10 фрази кои го опишуваат секој хороскопски знак

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Cvetetto, 6 мај 2014.

 1. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
  Овен
  1 . He ви советувам дa не се согласувате со мене!
  2 . Прво дејствувам , а потоа може и да размислам!
  3 . Зошто да запрам само затоа и другите запираат?
  4 . На мене нема да ми се случи ова !
  5 . Не можете да направите ништо онолку добро колку што го правам јас !
  6 . Најпријатно ми е да се слушам себеси додека зборувам !
  7 . Инаетот е позитивна особина!
  8 . Сакам да давам совети на другите!
  9 . Овенот е добар , кога наоколу нема други овни !
  10 . Не помислувај да ме нападнеш , бидејќи ќе се повредиш !

  Бик
  1 . Никогаш не жалам за потрошените пари!
  2 . Не сакам ништо од тебе , но не давам и ништо мое !
  3 . Ќе направам сѐ за да нема скандал!
  4 . Додека одмарам-не ме закачај! !
  5 . Го претпочитам удобниот тросед наспроти убав поглед.
  6 . Јадењето е совршенство!
  7 . Јас сум дете на судбината !
  8 . Ако некој друг наместо мене може да заврши некоја работа, нека го направи тоа!
  9 . Сакам најубави предмети !
  10 . Сонувам да работам како дегустатор !

  Близнаци
  1 . Денес сум подобар од вчера
  2 . Информацијата е клучот за победата !
  3 . За совети се слушам само себе!
  4 . Можам да бидам на неколку места истовремено, треба само да посакам !
  5 . Ја реализирам секоја своја идеја!
  6 . Треба да имам телефон и телевизор во секоја соба !
  7 . Кој доцни, лошо му се пишува!
  8 . Никогаш нема да се предадам во борбата со животот !
  9 . Сакам да купувам, но некој друг треба да ми каже што да се купи !
  10 . Треба да имам многу од сè!

  Рак
  1 . Мојот дом е мојот замок !
  2 . Посветен сум на семејството !
  3 . Трпението е највисока доблест !
  4 . Победата е на оној кој бил трпелив!
  5 . Сакам во мојот дом да има гости!
  6 . Најважно во животот е маса со многу грицки и благо на неа!
  7 . Немам толку многу пари за да купувам евтини работи !
  8 . Треба да имам сопствена соба , во која можам да останам сам!
  9 . Не заборавам ништо !
  10 . Не купувам ништо ново , ако старото е уште цврсто !

  Лав
  1 . Дојдете со мене , јас ќе ве водам !
  2 . Треба јас да сум потпора на другите , а не тие на мене !
  3 . Добриот збор железни врати отвора!
  4 . Светот се врти околу мене !
  5 . Подобро спокојна работа отколку висока плата!
  6 . Трошам толку колку што заработувам – сè!
  7 . Толку сум софистициран што си купив пијано , иако никој не може да свири на него !
  8 . Јас се смеам , но тоа ми дава можност да те манипулирам !
  9 . Не работам на незначителни проекти!
  10 . Ако имате потреба од топлина и мудрост , приближете се до мене !

  Девица
  1 . Ќе ве престигнам сите со работа и упорност !
  2 . Скромноста е еден од моите добри страни!
  3 . Служам на другите , но живеам за себе!
  4 . Околу мене сè треба да биде во полн ред !
  5 . Срцето е секогаш подредено на мојот мозок !
  6 . Ако има дамка на ѕидот , ќе направам ремонт !
  7 . Сакам се да е под мој надзор!
  8 . За моето семејство, ќе одам и пеш по светот!
  9 . Жената треба да е вистинска дама !
  10 . Сам/а ги одбирам пријателите и не простувам навреди !

  Вага
  1 . Не можам да живеам без партнер!
  2 . Никогаш не се расправам , бидејќи тоа ме прави нервозен/а !
  3 . Се согласувам со тебе , само за да не спориме, а не затоа што навистина се согласувам!
  4 . Може да прекршам секој принцип , ако сум убеден/а во тоа !
  5 . Може да убедам секој во сè !
  6 . Убавината ќе го спаси светот!
  7 . Секогаш сум во добро расположение !
  8 . Континуирано двоумење !
  9 . Човек не може да е само лош или само добар !
  10 . До крајот на натпреварот не можам да одлучамза кој тим сум !

  Шкорпија
  1 . Ако те обожавам- за тебе сѐ правам со задоволство!
  2 . Под секој камен може да е скриена змија и јас се чувам !
  3 . Дајте ми сериозна причина , за да се насмеам !
  4 . Сакам да сакам!
  5 . Можам да убијам со префинет гест!
  6 . Ако ми веруваш , може и да не те гризнам !
  7 . Не сакам да покажувам чувства !
  8 . Би помогнал на секој ако после ми е благодарен !
  9 . Сакам да сум во центарот на вселената!
  10 . Јас сум кактус – цветам само за одредени луѓе !

  Стрелец
  1 . Сите луѓе се добри !
  2 . Никогаш не заборавам некого, кој ми помогнал !
  3 . Сакам да патувам !
  4 . Не се позајмувам !
  5 . Никој нема право да ми се лути !
  6 . Сакајте ме , бидејќи заслужувам !
  7 . Не жалам за ништо што сум направил !
  8 . Со работа се гордеат само оние луѓе кои немаат со што друго да се пофалат !
  9 . Не се грижам без потреба!
  10 . Секој треба да ги исполнува своите обврски !

  Јарец
  1 . Може да се издржи секое оптоварување !
  2 . И сам воинот е воин .
  3 . Не учествувам во нелегални зделки , бидејќи ќе ме фатат!
  4 . Сакам да имам скапоцености , кои сум купил сам!
  5 . Животот е воз , кој застанува на различни станици !
  6 . Сакам да сонувам и да фантазирам !
  7 . Човек треба да се бори за своето место!
  8 . Сонувам да достигна врвот , само за да погледна ништожници , кои се искачи одоздола !
  9 . Никогаш не стареам !
  10 . Имам трпение , ќе почекам !

  Водолија
  1 . Секогаш сум различен !
  2 . Ако сакаш да бидеш со мене , стани таков каков што сакам јас да бидеш!
  3 . Не почитувам предрасуди !
  4 . Сигурен сум дека иднината е прекрасна!
  5 . Тешко е да сум совршен, но ми се наметнува !
  6 . Добрато намера е поважна од спроведувањето !
  7 . За да си пронаоѓач, треба да отфрлиш се што е старо !
  8 . Во животот има многу поважни работи од сексот !
  9 . На прво место се моите пријатели , а за своето семејство ќе се грижам, ако ми остане време !
  10 . Нема подобар од мене !

  Риби
  1 . Срцето раководи со телото и умот !
  2 . Алкохолот ми помага !
  3 . Никој не може да ми каже што да правам !
  4 . Не одложувај за утре она што може да се заврши задутре !
  5 . Ветив , но кога ќе го направам тоа – не знам !
  6 . Работам полека , бидејќи така ми се допаѓа !
  7 . Можам да направам анализа на секој човек , но не можам да дознаам за себе си !
  8 . Човек треба да е флексибилен , за да се наведнуваа и да не се скрши!
  9 . Не е важно што правам , најважно е дека изгледам зафатен !
  10 . Ако ме бутнеш, ќе се лизнам !

  Ајде видете се :rofl:

  Превземено од: http://www.srekja.mk
   
  На Bitter-Sweet, Eoo, angelche16 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. lightning123

  lightning123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  390
  Тие со црвено не се точни :D А за зеленото не знам :lol:
   
 3. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.235
  Допаѓања:
  9.631
  Пол:
  Женски
  Болдираното не е точно... јас го купувам предметот кој ми се допаѓа, а не предметот на кој ми се допаѓа неговата цена... :!:
   
 4. CutieWithABeauty

  CutieWithABeauty Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  1.248
  Пол:
  Женски
  Сите се точно..ама овие шо се со сино се веќе најјнајјточни :D :wasntme:
   
 5. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  14.327
  Пол:
  Женски
  Сите се точни, болдираните посебно.
  Иначе за знакот девица карактеристично наводно е да чисти многу и да е екстремно педантна и перфекционист. Во то не спаѓам! Друго се ми е точно прилично... Сакам да е чисто, ама онака болно да чистам и да се замарам не.
   
  На Lana del Rey му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.406
  Пол:
  Женски
  1 . Никогаш не жалам за потрошените пари! За ова се каам најмногу.
  2 . Не сакам ништо од тебе , но не давам и ништо мое ! Па така некако би било ова.
  3 . Ќе направам сѐ за да нема скандал! Не.
  4 . Додека одмарам-не ме закачај! ! Баш!
  5 . Го претпочитам удобниот тросед наспроти убав поглед. Убавиот поглед, секако.
  6 . Јадењето е совршенство! Богами е.
  7 . Јас сум дете на судбината ! Не.
  8 . Ако некој друг наместо мене може да заврши некоја работа, нека го направи тоа! Да.
  9 . Сакам најубави предмети ! Да.
  10 . Сонувам да работам како дегустатор ! Па не баш, но би било добро.

  50-50. Некои се точни некои не. Баш и не ме опишуваат овие.
   
 7. srhsejbsk

  srhsejbsk Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  1.191
  Допаѓања:
  9.091
  Пол:
  Женски
  Шкорпија
  1 . Ако те обожавам- за тебе сѐ правам со задоволство!-Точно
  2 . Под секој камен може да е скриена змија и јас се чувам !-Не
  3 . Дајте ми сериозна причина , за да се насмеам !-Точно
  4 . Сакам да сакам!-Точно
  5 . Можам да убијам со префинет гест!-Точно
  6 . Ако ми веруваш , може и да не те гризнам !-Точно
  7 . Не сакам да покажувам чувства !-Точно
  8 . Би помогнал на секој ако после ми е благодарен !-Точно
  9 . Сакам да сум во центарот на вселената!-Не
  10 . Јас сум кактус – цветам само за одредени луѓе !-Точно (највеќе од сите)
  8)
   
 8. blosson

  blosson Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  372
  Допаѓања:
  252
  Пол:
  Женски
  OMG! за овен е СКОРО се точно :clap: што до некаде е и лошо ама нема врска 8)
   
 9. SmileOnMyFace

  SmileOnMyFace Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2014
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Хмм па не можам баш во целост да кажам дека е точно. Со ова "Не купувам ништо ново,ако старото е уште цврсто!" воопшто не се совпаѓам. Мразам антики и такви останати крнтии. За останато горе -долу ми погодиле :)
   
 10. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  2.688
  Допаѓања:
  15.488
  Пол:
  Женски
  Јарец
  1 . Може да се издржи секое оптоварување !
  2 . И сам воинот е воин .
  3 . Не учествувам во нелегални зделки , бидејќи ќе ме фатат!
  4 . Сакам да имам скапоцености , кои сум купил сам!
  5 . Животот е воз , кој застанува на различни станици !
  6 . Сакам да сонувам и да фантазирам !
  7 . Човек треба да се бори за своето место!
  8 . Сонувам да достигна врвот , само за да погледна ништожници , кои се искачи одоздола !
  9 . Никогаш не стареам !
  10 . Имам трпение , ќе почекам !

  Се е точно освен она под број 9 . :)
   
 11. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.506
  Допаѓања:
  4.127
  Пол:
  Женски
  Вага
  1 . Не можам да живеам без партнер! Не е точно
  2 . Никогаш не се расправам , бидејќи тоа ме прави нервозен/а !
  Точно ова сум го кажала повеќе пати.
  3 . Се согласувам со тебе , само за да не спориме, а не затоа што навистина се согласувам! Точно ]:)
  4 . Може да прекршам секој принцип , ако сум убеден/а во тоа ! Не е баш така
  5 . Може да убедам секој во сè ! Дефинитивно даа :D
  Мојата јака страна, стварно ме бидува за убедување.

  6 . Убавината ќе го спаси светот! Да :wasntme:
  7 . Секогаш сум во добро расположение ! Не баш
  8 . Континуирано двоумење ! Точно
  9 . Човек не може да е само лош или само добар ! Точно
  10 . До крајот на натпреварот не можам да одлучамза кој тим сум ! Не.
   
 12. love11111

  love11111 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2014
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  148
  Пол:
  Женски
  Шкорпија
  1 . Ако те обожавам- за тебе сѐ правам со задоволство! Точно
  2 . Под секој камен може да е скриена змија и јас се чувам ! Точно
  3 . Дајте ми сериозна причина , за да се насмеам ! Не е точно
  4 . Сакам да сакам! Точно
  5 . Можам да убијам со префинет гест! Точно
  6 . Ако ми веруваш , може и да не те гризнам ! Точно
  7 . Не сакам да покажувам чувства ! Не е точно
  8 . Би помогнал на секој ако после ми е благодарен ! Точно
  9 . Сакам да сум во центарот на вселената! Точно
  10 . Јас сум кактус – цветам само за одредени луѓе! Точно
  :D :* :*
   
 13. ivana63

  ivana63 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2013
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  229
  Близнаци
  1 . Денес сум подобар од вчера
  2 . Информацијата е клучот за победата !
  3 . За совети се слушам само себе!
  4 . Можам да бидам на неколку места истовремено, треба само да посакам !
  5 . Ја реализирам секоја своја идеја!
  6 . Треба да имам телефон и телевизор во секоја соба !
  7 . Кој доцни, лошо му се пишува!
  8 . Никогаш нема да се предадам во борбата со животот !
  9 . Сакам да купувам, но некој друг треба да ми каже што да се купи !
  10 . Треба да имам многу од сè!

