1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

1001 ноќ (Binbir Gece) [А1]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Mireto, 20 ноември 2009.

  1. Mireto

    Mireto Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2009
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    22
    Многу убава серија една од најубавите што сум ги гледала, има многу добра поента. Глумицата е закон. Само ме нервира што е со синхронизиран превод да не беше можи ќе научевме и турски како што научивме шпански :lol:

    Вие што мислите за серијата? Сигурно сите ја гледате, па кажете го вашето мислење ;)
     
  2. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    серијата премногу ми се допаѓа најубава што сум ја гледала и јас и мене ме нервира што е синхронизирана вештачки делува глумата еве и вечерва ке даваат уште една епизода супер ако игра повеќе пати неделно
     
  3. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Го гледам филмот, ретко кој не го гледа.. Убав е филмот, различен од шпанските. Добро е вака, можеме да видиме и друга култура.. сосем различна од шпанската. Исто така ми се допаѓа тоа што е модерен... не се води според старите исламски правила.

    Иначе ме нервират Кан. Не знам зошто, ама кога ќе речит: Каде е мајка ми? или Кога ќе дојде мајка ми? ееееее ме нервират. :lol:
     
  4. jelena201

    jelena201 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Serija je zaista prelepa:) Gluma i glumci su na nivou,za razliku od mnogih nasih balkanskih serija.. :|
    Jedino sto kvari kompletan utisak je sinhronizacija...ipak su malo vise mogli da se potrude oko toga..
    Ali ,generalno,od mene sve pohvale:)
     
  5. Eli4e

    Eli4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    39
    Jas ja izgledav cela. Ima 90 epizodi. Poubava e na pocetokot a potoa se se isprepletkuva kako na spanskite serii. Do posleden moment e se neizvesno no zavrsuva srekno. Da ne vi otkrivam, gledajte si ja.
    Mnogu me nervira Sheherezad vo momentite koga ke se skaraat so Onur za nekoja rabota i taa odma si zaminuva i ne mu se javuva 3 epizodi i samo sto ke saka da se smirat posle toj e lut. Ova se slucuva mnogu pati i me nervira.

    Citav vo vesnik deka Sheherezad i Onur i vo realniot zivot se vencale.
     
  6. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    da letovo pravele svadba i sega ocekuvaat dete
     
  7. doll

    doll Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    115
    hahaha dobra tema,a uste podobra serija ! :) mene pak ne me nervira sinhronizacijata bash mi e nekako interesno :lol: :lol: :lol: najmnogu koa ke recat "GOSPODINEE BURHAAANNN "
    ili "KE TE IZEDAAAM " isto i Gani koa zbori i taa sea tetka mu na Onur Betu :D :lol:
     
  8. LoOnyD

    LoOnyD Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    392
    Пол:
    Женски
    Не можам да ја гледам само поради синхронизираниот превод а интересно ми изглеа! Инаку, овој што и е момаков на Шехерезад ич не ми се свиѓа, другар му е ептен поубав, и ако стварно се земале во вистински живот...нека им е со среќа ама девојкава е едно 160 пати поубава од момакот! ;) ;) ;)
     
  9. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.644
    Па ја гледам и многу ми се допаѓа затоа што е отмена и одмерена. Стварно ретки се тие што не ја гледаат.
    Се согласувам со Bright, вака ќе се запознаеме со турската култура, која мене ми се допаѓа :D
    Леле кам да имам среќа како Шехерезад да налетам на некој како Онур, богат и толку многу да ме сака :)
     
  10. cvet957

    cvet957 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    38
    Serijata e preubava.Jas im isprativ meil na A1 za sinhronizacijata,bidejki jas sum so osteten sluh no so aparatcinja i mnogu mi smeta no toa e.Koga ja sledam mi pomaga i kerkata za da znam sto tocno e receno. :evil:
     
  11. sexymama

    sexymama Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    84
    najmnogu koa ke recat "GOSPODINEE BURHAAANNN "
    ili "KE TE IZEDAAAM " isto i Gani koa zbori i taa sea tetka mu na Onur Betu :D :lol:

    veke pocna na zivci da mi odi , malku po malku ke ja batalam
     
  12. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.644
    :lol: мене ми беше многу смешно кога на една сцена Шехерезад го скокоткаше Каан и од овде сихнотизираа: "скот скот скот" :lol: :lol: :lol:
     
  13. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    лоол добра тема :D супер е серијава, само дефинитивно не им требало ова со синхронизацијава ама тоа е тоа - немаат работа глумциве, па мора некако да заработуваат и они :) но, ајде се навикнавме веќе, ако ништо друго барем ќе се описмени народов наш, зошто ептен литературно преведуваат кога зборат :)
    ја имам гледано и серијава и на турски и Шехерзад има преубав глас, многу мил и едвај чекам да дојде до свадбата :)
     
  14. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Da serijata e ubava i mene na pocetokot me nervirase so e sinhronizirana ama se naviknav i sega ne primetuvam,samo malce nasive da bea orginalni vo izvedbata na placenje,smeenje...itn.Seherezad e ubava,Onur pak ne mi e nesto ubav ama so samoto toa so e zaljuben vo Seherezad nekako go pravi simpaticen,a drugar mu Kerem e posimpaticen.Inace interesna serija,nesto mozebi razlicno od spanskite serii,moze da se vidi nivnata kultura a nesto i da se podnauci jazikot.Sum bila vo Istanbul,navistina ubavo mesto,se e sredeno,cisto,a i turcite kako narod se sredeni,bidejki ne vidov togas nekoj nesreden,vo odnos na odrzuvanje na spomenici na kulturata vo nivnata drzava,e stvarno na nivo,po ulicite na Istanbul nema sansi da vidis gubre,ili zidovi od zgradi isarani so grafiti,znaci cisto.Vo sekoj slucaj preubav grad,vredi da se poseti.
     
  15. shiningstar

    shiningstar Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    307
    daj kazete nekoja adresa kaj mozam da vidam so ke se desi ponataka mn me interesira :)
     
  16. magic

    magic Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    79
    Пол:
    Женски
    Јас знам дека на zamunda.net ги има сите епизоди до крај и мислам дека се синхронизирани со бугарски превод. Не сум ги земала да ги гледам, но знам дека ги има сите 3 сезони т.е. 90 мислам дека се епизоди. И на youtube мислам дека има некои делови на турски се, но не сум сигурна побарај.

    Серијата е многу интересна, но не сакам пред време да знам што ќе се случува. Вака е поинтересно малку во неизвесност да си.
     
  17. sasko.biljana

    sasko.biljana Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Odi na www.vbox.com, potoa gore kaj SEARCH izbrisi toa sto pisuva i vpisi 1001nosthi,potoa se odi na prvoto kade sto pisuva TURSKI SERIJALI i na kraj koga ke se vleze na taa strana vo desniot goren kos ima kockicka na koja pisuva 1001noshti.Seriite ne se dadeni po red pa zatoa treba da se lista,inaku se sihronizirani na Bugharski i gi ima vkupno 90.Tamu ke ja najdete i svadbata na Sekerezada i Onur od privatniot zivot(za site neupateni,oni se vo brak vo privaten zivot).Pozdrav na site i dobra zabava!!!!!!!!
     
  18. Svetlina

    Svetlina Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    35
    Серијата е убава. Но, не се согласувам дека ќе се запознаеме баш со турската култура. Ова го кажувам од аспект на тоа дека освен чај на големо се пие алкохол, прељубата е главна тема во сите врски, потоа да не зборувам за деца од претходни врски, за непочитување на возрасни и слично.... Не дека тоа го нема сега, но што е многу многу е.
     
  19. m.a.r.e

    m.a.r.e Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    19
    serijata e preubava znaci ali mene poveke mi se dopaga kerem so benu mi se nekako poveke interesni i nepredvidlivi :):):)
    a dali nekoj ja prati gumus na sitel?
    isto taka dobra serija
     
  20. cvet957

    cvet957 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    38
    jas ja pratam Gumus navistina e interesna a, mislam deka se 120 epizodi.Dobri se i dvete serii.Sapunica si e sapunica ama ovoj pat turska pa se nesto poinakvi od spanskite.Ali muzikata vo Seherezad e navistina prekrasna. :D