1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

10 провокативни прашања: како ќе одговорите вие?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Barca-Gril, 12 август 2013.

  1. MorbGoth.666

    MorbGoth.666 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    148
    1. Кога би добиле можност да се обратите на целиот свет во 30 секунди, што би кажале?

    Доста беше мешање во туѓите животи, и бидете малку повеќе свои!

    2. Ако ги имате сите пари на светот, а сепак мора да работите, со што би се занимавале?

    Дизајн,сликарство, мебел.. <3


    3. Дали се плашите од смртта? Ако се плашите, има ли причина за страв?

    Не се плашам.Повеќе се плашам од животот, луѓето и губењето на поголемите вредности!

    4.За што до сега најмногу жалите во животот? И како би ја промениле таа лекција денес?

    За едно време кога го трошев за луѓе што ни дел од секунда не заслужуваа да бидам до нив..Инаку веќе ја променив, не се замарам :)

    5.Да речеме дека утре би изгубиле сè што имате. Кај кого би истрчале во прегратка? Дали таа личност знае колку ви значи?
    Кај маж ми! И не е свесен колку ми значи!!!! Највеќе!


    6. Што би промениле ако сега дознаете дека сте бесмртни?
    Паа би седнала да размислам од каде да почнам.Прво би се променила себеси на уште подобро, и би пробала и светот да го направам подобар :P Незнам не ми значи многу ова..

    7.Дали земјата во која живеете е по ваша мерка?
    Делумно..

    8. Треба да умрете на полноќ. Што би правеле во 23.45?
    Ќе бидам до маж ми, ќе го гушкам најсилно, ќе му се извинувам ако му имам згрешено..

    9.Што е тоа што можете да го направите денес за да му го разубавите денот некому?
    Да кажам некој убав збор, да направам некое изненадување и нешто добро :)

    10. Што мислите дека стои меѓу вас и потполна среќа?

    Sид бидејќи мм е во кујна хаха :)
     
  2. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.006
    Пол:
    Женски
    1. Кога би добиле можност да се обратите на целиот свет во 30 секунди, што би кажале?
    - Не пожелувајте никогаш зло, бидејќи се се враќа.
    2. Ако ги имате сите пари на светот, а сепак мора да работите, со што би се занимавале?
    - Инструктор по пилатес
    3. Дали се плашите од смртта? Ако се плашите, има ли причина за страв?
    - Не се плашам
    4.За што до сега најмногу жалите во животот? И како би ја промениле таа лекција денес?
    - За ништо не жалам во животот. Се се случува со причина
    5.Да речеме дека утре би изгубиле сè што имате. Кај кого би истрчале во прегратка? Дали таа личност знае колку ви значи?
    - Кај моето семејство.
    6. Што би промениле ако сега дознаете дека сте бесмртни?
    - Ке се пуштам со падобран :D
    7.Дали земјата во која живеете е по ваша мерка?
    - Не баш
    8. Треба да умрете на полноќ. Што би правеле во 23.45?
    - Ке се гушкам со љубениот
    9.Што е тоа што можете да го направите денес за да му го разубавите денот некому?
    - Да го направам среќен
    10. Што мислите дека стои меѓу вас и потполна среќа?
    - Ништо. Кога се сака, се се може
     
  3. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    Одговорите се:

    1. Би ја кажала мојата најславна реченица: „живејте додека сте живи“. (не замерувајте... знам дека напнувам со реченицава) :tmi:

    2. Наставничка по англиски или ветерина. :D

    3. Не, се плашам од смртта. Не ми треба живот кој ќе го поминам со секакви искуства.

    4. Жалам за тоа што неможам да им помогнам на тие што најмногу страдаат...

    5. Кај мајка ми. Таа се би ме разбрала.


    6. Би сакала да ги променам мислењата на луѓето во врска со бесмртноста тоа што би им кажала дека јас ќе имам добри моменти во бесмртниот живот, но со доброто оди и лошото, па подобро е да умреш одколку да страдаш бесконечно.

    7. Не! Може да биде далеку подобра од сега!

    8. Би легнала да спијам, па со време ќе си умрам. :)

    9. Топла прегратка. :hug:

    10. Несреќа...
     
  4. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    1. Кога би добиле можност да се обратите на целиот свет во 30 секунди, што би кажале?
    -Престанете да се уништувате еден со друг,живејте за себе а не за другите и најважно од се,имајте верба во љубовта.
    2.Ако ги имате сите пари на светот, а сепак мора да работите, со што би се занимавале?
    -Би отворила засолниште за животни
    3.Дали се плашите од смртта? Ако се плашите, има ли причина за страв?
    -Не се плашам,секој мора да умре на крај.
    4.За што до сега најмногу жалите во животот? И како би ја промениле таа лекција денес?
    -Жалам за многу зборови што не сум ги кажала и за непромислени одлуки кои сум ги донесла.
    5.Да речеме дека утре би изгубиле сè што имате. Кај кого би истрчале во прегратка? Дали таа личност знае колку ви значи?
    -Мајка ми.Знае,иако се караме често.
    6.Што би промениле ако сега дознаете дека сте бесмртни?
    -Би ризикувала повеќе во животот.
    7.Дали земјата во која живеете е по ваша мерка?
    -Не.
    8.Треба да умрете на полноќ. Што би правеле во 23.45?
    -Ќе се збогувам со блиските,ќе испијам една чаша коњак и една цигара ќе испушам и ќе си умрам во мир. :)
    9.Што е тоа што можете да го направите денес за да му го разубавите денот некому?
    -Би му исполнила најпосакувана желба.
    10.Што мислите дека стои меѓу вас и потполна среќа?
    -Мојата погрешна процена на луѓето и мојот став кон работите.Секој сам си ја прави среќата. ;)
     
  5. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    Извинете ако овие се оф топик, сакам да ги видам вашите мислења во врска со ова.
    1. Што е поважно-славата или животот?
    2. Што е поскапо-100 000 000 евра или животот?
    3. Што боли повеќе-добивката или загубата?

    Откако ќе ги одговорите прашањата ќе ви кажам каде сте згрешиле и ќе ви образложам.
     
  6. MorbGoth.666

    MorbGoth.666 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    148
    1. Славата
    2. Животот
    3. Загубата
     
  7. nikiiii

    nikiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2013
    Пораки:
    1.370
    Допаѓања:
    942
    10 провокативни прашања: како ќе одговорите вие?
    1.Кога би добиле можност да се обратите на целиот свет во 30 секунди, што би кажале?
    2.Ако ги имате сите пари на светот, а сепак мора да работите, со што би се занимавале?
    3.Дали се плашите од смртта? Ако се плашите, има ли причина за страв?
    4.За што до сега најмногу жалите во животот? И како би ја промениле таа лекција денес?
    5.Да речеме дека утре би изгубиле сè што имате. Кај кого би истрчале во прегратка? Дали таа личност знае колку ви значи?
    6.Што би промениле ако сега дознаете дека сте бесмртни?
    7.Дали земјата во која живеете е по ваша мерка?
    8.Треба да умрете на полноќ. Што би правеле во 23.45?
    9.Што е тоа што можете да го направите денес за да му го разубавите денот некому?
    10.Што мислите дека стои меѓу вас и потполна среќа?

    1.Живеј го животот! Живеј додека можеш ти да бидеш водичот во него, пронајди ја вистинската љубов, сакај и никогаш не престанувај да ја негуваш, не дозволувај да ја изгубиш, ќе сфатиш дека си погрешил, но веќе ќе е премногу доцна. Не откажувај се од ништо во животот, бори се за тоа што те влечи, што го сакаш, што те исполнува. Научи да се извиниш и признај кога грешиш, а исто така и да простиш. Радувај се на сопствената, но и на туѓата среќа.
    2.Со професија која ја сакам и која ми лежи на срце тогаш во моментот, сега сеуште е рано за да кажам.
    3.не, тоа го сваќам како дел од природата...се загрижувам да не биди тоа прерано, но како е пишано. :)
    4.Па не жалам за ништо сеа за сеа во мојве 17 години.
    5.кај семејството, само тие пружат вистинска љубов...без да се сомневаш дали е тоа така.
    6.ништо, ќе живеам како нормална личност.
    7.не, не ја сакам ни воопшто.
    8.ќе бидам среќна со семејството до последна секунда.
    9.да го направиш среќен некого, доволно е да бидиш со него во секој момент.
    10.потполна среќа...тоа е сон на секој човек, но никогаш неможе да биде реалност, секогаш нешто недостасува.. :?:
     
  8. nikiiii

    nikiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2013
    Пораки:
    1.370
    Допаѓања:
    942
    1.животот
    2.животот
    3.загубата.
    п.с Од животот нема ништо повредно..
     
  9. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    3. Не е точно. Добивката повеќе боли од загубата, зошто ако добиеш се плашиш да не го изгубиш, а ако изгубиш нема да сегрижиш.
     
  10. Natali.3

    Natali.3 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    5.739
    Допаѓања:
    54.589
    Пол:
    Женски
    1. Кога би добиле можност да се обратите на целиот свет во 30 секунди, што би кажале?
    - Луѓе доста се омразите помеѓу сите нас, сакај те се и не бидете лицемерни! ;)
    2. Ако ги имате сите пари на светот, а сепак мора да работите, со што би се занимавале?
    - Сепак си останувам на мојата струка Деловен Секретар. ;)
    3. Дали се плашите од смртта? Ако се плашите, има ли причина за страв?
    - Не (незнам уствари) таа и онака некогаш ќе дојде, ама кога..?!? :)
    4.За што до сега најмногу жалите во животот? И како би ја промениле таа лекција денес?
    - З многу нешта кои не можам (за жал) да ги променам. :|
    5.Да речеме дека утре би изгубиле сè што имате. Кај кого би истрчале во прегратка? Дали таа личност знае колку ви значи?
    - Сигурно тоа че бидат моите родители ( не можам да ги двојам, иако се бара една личност!) :)
    6. Што би промениле ако сега дознаете дека сте бесмртни?
    - Мислам дека секаде че прошетам и уште мн др работи кои сега не ми текнуваат :?: .
    7.Дали земјата во која живеете е по ваша мерка?
    - Дефинитивно НЕ! |(
    8. Треба да умрете на полноќ. Што би правеле во 23.45?
    - Незнам :?: сигурно че бидам со семејството....
    9.Што е тоа што можете да го направите денес за да му го разубавите денот некому?
    - Би ги насмеала до солзи :rofl: , ама баш до солзи!!!!!
    10. Што мислите дека стои меѓу вас и потполна среќа?
    - Планина! ;) (некоја огромна, сигурна сум во ова)
     
  11. Isabel

    Isabel Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    2.143
    1. Кога би добиле можност да се обратите на целиот свет во 30 секунди, што би кажале?
    - Луѓе искористете го секој момент од овај краток живот, смејте се, сакајте, уживајте, не мразете, не љубоморете, гледајте си го својот живот.
    2. Ако ги имате сите пари на светот, а сепак мора да работите, со што би се занимавале?
    - На ова прашање сеуште немам одговор, најверојатно некоја работа што нема да ми предизвикува замор и стрес.
    3. Дали се плашите од смртта? Ако се плашите, има ли причина за страв?
    - Се плашам, причина е мистериозноста што после тоа.
    4.За што до сега најмногу жалите во животот? И како би ја промениле таа лекција денес?
    - Што сакав да појдам на последниот концерт од Тоше, но бев мала и реков ајде следниот пат... Епа нема следен пат ---> Лекција се што сакаш и можеш да направиш, направи го.
    5.Да речеме дека утре би изгубиле сè што имате. Кај кого би истрчале во прегратка? Дали таа личност знае колку ви значи?
    - Се што имам се всушност тие неколку личности во мојот живот кои знаат дека премногу ми значат.
    6. Што би промениле ако сега дознаете дека сте бесмртни?
    - Незнам, ништо
    7.Дали земјата во која живеете е по ваша мерка?
    - Хмм... НЕ!
    8. Треба да умрете на полноќ. Што би правеле во 23.45?
    - Да бе јас ќе знам однапред дека ќе умрам... би се поздравила со сите што ги сакам.
    9.Што е тоа што можете да го направите денес за да му го разубавите денот некому?
    - Ако можам да му помогнам
    10. Што мислите дека стои меѓу вас и потполна среќа?
    - Стои период кој мора да помине за да се завршат некои работи, кои мора да се завршат за подобро утре!
     
  12. Dajana17

    Dajana17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    1. Bi pocnala da placam..mislam deka toa bi bilo poefektivno od 30 sekundno zboruvanje :D
    2. Bi rabotela vo arhivite na tajnite sluzbi
    3. Da se plasam..Imam strav deka nema da gi ispolnam site zelbi i nema da iskusam nekoi raboti
    4. Najmnogu zalam za ljubomornite ispadi od pred nekoe vreme..Bi go smenila toa so miren razgovor
    5. Bi istrcala kaj prijatel, i dobro znae :)
    6. Ne bi smenila nisto..
    7. Ne e!
    8. Bi piela pivo i bi jadela palacinki i pukanki i sekerna volna i gumeni bomboncija dodeka razgovaram so najbliskite
    9. Mozam da ja gusnam sestra mi :D
    10. Realnosta hh
     
  13. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.551
    Допаѓања:
    21.642
    Пол:
    Женски
    1. Кога би добиле можност да се обратите на целиот свет во 30 секунди, што би кажале?
    -Живејте го животот по свое-еден ни е,нема реприза.Тоа што ке замислите,остварете-ако не сега, кога ? Престанете со љубомората,дволичноста и понижувањето-бескорисни се.Лудувајте,правите што сакате.ПРавилата се тука за да бидат прекршени.
    2. Ако ги имате сите пари на светот, а сепак мора да работите, со што би се занимавале?
    Па,би фотографирала дефинитивно :D
    3. Дали се плашите од смртта? Ако се плашите, има ли причина за страв?
    -Не.
    4.За што до сега најмногу жалите во животот? И како би ја промениле таа лекција денес?
    -За ништо не жалам,ама баш за ништо,бидејќи да не би се случеле некои рааботи до сега,немаше да сум оваа што сега сум.
    5.Да речеме дека утре би изгубиле сè што имате. Кај кого би истрчале во прегратка? Дали таа личност знае колку ви значи?
    -Сестра ми,да.
    6. Што би промениле ако сега дознаете дека сте бесмртни?
    -Уф,нема место да напишам.
    7.Дали земјата во која живеете е по ваша мерка?
    -Не.
    8. Треба да умрете на полноќ. Што би правеле во 23.45?
    -Ке напишам писмо,во кое ке се отворам комплетно.
    9.Што е тоа што можете да го направите денес за да му го разубавите денот некому?
    -Да го прегрнам.
    10. Што мислите дека стои меѓу вас и потполна среќа?
    -Празнина.
     
  14. Natali.3

    Natali.3 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    5.739
    Допаѓања:
    54.589
    Пол:
    Женски
    1. Животот
    2. Животот
    3. Загубата ;)
     
  15. Divajn

    Divajn Популарен член

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    366
    Допаѓања:
    225
    1. Кога би добиле можност да се обратите на целиот свет во 30 секунди, што би кажале?
    - Не оставај го оној кој ти значи со лоши зборови , можеби го гледаш за последен пат.
    2. Ако ги имате сите пари на светот, а сепак мора да работите, со што би се занимавале?
    - Нутриционизам
    3. Дали се плашите од смртта? Ако се плашите, има ли причина за страв?
    - Не, доколку оди со ред, во спротивно се плашам за најблиските.
    4.За што до сега најмногу жалите во животот? И како би ја промениле таа лекција денес ?
    - Жалам што не се збогував со личноста која многу ја сакав, а која повеќе ја нема. Ќе заборавев на гордоста .
    5.Да речеме дека утре би изгубиле сè што имате. Кај кого би истрчале во прегратка? Дали таа личност знае колку ви значи?
    - Брат ми. Мислам и дека не е баш свесен дека е до толкава мера :)
    6. Што би промениле ако сега дознаете дека сте бесмртни?
    - Ќе се разочарам многу.
    7.Дали земјата во која живеете е по ваша мерка?
    - Совршенство во мало ни е земјава , од секој аспект ми е по мерка, НО не и од општествен.
    8. Треба да умрете на полноќ. Што би правеле во 23.45?
    - Ќе оставам писмо со сценарио да не ме бараат.
    9.Што е тоа што можете да го направите денес за да му го разубавите денот некому?
    - Да и се јавам на баба.
    10. Што мислите дека стои меѓу вас и потполна среќа?
    - Да основам фамилија во која владее хармонија, здравје и почитување.
     
  16. Kaylie

    Kaylie Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2013
    Пораки:
    500
    Допаѓања:
    1.402
    1. Кога би добиле можност да се обратите на целиот свет во 30 секунди, што би кажале?
    Да не вршат мобинг и да не ги исмејуваат останатите, зошто еден ден и на нив ќе им се врати и да престанат со омразата.

    2. Ако ги имате сите пари на светот, а сепак мора да работите, со што би се занимавале?
    Адвокатура, манекенство или (био) хемичар... не знам, треба да размислам.

    3. Дали се плашите од смртта? Ако се плашите, има ли причина за страв?
    Се плашам, и тоа многу.

    4.За што до сега најмногу жалите во животот? И како би ја промениле таа лекција денес?
    Жалам дека не го давам максимумот од мене, знам дека можам повеќе.

    5.Да речеме дека утре би изгубиле сè што имате. Кај кого би истрчале во прегратка? Дали таа личност знае колку ви значи?
    Кај татко ми и мајка ми и после уште најблиската фамилија.

    6. Што би промениле ако сега дознаете дека сте бесмртни?
    Би ги направила и другите бесмртни.

    7.Дали земјата во која живеете е по ваша мерка?
    Македонија-ДА, Австрија-НЕ

    8. Треба да умрете на полноќ. Што би правеле во 23.45?
    Би се поздравила со сите блиски и би си ја дочекала смртта во прегратката на баба ми.

    9.Што е тоа што можете да го направите денес за да му го разубавите денот некому?
    Со некој виц, да го почестам нешто и сл.

    10. Што мислите дека стои меѓу вас и потполна среќа?
    Школото!
     
  17. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    1. Кога би добиле можност да се обратите на целиот свет во 30 секунди, што би кажале?
    2. Ако ги имате сите пари на светот, а сепак мора да работите, со што би се занимавале?
    3. Дали се плашите од смртта? Ако се плашите, има ли причина за страв?
    4.За што до сега најмногу жалите во животот? И како би ја промениле таа лекција денес?
    5.Да речеме дека утре би изгубиле сè што имате. Кај кого би истрчале во прегратка? Дали таа личност знае колку ви значи?
    6. Што би промениле ако сега дознаете дека сте бесмртни?
    7.Дали земјата во која живеете е по ваша мерка?
    8. Треба да умрете на полноќ. Што би правеле во 23.45?
    9.Што е тоа што можете да го направите денес за да му го разубавите денот некому?
    10. Што мислите дека стои меѓу вас и потполна среќа?

    1.Жал ми е.
    2.По професија,навистина си ја сакав работата.
    3.Болката која ќе ја оставам зад себе.
    4.Сите погрешни работи кои сум ги направила.Ќе се потрудам да бидам поправедна и повнимателна.
    5.Семејството, и пријателите ми се семејство.
    6.Би го искористила тоа да спасам други животи,секаков ризик не би имал ефект ако не можам да умрам.
    7.НЕ !
    8.Ќе легнам до него, како и секогаш.
    9.Топла прегратка е се што можам да дадам во моментот, верувам често тоа е она кое е најпотребно.Зближува, усреќува.
    10.Простување.Некој да ми прости.
     
  18. lovebrazil

    lovebrazil Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    78
    1. Додека сме овци, ќе не стрижат.
    2. Актер.
    3. Од сопствената не, се плашам од помислита кога би ги изгубила луѓето кои ми значат.
    4. Жалам за тоа што сум имала доверба во луѓе во кои не требало, затоа денес, не му верувам никому
    5. Брат ми. Да, знае.
    6. Ќе се изнасмеам прво убаво, а потоа ќе се чудам.
    7. Но, но, но.
    8. Би се испијанила.
    9. Има многу работи. Мали работи.
    10. Самата јас. Но тоа веќе не можам да го вратам.
     
  19. leighton23

    leighton23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2013
    Пораки:
    738
    Допаѓања:
    1.681
    1. Кога би добиле можност да се обратите на целиот свет во 30 секунди, што би кажале?
    - Секојдневно трудете се да измамите нечија насмевка со некое ваше добро дело, внимание или љубов, исто така подарувајте насмевки. Живејте во мир и спокој сакајте се. :)
    2. Ако ги имате сите пари на светот, а сепак мора да работите, со што би се занимавале?
    - Веројатно би изградила огромна зграда, би вдомила многу животни и би се грижела за нив.
    3. Дали се плашите од смртта? Ако се плашите, има ли причина за страв?
    - Се обидувам да не мислам на тоа.
    4.За што до сега најмногу жалите во животот? И како би ја промениле таа лекција денес?
    Не жалам за ништо, се се случува со причина.
    5.Да речеме дека утре би изгубиле сè што имате. Кај кого би истрчале во прегратка? Дали таа личност знае колку ви значи?
    - Кај саканиот мој, секако дека знае.
    6. Што би промениле ако сега дознаете дека сте бесмртни?
    - Веројатно многу работи.
    7.Дали земјата во која живеете е по ваша мерка?
    Не никако си ја сакам земјата, но мислам дека не би останала за живеам овде.
    8. Треба да умрете на полноќ. Што би правеле во 23.45?
    - Би била со него, во неговите прегратки.
    9.Што е тоа што можете да го направите денес за да му го разубавите денот некому?
    - Да му посветам љубов и внимание.
    10. Што мислите дека стои меѓу вас и потполна среќа?
    - Некое мало камче можеби. :wasntme:
     
  20. Oxymoron

    Oxymoron Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.391
    Допаѓања:
    12.243
    1. Кога би добиле можност да се обратите на целиот свет во 30 секунди, што би кажале?
    - Ќе биде подобро.

    2. Ако ги имате сите пари на светот, а сепак мора да работите, со што би се занимавале?
    - Ќе бидам блогер-патувач.

    3. Дали се плашите од смртта? Ако се плашите, има ли причина за страв?
    - Не се плашам, но не би сакала да дојде пребрзо. Се плашам за мајка ми и татко ми.

    4. За што до сега најмногу жалите во животот? И како би ја промениле таа лекција денес?
    - Клише одговор, но не жалам за ништо. Затоа што ако сменам една работа, па макар била и мала, таа може да повлече низа работи кои не би се случиле ако не се случила таа првата. Верувам во butterfly effect.

    5. Да речеме дека утре би изгубиле сè што имате. Кај кого би истрчале во прегратка? Дали таа личност знае колку ви значи?
    - Кај мајка ми и татко ми, и да, знаат.

    6. Што би промениле ако сега дознаете дека сте бесмртни?
    - Би била многу тажна затоа што тоа значи дека ќе ги видам сите драги луѓе како заминуваат. Не би сакала да бидам бесмртна.

    7. Дали земјата во која живеете е по ваша мерка?
    - Не, но успешно ја прекројувам (засега) :D

    8. Треба да умрете на полноќ. Што би правеле во 23.45?
    - Би ги поминала последните моменти со моите родители и другарките.

    9.Што е тоа што можете да го направите денес за да му го разубавите денот некому?
    - Да му зготвам нешто, и заедно да се смееме и да разговараме.

    10. Што мислите дека стои меѓу вас и потполна среќа?
    - Мојата совест.