  Аман бре луѓе, па на кафе да ми гледаа немаше до волку да ми погодат. :D
  Се е точно, освен што не се сложувам со третото. Сум тврдоглава, ама не до толку. :lol: 8) :*
   
 14. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  2.636
  Допаѓања:
  12.697
  Пол:
  Женски
  1 . Мојот дом е мојот замок !-Точно
  2 . Посветен сум на семејството !-Точно
  3 . Трпението е највисока доблест !-Не е точно
  4 . Победата е на оној кој бил трпелив!-Точно
  5 . Сакам во мојот дом да има гости!-Точно
  6 . Најважно во животот е маса со многу грицки и благо на неа!-Апсолутно точно
  7 . Немам толку многу пари за да купувам евтини работи !-Не е точно
  8 . Треба да имам сопствена соба , во која можам сам!-Точно
  9 . Не заборавам ништо !-Не е точно
  10 . Не куништо ново , ако старото е уште цврсто !-Точно
   
 15. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  897
  Лав
  1 . Дојдете со мене , јас ќе ве водам !точно
  2 . Треба јас да сум потпора на другите , а не тие на мене !точно
  3 . Добриот збор железни врати отвора!точно
  4 . Светот се врти околу мене !точно
  5 . Подобро спокојна работа отколку висока плата!паа не баш
  6 . Трошам толку колку што заработувам – сè!точно
  7 . Толку сум софистициран што си купив пијано , иако никој не може да свири на него !точно
  8 . Јас се смеам , но тоа ми дава можност да те манипулирам !точно
  9 . Не работам на незначителни проекти!точно
  10 . Ако имате потреба од топлина и мудрост , приближете се до мене !точно
   
 16. makedonkamak

  makedonkamak Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  3.616
  Допаѓања:
  26.973
  Пол:
  Женски
  Бик
  1 . Никогаш не жалам за потрошените пари!
  2 . Не сакам ништо од тебе , но не давам и ништо мое !
  3 . Ќе направам сѐ за да нема скандал!
  4 . Додека одмарам-не ме закачај! !
  5 . Го претпочитам удобниот тросед наспроти убав поглед.
  6 . Јадењето е совршенство!
  7 . Јас сум дете на судбината !
  8 . Ако некој друг наместо мене може да заврши некоја работа, нека го направи тоа!
  9 . Сакам најубави предмети !
  10 . Сонувам да работам како дегустатор !
  Можеби во овие да, но останатите никако :) :)
   
 17. WaffleGirl

  WaffleGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2014
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  1.047
  Риби
  1 . Срцето раководи со телото и умот !✔
  2 . Алкохолот ми помага ! |(
  3 . Никој не може да ми каже што да правам ! до некаде :D
  4 . Не одложувај за утре она што може да се заврши задутре !
  5 . Ветив , но кога ќе го направам тоа – не знам !
  6 . Работам полека , бидејќи така ми се допаѓа !
  7 . Можам да направам анализа на секој човек , но не можам да дознаам за себе си !
  8 . Човек треба да е флексибилен , за да се наведнуваа и да не се скрши!
  9 . Не е важно што правам , најважно е дека изгледам зафатен !
  10 . Ако ме бутнеш, ќе се лизнам ! ама не паѓам ]:)
   
 18. bumbi

  bumbi Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  259
  Пол:
  Женски
  Само деветото ми е без врска, другото се е точно.
   
 19. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.311
  Допаѓања:
  2.037
  Пол:
  Женски
  Стрелец
  1 . Сите луѓе се добри !
  2 . Никогаш не заборавам некого, кој ми помогнал !
  3 . Сакам да патувам !
  4 . Не се позајмувам !
  5 . Никој нема право да ми се лути !
  6 . Сакајте ме , бидејќи заслужувам !
  7 . Не жалам за ништо што сум направил !
  8 . Со работа се гордеат само оние луѓе кои немаат со што друго да се пофалат !
  9 . Не се грижам без потреба!
  10 . Секој треба да ги исполнува своите обврски !
   
 20. NineTailedFox

  NineTailedFox Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2014
  Пораки:
  213
  Допаѓања:
  157
  хахаха потполно се согласувам :rofl: