1001 ноќ (Binbir Gece) [А1]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Mireto, 20 ноември 2009.

 1. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.170
  Пол:
  Женски
  I jas isto ja pratam Gumus,interesna e,no i tamu isto,ama onoj Tarik vo Gumus,tolku me nervira,idiot,so druga ima dete,a na zena mu,i se ligavi,a taa arno mu napravi so go otkaci,a i so koe lice i se pojavuva pred oci.Vaka taka toa se serii,no toa go ima vo realnosta.
   
 2. meredith

  meredith Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  75
  Те молам ако може да ми кажеш дали фусун навистина ќе умре имам слушано за тоа.И на Интернет видов една слика Шехерезад во венчаница онесвестена и цела крвава и што ќе му се случи на керем кога ќе биде во болница.Те молам одгово ри ми на прашањата многу ја сакам серијава како зависник сум од неа.Дали скоро Шехерезад и Онур ќе се смират.
  Ако знае и некој друг нека ми одговори.САМО ВЕ МОЛАМ ПОБРЗО!!!!
   
 3. meredith

  meredith Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  75
  ЈЕС,ЈЕССС многу сум среќна Шехерезад и Онур се смирија фала му на бога!!!!!!!!!!!!!!!
  Многу беше романтично и мене мноооооогу ми се допаднаа!!!!!!!!
  ЈЕССССССС
   
 4. Almighty

  Almighty Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  2
  Мразам Шехерезад, незнам зошто цела Македонија се опседна со серијава !
   
 5. boba

  boba Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Шехерезад е преставена премногу морална и чесна :roll: тешко дека таква жена постои и досадна е со таа „црна ноќ„ :mrgreen:
   
 6. Malechk0

  Malechk0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  84
  Серијата е прекрасна.. не ја следев на почетокот, но сега ја следам! Ми се допаѓа..
  Но за жал уништена е ! Синхронизацијата е ужасна! И мислам дека повеќе луѓе би ја гледале кога би немала синхронизиран превод! ;)
   
 7. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.487
  Нели ви се здосадија сите повторливи кругови и идеализирани ликови?
  Ја гледам серијата .. но почнува да ми се здосадува... :roll: :o :?
   
 8. Lacrymosa

  Lacrymosa Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  83
  да ти кажам и мене почна да ми шета по нерви... таа едно, две дигни го носот и игнорирај го дотичниов господин онур... дај жити све... многу ми изводи нешто и почна да ме нервира пм

  и да.. ја изгледав последната епизода и ништо интересно
   
 9. mucmuc

  mucmuc Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  11
  ЛЕЛЕЕ нема ли некој што не ја гледа серијава има и на јутубе цела од поцеток до крај ама мене почна да ме нервира ШЕХЕРЗАДА премногу се прави несто а најсмешен лик е АЛИ КЕМАЛ да се онесвестиш од него хахахахах
   
 10. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  904
  Допаѓања:
  519
  Пол:
  Женски
  znam deka fysyn nema da umre a kerem i benu se razveduvaat ama pak ke se smirat i tolku (voa od poslednata epizoda e) a fusun i alikemal ke ziveat u druga kuka zs burhan ke go izbrka deka go iskradil i ke ziveat epten siromavo
   
 11. Braveheart

  Braveheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  92
  Ја следев серијата некаде преку една епизода.Дали уживав? Можеби ми делуваа релаксирачки, ете така ќе кажам, а и од причина- да имаме што да зборуваме со колешките утредента на кафе.Во последно време ептен ми скиснаа да ви кажам право, накои работи ми се премногу изнасилени и извештачени.Се изнасмејавме и за свадбата на Онур и Шехеразад-од каде на каде ги собраа илијадници гости, кога Онур излегуваше само со Керем, а и Шехерезад имаше доста скромни пријателства.Што знам, радо на форумов би седела отколку да гледам Шехерезада.Убаво е што серијата е насочена кон моралните вредности, но искрено да си зборуваме-далеку е од реалноста.
   
 12. ROSII

  ROSII Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  261
  Допаѓања:
  197
  HAHAHA PA NE TI TEKNA DEKA ONI SE SOPSTVENICI NA BINJAPI HOLDINGOT imaat mnogu delovni partneri,duri i vo Dubai,pa Onur i druga firma registrirase ,ne ti tekna,pa i plus golemi im se familiite,ne go slusas BATE ovoj,BATE onoj,,,,,,,,pa sto gledas TI SE MOLAM,,,,,,HAHAHAH
   
 13. ROSII

  ROSII Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  261
  Допаѓања:
  197
  EEEEEEEEE NE MI SE VERUVA BE LUGE,RAZBIRAM DEKA NEKOI SE NAVLECENI NA SERIJAVA,AMA DEKA NA DNEVNIK NA UDARNI VEST KE BIDE TEMA SEHERZAD I ONUR DOBILA SIN,NE MI SE VERUVASE,,,,,,,,,,,,PA TOA SAMO KAJ NAS GO IMA
   
 14. free

  free Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2010
  Пораки:
  1.526
  Допаѓања:
  72
  vo Turcija lani zavrsi serijata, i znam kako ke zavrsi, na pocetokot navistina bese interesna, no kako minuva vremeto ke vi bide se po dosadna, i na kraj mnogu na brzina ja zavrsuvaat... i nisto posebno... nisto interesno... i tuka kako i site spanski serii... za zal :(
   
 15. maserkaTA

  maserkaTA Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2010
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  4
  Тапа...на почетокот интересна, ама како и секоја друга серија, тапа продолжува и завршува... :)
   
 16. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  95
  Јас го изгледав цел серијал оддамна и мислев дека ќе биде нешто поразлично од шпанскиве серии, но сите перипетии што ги направија многу досадно стана. Фусун нема да умре, туку ќе го убие Селим - тој што и беше љубовник и ќе оди во затвор, но условно ќе ја пуштат и на крај пак ќе се земе со Али Кемал. Надидан ќе се разболи од тумор на мозкот и сите пари што ги имаат ќе ги дадат за нејзино лечење и затоа ќе останат сиромашни. Уште малку ќе се појави Ејда-поранешната девојка на Ахмет - починатиот маж на Шехерзад и тие две ќе работат заедно, но Ејда е многу злобна и ќе и става отров во пијалокот на Шехерзад и Шехерзад ќе доживее спонтан абортус. И Бену исто така кога ќе дојде во 8ми месец мислам дека ќе дознае дека носи мртво бебе. И така натака да не ви раскажувам, ќе гледате се со ред :)
   
 17. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  170

  Господеее ја направија серијата како шпанскине.Интересно беше ама почна да ми здосадува :D си викам ајде до тука сум ја гледала ке ја догледам до крај :lol: Иначе ја гледам и Ѓумуш.Е таа ми се допаѓа бидејќи на некој начин ја доловува реалноста , а не во 1001 ноќ шехерезат на бурхан ќерка најмила му стана а се мажи за друг ти се моламмм.И плус поубаво ми е со превод а не синхронизација.Сега има некоја долина на волците на а1 и таа синхронизирана :lol: :lol: :lol:
   
 18. Braveheart

  Braveheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  92
  Ти изгледа ептен си се соживеала со јунаците, а и доста сериозно си ги сватила :lol: ние „од нога“ гледање толку можевме да регистрираме.
   
 19. ROSII

  ROSII Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  261
  Допаѓања:
  197
  hahhaha epten ,nemam trpenie da dojde 20.30 za da gledam,sega fala mu na gospod sto pocnuva porano ,pa pomalku treba da cekam,,,,,,no na youtube seuste ne sum gledala sto ke se sluci ponatamu ,/kako nekoi/za da mi bide interesno,,,,,,,,,,,,,,,a toa sto kazuvas za sozivuvanje so junacite ,da ti kazam se pronajdov vo likot na Mikrobran/kako sto ja vikaat na parodiite/samo sto ona go cuva KANNNNNNNNNNNNNNNNNN A jas moeto bebe,POZDRAV
   
 20. stefan4e

  stefan4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 март 2010
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  2
  BIRBIR GECE(1001)NAJUBAVATA SERIJA NEMA STO SERIJA KOJA NE SE PROPUSTA KOJA NIKOGAS NE SE ZABORAVA OSOBENO SEKEREZAD(BERAGUZAR) :up: :clap: :lol: :D :) :P :lol: :clap: :up: :clap: