сите луѓи.Па во иднина само на дистанца со сите
  5.Кај моите родители и кај дечкоми.Ми значат се на светот
  6.Ништо
  7.Прилично да
  8.Би се гушнала многу силно со моите родители и би отрчача кај дечкоми
  9.Да му упатам неколку топли зборови
  10.Мојата добрина и злобните луѓе