1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

1001 ноќ (Binbir Gece) [А1]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Mireto, 20 ноември 2009.

 1. Mireto

  Mireto Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2009
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  22
  Многу убава серија една од најубавите што сум ги гледала, има многу добра поента. Глумицата е закон. Само ме нервира што е со синхронизиран превод да не беше можи ќе научевме и турски како што научивме шпански :lol:

  Вие што мислите за серијата? Сигурно сите ја гледате, па кажете го вашето мислење ;)
   
 2. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  249
  серијата премногу ми се допаѓа најубава што сум ја гледала и јас и мене ме нервира што е синхронизирана вештачки делува глумата еве и вечерва ке даваат уште една епизода супер ако игра повеќе пати неделно
   
 3. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Го гледам филмот, ретко кој не го гледа.. Убав е филмот, различен од шпанските. Добро е вака, можеме да видиме и друга култура.. сосем различна од шпанската. Исто така ми се допаѓа тоа што е модерен... не се води според старите исламски правила.

  Иначе ме нервират Кан. Не знам зошто, ама кога ќе речит: Каде е мајка ми? или Кога ќе дојде мајка ми? ееееее ме нервират. :lol:
   
 4. jelena201

  jelena201 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Serija je zaista prelepa:) Gluma i glumci su na nivou,za razliku od mnogih nasih balkanskih serija.. :|
  Jedino sto kvari kompletan utisak je sinhronizacija...ipak su malo vise mogli da se potrude oko toga..
  Ali ,generalno,od mene sve pohvale:)
   
 5. Eli4e

  Eli4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  39
  Jas ja izgledav cela. Ima 90 epizodi. Poubava e na pocetokot a potoa se se isprepletkuva kako na spanskite serii. Do posleden moment e se neizvesno no zavrsuva srekno. Da ne vi otkrivam, gledajte si ja.
  Mnogu me nervira Sheherezad vo momentite koga ke se skaraat so Onur za nekoja rabota i taa odma si zaminuva i ne mu se javuva 3 epizodi i samo sto ke saka da se smirat posle toj e lut. Ova se slucuva mnogu pati i me nervira.

  Citav vo vesnik deka Sheherezad i Onur i vo realniot zivot se vencale.
   
 6. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  249
  da letovo pravele svadba i sega ocekuvaat dete
   
 7. doll

  doll Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  115
  hahaha dobra tema,a uste podobra serija ! :) mene pak ne me nervira sinhronizacijata bash mi e nekako interesno :lol: :lol: :lol: najmnogu koa ke recat "GOSPODINEE BURHAAANNN "
  ili "KE TE IZEDAAAM " isto i Gani koa zbori i taa sea tetka mu na Onur Betu :D :lol:
   
 8. LoOnyD

  LoOnyD Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  391
  Пол:
  Женски
  Не можам да ја гледам само поради синхронизираниот превод а интересно ми изглеа! Инаку, овој што и е момаков на Шехерезад ич не ми се свиѓа, другар му е ептен поубав, и ако стварно се земале во вистински живот...нека им е со среќа ама девојкава е едно 160 пати поубава од момакот! ;) ;) ;)
   
 9. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.642
  Па ја гледам и многу ми се допаѓа затоа што е отмена и одмерена. Стварно ретки се тие што не ја гледаат.
  Се согласувам со Bright, вака ќе се запознаеме со турската култура, која мене ми се допаѓа :D
  Леле кам да имам среќа како Шехерезад да налетам на некој како Онур, богат и толку многу да ме сака :)
   
 10. cvet957

  cvet957 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  38
  Serijata e preubava.Jas im isprativ meil na A1 za sinhronizacijata,bidejki jas sum so osteten sluh no so aparatcinja i mnogu mi smeta no toa e.Koga ja sledam mi pomaga i kerkata za da znam sto tocno e receno. :evil:
   
 11. sexymama

  sexymama Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  84
  najmnogu koa ke recat "GOSPODINEE BURHAAANNN "
  ili "KE TE IZEDAAAM " isto i Gani koa zbori i taa sea tetka mu na Onur Betu :D :lol:

  veke pocna na zivci da mi odi , malku po malku ke ja batalam
   
 12. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.642
  :lol: мене ми беше многу смешно кога на една сцена Шехерезад го скокоткаше Каан и од овде сихнотизираа: "скот скот скот" :lol: :lol: :lol:
   
 13. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  98
  лоол добра тема :D супер е серијава, само дефинитивно не им требало ова со синхронизацијава ама тоа е тоа - немаат работа глумциве, па мора некако да заработуваат и они :) но, ајде се навикнавме веќе, ако ништо друго барем ќе се описмени народов наш, зошто ептен литературно преведуваат кога зборат :)
  ја имам гледано и серијава и на турски и Шехерзад има преубав глас, многу мил и едвај чекам да дојде до свадбата :)
   
 14. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Da serijata e ubava i mene na pocetokot me nervirase so e sinhronizirana ama se naviknav i sega ne primetuvam,samo malce nasive da bea orginalni vo izvedbata na placenje,smeenje...itn.Seherezad e ubava,Onur pak ne mi e nesto ubav ama so samoto toa so e zaljuben vo Seherezad nekako go pravi simpaticen,a drugar mu Kerem e posimpaticen.Inace interesna serija,nesto mozebi razlicno od spanskite serii,moze da se vidi nivnata kultura a nesto i da se podnauci jazikot.Sum bila vo Istanbul,navistina ubavo mesto,se e sredeno,cisto,a i turcite kako narod se sredeni,bidejki ne vidov togas nekoj nesreden,vo odnos na odrzuvanje na spomenici na kulturata vo nivnata drzava,e stvarno na nivo,po ulicite na Istanbul nema sansi da vidis gubre,ili zidovi od zgradi isarani so grafiti,znaci cisto.Vo sekoj slucaj preubav grad,vredi da se poseti.
   
 15. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  307
  daj kazete nekoja adresa kaj mozam da vidam so ke se desi ponataka mn me interesira :)
   
 16. magic

  magic Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  Јас знам дека на zamunda.net ги има сите епизоди до крај и мислам дека се синхронизирани со бугарски превод. Не сум ги земала да ги гледам, но знам дека ги има сите 3 сезони т.е. 90 мислам дека се епизоди. И на youtube мислам дека има некои делови на турски се, но не сум сигурна побарај.

  Серијата е многу интересна, но не сакам пред време да знам што ќе се случува. Вака е поинтересно малку во неизвесност да си.
   
 17. sasko.biljana

  sasko.biljana Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Odi na www.vbox.com, potoa gore kaj SEARCH izbrisi toa sto pisuva i vpisi 1001nosthi,potoa se odi na prvoto kade sto pisuva TURSKI SERIJALI i na kraj koga ke se vleze na taa strana vo desniot goren kos ima kockicka na koja pisuva 1001noshti.Seriite ne se dadeni po red pa zatoa treba da se lista,inaku se sihronizirani na Bugharski i gi ima vkupno 90.Tamu ke ja najdete i svadbata na Sekerezada i Onur od privatniot zivot(za site neupateni,oni se vo brak vo privaten zivot).Pozdrav na site i dobra zabava!!!!!!!!
   
 18. Svetlina

  Svetlina Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  35
  Серијата е убава. Но, не се согласувам дека ќе се запознаеме баш со турската култура. Ова го кажувам од аспект на тоа дека освен чај на големо се пие алкохол, прељубата е главна тема во сите врски, потоа да не зборувам за деца од претходни врски, за непочитување на возрасни и слично.... Не дека тоа го нема сега, но што е многу многу е.
   
 19. m.a.r.e

  m.a.r.e Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  19
  serijata e preubava znaci ali mene poveke mi se dopaga kerem so benu mi se nekako poveke interesni i nepredvidlivi :):):)
  a dali nekoj ja prati gumus na sitel?
  isto taka dobra serija
   
 20. cvet957

  cvet957 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  38
  jas ja pratam Gumus navistina e interesna a, mislam deka se 120 epizodi.Dobri se i dvete serii.Sapunica si e sapunica ama ovoj pat turska pa se nesto poinakvi od spanskite.Ali muzikata vo Seherezad e navistina prekrasna. :D