1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

10 фрази кои го опишуваат секој хороскопски знак

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Cvetetto, 6 мај 2014.

 1. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.890
  Пол:
  Женски
  Овен
  1 . He ви советувам дa не се согласувате со мене!
  2 . Прво дејствувам , а потоа може и да размислам!
  3 . Зошто да запрам само затоа и другите запираат?
  4 . На мене нема да ми се случи ова !
  5 . Не можете да направите ништо онолку добро колку што го правам јас !
  6 . Најпријатно ми е да се слушам себеси додека зборувам !
  7 . Инаетот е позитивна особина!
  8 . Сакам да давам совети на другите!
  9 . Овенот е добар , кога наоколу нема други овни !
  10 . Не помислувај да ме нападнеш , бидејќи ќе се повредиш !

  Бик
  1 . Никогаш не жалам за потрошените пари!
  2 . Не сакам ништо од тебе , но не давам и ништо мое !
  3 . Ќе направам сѐ за да нема скандал!
  4 . Додека одмарам-не ме закачај! !
  5 . Го претпочитам удобниот тросед наспроти убав поглед.
  6 . Јадењето е совршенство!
  7 . Јас сум дете на судбината !
  8 . Ако некој друг наместо мене може да заврши некоја работа, нека го направи тоа!
  9 . Сакам најубави предмети !
  10 . Сонувам да работам како дегустатор !

  Близнаци
  1 . Денес сум подобар од вчера
  2 . Информацијата е клучот за победата !
  3 . За совети се слушам само себе!
  4 . Можам да бидам на неколку места истовремено, треба само да посакам !
  5 . Ја реализирам секоја своја идеја!
  6 . Треба да имам телефон и телевизор во секоја соба !
  7 . Кој доцни, лошо му се пишува!
  8 . Никогаш нема да се предадам во борбата со животот !
  9 . Сакам да купувам, но некој друг треба да ми каже што да се купи !
  10 . Треба да имам многу од сè!

  Рак
  1 . Мојот дом е мојот замок !
  2 . Посветен сум на семејството !
  3 . Трпението е највисока доблест !
  4 . Победата е на оној кој бил трпелив!
  5 . Сакам во мојот дом да има гости!
  6 . Најважно во животот е маса со многу грицки и благо на неа!
  7 . Немам толку многу пари за да купувам евтини работи !
  8 . Треба да имам сопствена соба , во која можам да останам сам!
  9 . Не заборавам ништо !
  10 . Не купувам ништо ново , ако старото е уште цврсто !

  Лав
  1 . Дојдете со мене , јас ќе ве водам !
  2 . Треба јас да сум потпора на другите , а не тие на мене !
  3 . Добриот збор железни врати отвора!
  4 . Светот се врти околу мене !
  5 . Подобро спокојна работа отколку висока плата!
  6 . Трошам толку колку што заработувам – сè!
  7 . Толку сум софистициран што си купив пијано , иако никој не може да свири на него !
  8 . Јас се смеам , но тоа ми дава можност да те манипулирам !
  9 . Не работам на незначителни проекти!
  10 . Ако имате потреба од топлина и мудрост , приближете се до мене !

  Девица
  1 . Ќе ве престигнам сите со работа и упорност !
  2 . Скромноста е еден од моите добри страни!
  3 . Служам на другите , но живеам за себе!
  4 . Околу мене сè треба да биде во полн ред !
  5 . Срцето е секогаш подредено на мојот мозок !
  6 . Ако има дамка на ѕидот , ќе направам ремонт !
  7 . Сакам се да е под мој надзор!
  8 . За моето семејство, ќе одам и пеш по светот!
  9 . Жената треба да е вистинска дама !
  10 . Сам/а ги одбирам пријателите и не простувам навреди !

  Вага
  1 . Не можам да живеам без партнер!
  2 . Никогаш не се расправам , бидејќи тоа ме прави нервозен/а !
  3 . Се согласувам со тебе , само за да не спориме, а не затоа што навистина се согласувам!
  4 . Може да прекршам секој принцип , ако сум убеден/а во тоа !
  5 . Може да убедам секој во сè !
  6 . Убавината ќе го спаси светот!
  7 . Секогаш сум во добро расположение !
  8 . Континуирано двоумење !
  9 . Човек не може да е само лош или само добар !
  10 . До крајот на натпреварот не можам да одлучамза кој тим сум !

  Шкорпија
  1 . Ако те обожавам- за тебе сѐ правам со задоволство!
  2 . Под секој камен може да е скриена змија и јас се чувам !
  3 . Дајте ми сериозна причина , за да се насмеам !
  4 . Сакам да сакам!
  5 . Можам да убијам со префинет гест!
  6 . Ако ми веруваш , може и да не те гризнам !
  7 . Не сакам да покажувам чувства !
  8 . Би помогнал на секој ако после ми е благодарен !
  9 . Сакам да сум во центарот на вселената!
  10 . Јас сум кактус – цветам само за одредени луѓе !

  Стрелец
  1 . Сите луѓе се добри !
  2 . Никогаш не заборавам некого, кој ми помогнал !
  3 . Сакам да патувам !
  4 . Не се позајмувам !
  5 . Никој нема право да ми се лути !
  6 . Сакајте ме , бидејќи заслужувам !
  7 . Не жалам за ништо што сум направил !
  8 . Со работа се гордеат само оние луѓе кои немаат со што друго да се пофалат !
  9 . Не се грижам без потреба!
  10 . Секој треба да ги исполнува своите обврски !

  Јарец
  1 . Може да се издржи секое оптоварување !
  2 . И сам воинот е воин .
  3 . Не учествувам во нелегални зделки , бидејќи ќе ме фатат!
  4 . Сакам да имам скапоцености , кои сум купил сам!
  5 . Животот е воз , кој застанува на различни станици !
  6 . Сакам да сонувам и да фантазирам !
  7 . Човек треба да се бори за своето место!
  8 . Сонувам да достигна врвот , само за да погледна ништожници , кои се искачи одоздола !
  9 . Никогаш не стареам !
  10 . Имам трпение , ќе почекам !

  Водолија
  1 . Секогаш сум различен !
  2 . Ако сакаш да бидеш со мене , стани таков каков што сакам јас да бидеш!
  3 . Не почитувам предрасуди !
  4 . Сигурен сум дека иднината е прекрасна!
  5 . Тешко е да сум совршен, но ми се наметнува !
  6 . Добрато намера е поважна од спроведувањето !
  7 . За да си пронаоѓач, треба да отфрлиш се што е старо !
  8 . Во животот има многу поважни работи од сексот !
  9 . На прво место се моите пријатели , а за своето семејство ќе се грижам, ако ми остане време !
  10 . Нема подобар од мене !

  Риби
  1 . Срцето раководи со телото и умот !
  2 . Алкохолот ми помага !
  3 . Никој не може да ми каже што да правам !
  4 . Не одложувај за утре она што може да се заврши задутре !
  5 . Ветив , но кога ќе го направам тоа – не знам !
  6 . Работам полека , бидејќи така ми се допаѓа !
  7 . Можам да направам анализа на секој човек , но не можам да дознаам за себе си !
  8 . Човек треба да е флексибилен , за да се наведнуваа и да не се скрши!
  9 . Не е важно што правам , најважно е дека изгледам зафатен !
  10 . Ако ме бутнеш, ќе се лизнам !

  Ајде видете се :rofl:

  Превземено од: http://www.srekja.mk
   
  На Bitter-Sweet, Eoo, angelche16 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. lightning123

  lightning123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  391
  Тие со црвено не се точни :D А за зеленото не знам :lol:
   
 3. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.693
  Пол:
  Женски
  Болдираното не е точно... јас го купувам предметот кој ми се допаѓа, а не предметот на кој ми се допаѓа неговата цена... :!:
   
 4. CutieWithABeauty

  CutieWithABeauty Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  1.248
  Пол:
  Женски
  Сите се точно..ама овие шо се со сино се веќе најјнајјточни :D :wasntme:
   
 5. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.685
  Допаѓања:
  14.358
  Пол:
  Женски
  Сите се точни, болдираните посебно.
  Иначе за знакот девица карактеристично наводно е да чисти многу и да е екстремно педантна и перфекционист. Во то не спаѓам! Друго се ми е точно прилично... Сакам да е чисто, ама онака болно да чистам и да се замарам не.
   
  На Lana del Rey му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.414
  Пол:
  Женски
  1 . Никогаш не жалам за потрошените пари! За ова се каам најмногу.
  2 . Не сакам ништо од тебе , но не давам и ништо мое ! Па така некако би било ова.
  3 . Ќе направам сѐ за да нема скандал! Не.
  4 . Додека одмарам-не ме закачај! ! Баш!
  5 . Го претпочитам удобниот тросед наспроти убав поглед. Убавиот поглед, секако.
  6 . Јадењето е совршенство! Богами е.
  7 . Јас сум дете на судбината ! Не.
  8 . Ако некој друг наместо мене може да заврши некоја работа, нека го направи тоа! Да.
  9 . Сакам најубави предмети ! Да.
  10 . Сонувам да работам како дегустатор ! Па не баш, но би било добро.

  50-50. Некои се точни некои не. Баш и не ме опишуваат овие.
   
 7. srhsejbsk

  srhsejbsk Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  1.575
  Допаѓања:
  9.325
  Пол:
  Женски
  Шкорпија
  1 . Ако те обожавам- за тебе сѐ правам со задоволство!-Точно
  2 . Под секој камен може да е скриена змија и јас се чувам !-Не
  3 . Дајте ми сериозна причина , за да се насмеам !-Точно
  4 . Сакам да сакам!-Точно
  5 . Можам да убијам со префинет гест!-Точно
  6 . Ако ми веруваш , може и да не те гризнам !-Точно
  7 . Не сакам да покажувам чувства !-Точно
  8 . Би помогнал на секој ако после ми е благодарен !-Точно
  9 . Сакам да сум во центарот на вселената!-Не
  10 . Јас сум кактус – цветам само за одредени луѓе !-Точно (највеќе од сите)
  8)
   
 8. blosson

  blosson Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  263
  Пол:
  Женски
  OMG! за овен е СКОРО се точно :clap: што до некаде е и лошо ама нема врска 8)
   
 9. SmileOnMyFace

  SmileOnMyFace Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2014
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Хмм па не можам баш во целост да кажам дека е точно. Со ова "Не купувам ништо ново,ако старото е уште цврсто!" воопшто не се совпаѓам. Мразам антики и такви останати крнтии. За останато горе -долу ми погодиле :)
   
 10. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  3.456
  Допаѓања:
  17.332
  Пол:
  Женски
  Јарец
  1 . Може да се издржи секое оптоварување !
  2 . И сам воинот е воин .
  3 . Не учествувам во нелегални зделки , бидејќи ќе ме фатат!
  4 . Сакам да имам скапоцености , кои сум купил сам!
  5 . Животот е воз , кој застанува на различни станици !
  6 . Сакам да сонувам и да фантазирам !
  7 . Човек треба да се бори за своето место!
  8 . Сонувам да достигна врвот , само за да погледна ништожници , кои се искачи одоздола !
  9 . Никогаш не стареам !
  10 . Имам трпение , ќе почекам !

  Се е точно освен она под број 9 . :)
   
 11. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.529
  Допаѓања:
  4.178
  Пол:
  Женски
  Вага
  1 . Не можам да живеам без партнер! Не е точно
  2 . Никогаш не се расправам , бидејќи тоа ме прави нервозен/а !
  Точно ова сум го кажала повеќе пати.
  3 . Се согласувам со тебе , само за да не спориме, а не затоа што навистина се согласувам! Точно ]:)
  4 . Може да прекршам секој принцип , ако сум убеден/а во тоа ! Не е баш така
  5 . Може да убедам секој во сè ! Дефинитивно даа :D
  Мојата јака страна, стварно ме бидува за убедување.

  6 . Убавината ќе го спаси светот! Да :wasntme:
  7 . Секогаш сум во добро расположение ! Не баш
  8 . Континуирано двоумење ! Точно
  9 . Човек не може да е само лош или само добар ! Точно
  10 . До крајот на натпреварот не можам да одлучамза кој тим сум ! Не.
   
 12. love11111

  love11111 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2014
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  148
  Пол:
  Женски
  Шкорпија
  1 . Ако те обожавам- за тебе сѐ правам со задоволство! Точно
  2 . Под секој камен може да е скриена змија и јас се чувам ! Точно
  3 . Дајте ми сериозна причина , за да се насмеам ! Не е точно
  4 . Сакам да сакам! Точно
  5 . Можам да убијам со префинет гест! Точно
  6 . Ако ми веруваш , може и да не те гризнам ! Точно
  7 . Не сакам да покажувам чувства ! Не е точно
  8 . Би помогнал на секој ако после ми е благодарен ! Точно
  9 . Сакам да сум во центарот на вселената! Точно
  10 . Јас сум кактус – цветам само за одредени луѓе! Точно
  :D :* :*
   
 13. ivana63

  ivana63 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2013
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  229
  Близнаци
  1 . Денес сум подобар од вчера
  2 . Информацијата е клучот за победата !
  3 . За совети се слушам само себе!
  4 . Можам да бидам на неколку места истовремено, треба само да посакам !
  5 . Ја реализирам секоја своја идеја!
  6 . Треба да имам телефон и телевизор во секоја соба !
  7 . Кој доцни, лошо му се пишува!
  8 . Никогаш нема да се предадам во борбата со животот !
  9 . Сакам да купувам, но некој друг треба да ми каже што да се купи !
  10 . Треба да имам многу од сè!

  Аман бре луѓе, па на кафе да ми гледаа немаше до волку да ми погодат. :D
  Се е точно, освен што не се сложувам со третото. Сум тврдоглава, ама не до толку. :lol: 8) :*
   
 14. GirlRose

  GirlRose Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  4.882
  Допаѓања:
  25.514
  1 . Мојот дом е мојот замок !-Точно
  2 . Посветен сум на семејството !-Точно
  3 . Трпението е највисока доблест !-Не е точно
  4 . Победата е на оној кој бил трпелив!-Точно
  5 . Сакам во мојот дом да има гости!-Точно
  6 . Најважно во животот е маса со многу грицки и благо на неа!-Апсолутно точно
  7 . Немам толку многу пари за да купувам евтини работи !-Не е точно
  8 . Треба да имам сопствена соба , во која можам сам!-Точно
  9 . Не заборавам ништо !-Не е точно
  10 . Не куништо ново , ако старото е уште цврсто !-Точно
   
 15. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  914
  Допаѓања:
  902
  Лав
  1 . Дојдете со мене , јас ќе ве водам !точно
  2 . Треба јас да сум потпора на другите , а не тие на мене !точно
  3 . Добриот збор железни врати отвора!точно
  4 . Светот се врти околу мене !точно
  5 . Подобро спокојна работа отколку висока плата!паа не баш
  6 . Трошам толку колку што заработувам – сè!точно
  7 . Толку сум софистициран што си купив пијано , иако никој не може да свири на него !точно
  8 . Јас се смеам , но тоа ми дава можност да те манипулирам !точно
  9 . Не работам на незначителни проекти!точно
  10 . Ако имате потреба од топлина и мудрост , приближете се до мене !точно
   
 16. makedonkamak

  makedonkamak Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  3.616
  Допаѓања:
  26.995
  Пол:
  Женски
  Бик
  1 . Никогаш не жалам за потрошените пари!
  2 . Не сакам ништо од тебе , но не давам и ништо мое !
  3 . Ќе направам сѐ за да нема скандал!
  4 . Додека одмарам-не ме закачај! !
  5 . Го претпочитам удобниот тросед наспроти убав поглед.
  6 . Јадењето е совршенство!
  7 . Јас сум дете на судбината !
  8 . Ако некој друг наместо мене може да заврши некоја работа, нека го направи тоа!
  9 . Сакам најубави предмети !
  10 . Сонувам да работам како дегустатор !
  Можеби во овие да, но останатите никако :) :)
   
 17. WaffleGirl

  WaffleGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2014
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  1.046
  Риби
  1 . Срцето раководи со телото и умот !✔
  2 . Алкохолот ми помага ! |(
  3 . Никој не може да ми каже што да правам ! до некаде :D
  4 . Не одложувај за утре она што може да се заврши задутре !
  5 . Ветив , но кога ќе го направам тоа – не знам !
  6 . Работам полека , бидејќи така ми се допаѓа !
  7 . Можам да направам анализа на секој човек , но не можам да дознаам за себе си !
  8 . Човек треба да е флексибилен , за да се наведнуваа и да не се скрши!
  9 . Не е важно што правам , најважно е дека изгледам зафатен !
  10 . Ако ме бутнеш, ќе се лизнам ! ама не паѓам ]:)
   
 18. bumbi

  bumbi Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  262
  Пол:
  Женски
  Само деветото ми е без врска, другото се е точно.
   
 19. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.312
  Допаѓања:
  2.036
  Пол:
  Женски
  Стрелец
  1 . Сите луѓе се добри !
  2 . Никогаш не заборавам некого, кој ми помогнал !
  3 . Сакам да патувам !
  4 . Не се позајмувам !
  5 . Никој нема право да ми се лути !
  6 . Сакајте ме , бидејќи заслужувам !
  7 . Не жалам за ништо што сум направил !
  8 . Со работа се гордеат само оние луѓе кои немаат со што друго да се пофалат !
  9 . Не се грижам без потреба!
  10 . Секој треба да ги исполнува своите обврски !
   
 20. NineTailedFox

  NineTailedFox Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2014
  Пораки:
  213
  Допаѓања:
  157
  хахаха потполно се согласувам :rofl: