1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

:(

Дискусија во 'Канта' започната од Tani4kaa, 29 јануари 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Tani4kaa

  Tani4kaa Активен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  9
  Dali e mozno da sum bremena??? Napraviv test pokaza deka e negativen.... decko mi ne svrsi vo mene :/ a mi kasni 17 dena :/
   
 2. Mer4e

  Mer4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  30
 3. Tani4kaa

  Tani4kaa Активен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  9
  ama moze testot ne e tocen,mnogu dena mi kasni :/ i plus bez zastita bese :(
   
 4. Mer4e

  Mer4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  30
  освен ако некој друг свршил во тебе а не тој :) без навреда :) од воздух не се останува трудна :P едуцирај се имаш се на фемина околу овие прашања... знаеш да имаш секс а не си доволно информирана... не оди тоа така ... позз
   
 5. Mer4e

  Mer4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  30
  опушти се мене од стрес ми доцнеше 2 недели
   
 6. Tani4kaa

  Tani4kaa Активен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  9
  Dovolno sum educirana..no vo predsemnata tecnost ima spermatozoidi i moze da se ostane bremena no toa se slucuva mn retko,zborev so eden ginekolog na stranata za zdravje i on rece deka posto moznost da sum,i da napravam utre uste eden test dokolku pokaze negativen da pocekam 3-4dena ,ako ne dobijam da napravam beta HCG vo krvta takov test i da vidam ....zatoa i prasuvam :/ mene mi kasni 17 dena:(
   
 7. gothchick

  gothchick Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.255
  Допаѓања:
  1.310
  Хаха си напраивте муабетче?
  Имаш тема, не си баш најнова, па да не знаеш дека за било што не се отвара тема доколку веќе постои.
  seks/dali-sum-bremena-t424/
  Инаку ти касни 17 дена (што значи тестот би требало точно да покаже), а тестот е негативен, не си бремена, не мисли на тоа ќе ти дојде.
   
 8. Tani4kaa

  Tani4kaa Активен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  9
  pa nova sum i ne znam sto kako :/ 5dena od kako sum zacleneta :) pa celo vreme mislam na toa od koga mi pisa ginekologot na stranata deka postoi moznost da sum :/ i sea ne mozam od pamet da go izvadam toa celo vreme mislam na toa i se nerviram :((
   
 9. maleckataa

  maleckataa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2011
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  44
  девојко не се плаши не е ништо страшно не си бремена ти гарантирам нема од што да се плашиш и дас се нервираш бидии спокојнаа поздрав4еее мва
   
 10. Angel.girl

  Angel.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2011
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  667
  Девојко може да ти касни од многу причини, не мора да значи дека си бремена. Знам дека се нервираш сеа, ама и мене ми има каснето и повеке од 3 недели, па излезе дека е само од стрес
   
 11. Tani4kaa

  Tani4kaa Активен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  9
  Pa moze da e i toa posto ovoj mesec mn losi raboti se slucija,celo vreme pod stres i nervozi :/ no me ispasi doktorot sto mi rece deka moze sum :/
   
 12. Angel.girl

  Angel.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2011
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  667
  Па секогаш кога имаш незаштитен секс постое некој мал процент за можност да си бремена.ама у случајов стом не свршил во тебе нема причини за паника.Биди смирена и не мисли многу на тоа, не се преоптеретувај.Ке ти дојде.
   
 13. Tani4kaa

  Tani4kaa Активен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  9
  Fala ti mnoguu ..... :*****
   
  На Angel.girl му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Mer4e

  Mer4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  30
  од пред семената течност не се забременува :)
   
 15. vickyy90

  vickyy90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.487
  Допаѓања:
  1.071
  Не се плаши што ти касни,на една моја другарка и каснеше 2 месеци и после доби,све е до нервози секој ден го чекаш да дојде и никако не доаѓа,а каков тест си направила? ако еСУПЕР ЧЕХ не се нарвирај тој е 99% точен позз се надевам дека ке ти помине стравот :)
   
 16. Tani4kaa

  Tani4kaa Активен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  9
  Pa bev vo apteka i im rekov da mi dadat nekoj test,golema rozeva kutija bese a kako se vikase ne znam,mi rekoa deka toj e najtocen....sabajle pak ke idam do apteka ke zemam test uste eden da napravam za da bidam malce pospokojna da ne mislam na toa ,pa ke vidime kakov rezultat ke dobijam :/
   
 17. Angel.girl

  Angel.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2011
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  667
  шр чек се вика и да, јас тој го користам ми има кажано и мене исто аптекар е дека е најточен, така да земи утре пак ист. Мада за џабе, али ајде смири си се :)
   
 18. Tani4kaa

  Tani4kaa Активен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  9
  Ke go zemam utre toj :)
  Celo vreme na toa mislam ne mozam da spijam,samo po 2h spijam :/
  Fala vi mnoguuuu !!! :*
   
 19. Angel.girl

  Angel.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2011
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  667
  Абе не се будали земи спиј, тука сите ти викаат нема ништо, она уште цело време мисле на тоа. Земи наспиј се, купи си утре тест и реши си ги дилемите да не се мачиш веќе. И на крај оди на лекар за да видиш да не имаш некоја циста или нешто слично, А НЕ ЗА ДА ВИДИШ ДАЛИ СИ БРЕМЕНА! ајде убаво да спиеш :*
   
 20. Peperutka90

  Peperutka90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.081
  ne e deka sakam da izigravam dzandar ama ima vakva tema
  kako sovet ne si trebala da cekas da pominat tolku dena
  ps. moderatorki sorry za latinicava od mob sum uklucena, ne me opomenuvajte si gi znam pravilata :))))
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.