10 Things I Hate About You (1999)

Дискусија во 'Филмови' започната од SummerGirl, 11 април 2013.

 1. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.279
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Главни улоги: Хит Леџер, Џулија Стајлс, Џозеф Гордон-Левит и Лариса Олејник. Филмов е од 1999 година.

  Овој филм ми е најомилен од сите тинејџерски филмови што сум ги гледала.

  Најинтересна ми е оваа сцена.

  http://www.youtube.com/watch?v=S7N6kB11GpE

  Штета што Хит Леџер не е повеќе меѓу нас.
   
  На Matotheja му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Jowe

  Jowe Активен член

  Се зачлени на:
  29 август 2012
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  14
  Многу е убав филмот,посебно со Хит Леџер во него :D
   
  На Matotheja му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.088
  Мене ми еден од омилените филмови.Ова ми е омилена сцена
  [​IMG]
   
  На Matotheja му/ѝ се допаѓа ова.
 4. icona.pop

  icona.pop Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2013
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  26
  Култен тинејџ лабав филм. Толку. :)
   
  На Matotheja му/ѝ се допаѓа ова.
 5. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.037
  Најјаката сцена:
   
  На SummerGirl, Matotheja, stranger2 и 7 други им се допаѓа ова.
 6. Dzes88

  Dzes88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2014
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  37
  Пол:
  Женски
  Еден од омилените. Сцената погоре ми е исто така најјака. :inlove:
   
  На SummerGirl и Matotheja им се допаѓа ова.
 7. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.680
  Допаѓања:
  53.732
  Пол:
  Женски
  Интересно филмче, сум го гледала три пати.
   
  На SummerGirl и Matotheja им се допаѓа ова.
 8. teteks

  teteks Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2017
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  788
  Супер филм,го имам гледано неколку пати,никогаш нема да ми здосади.
   
  На SummerGirl и Matotheja им се допаѓа ова.
 9. IvanaJenner

  IvanaJenner Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2017
  Пораки:
  430
  Допаѓања:
  532
  Пол:
  Женски
  Еден од омиленитеее:inlove:
   
 10. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.279
  Пол:
  Женски
  Хит Леџер и Џулија Стајлс си одговараат како пат. Она не сакаше ни да слушне за дечко, ама на крај не можеше против емоциите.
   
 11. Thallia

  Thallia Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2013
  Пораки:
  2.793
  Допаѓања:
  18.671
  Овој филм е еден од оние кои ги одбележаа моите тинејџерски години и дури ни ден-денес не ме остава рамнодушна. Сум го гледала кој знае колку пати, секој пат со истата љубопитност и исчекување како да го гледам прв пат.
  Лесен, романтичен, забавен и интелигентно духовит... :inlove: