1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

12*2*24

Дискусија во 'Диети' започната од princezzza, 2 декември 2016.

 1. princezzza

  princezzza Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2010
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  31
  Пол:
  Женски
  Здраво на сите (highfive) Пребарав низ темата Диети и не најдов ништо за оваа диета која е многу популарна во Бугарија,можеби грешам па ако е така слободно може да се избрише.Епа вака диетата е по принцип оделно хранење .
  ДИЕТА: 2 дена компири,2 дена пилешко месо,2 дена зеленчук,2 дена риба,2 дена овошје и 2 дена кисело млеко. Диетата е 24дена,значи 12 дена по 2 дена и уште 12 по 2 ,после 24 дена се прави пауза од 2 дена и се јаде се но во умерени количини!!! Секое утро се зема на гладно 1аспирин и 1 вит С. Вода се пие многу, кафе и чај без шекер! Независно печено, пржено или варено- важното е храните да не се мешат!!!!

  Во прилог ке ставам линк во кој можете да видите за што станува збор,се надевам дека не е проблем бидејки е на бугарски

  Јас сум моментално на оваа диета и за 8 дена сум -3кг постојано варирам со килограмите оваа диета ми одговара бидејки нема одредено саат и количина се надевам дека ке биде од корист оваа тема .
   
  На lilo и FeVeR им се допаѓа ова.
 2. s988

  s988 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2012
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  18
  Ja gledav i jas dietava po fejsbuk ama kolku so razbrav rezultati ima samo ako gi konzumiras i apcinjata koi gi proizveduvala taa vanja :)
   
 3. princezzza

  princezzza Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2010
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  31
  Пол:
  Женски
  Ох апичинјата ги направи пред два месеца нормално е откако ослабна да си направи бизнис и јас да сум и јас после успешното слабеење ке направам апчинја инаку многу луге имаат ослабеано кој јас лично ги знам без аспирин без витамин ц без никакви додатоци, еве и јас се земам за пример уште 3 дена ке ја завршам првата 12 се мерам и ке пишам резултати позз:hai:
   
  На eminik и Victorian им се допаѓа ова.
 4. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.548
  Допаѓања:
  171.421
  Пол:
  Женски
  А зошто аспирин?

  Поврзаноста на аспиринот и диетата е..?
   
 5. lilo

  lilo Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2010
  Пораки:
  743
  Допаѓања:
  1.291
  Пол:
  Женски
  princezzza (y) само храбро. Која возраст си и која килажа ја имаш во моментов. Браво :). Известувај не постојано. Со среќа.(hollest)
   
 6. princezzza

  princezzza Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2010
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  31
  Пол:
  Женски
  Аспирин се зима за загревање на стомачно-цревниот тракт и да ја убрза работата на метаболизмот во текот на денот
  :P погледни го видеото погоре таму е се убаво објаснето:D
   
  На sanjaeva му/ѝ се допаѓа ова.
 7. princezzza

  princezzza Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2010
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  31
  Пол:
  Женски
  Уф многу кг(105) имам а и години си имам (31) утре ја завршувам првата 12ка и пишам резултати
   
  На sanjaeva му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.548
  Допаѓања:
  171.421
  Пол:
  Женски
  Не сум мн по блгарскиот затоа

  Инаку аспиринот колку е добар, толку е штетен
  Иако според мене повеќе е штетен него ли добар
  За забрзување на метаболизмот има и други алтернативи што не го вклучуваат опасниот аспирин
   
 9. princezzza

  princezzza Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2010
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  31
  Пол:
  Женски
  Еве да се пофалам јас симнав 5 кг за 12 дена сега продолжувам со уште12 инаку јас не пијам ни аспирин ни витамин ц значи тоа е индивидуално ако сакаш ако не немора(poolparty):rofl::P:*
   
  На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Оленка*

  Оленка* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2014
  Пораки:
  370
  Допаѓања:
  1.747
  Пол:
  Женски
  Сакам да спомнам неколку работи што ги немате кажано а мислам дека се многу важни во диетава.
  Во денот со овошје може да се јаде се, освен банани. Првиот циклус на 12 дена не е важно колку пати и количински како се јаде, но вториот циклус е важно да се јаде по малку но често. Ова мислам дека е за да се одржи една константност и да се навикне организмот да јаде по малку и да се заситува од малку.
  И не заборавајте по диетава да не се фрлите на храната, ко гладните од Етиопија, како да не сте виделе јадење претходно.
   
  На Espadrila и sanjaeva им се допаѓа ова.
 11. princezzza

  princezzza Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2010
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  31
  Пол:
  Женски
  Така е Оленка не напишав благодарам што ме дополни :inlove:
   
 12. M994

  M994 Нов член

  Се зачлени на:
  11 декември 2016
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Zdravo , jas sakam da prasham princezzza do kaj si so dietata i kakvi rezultati imaash do sega ili nekoj drug ako ja drzhi..pozzz
   
 13. princezzza

  princezzza Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2010
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  31
  Пол:
  Женски
  За 12 дена -5 кг сега сум 4 ден од втората 12 кога ке ја завршам ке пишам повторно резултати позз
   
 14. M994

  M994 Нов член

  Се зачлени на:
  11 декември 2016
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Bravos, da pisis rezultati, jas startuvam od utre pozzz
   
 15. M994

  M994 Нов член

  Се зачлени на:
  11 декември 2016
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  A da te prasam kafe pijas? I mozi so malce mleko ili..ic..
   
 16. princezzza

  princezzza Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2010
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  31
  Пол:
  Женски
  пијам кафе без шекер и млеко но јас цел живот го пијам така кафето :*и затоа немам никаков проблем но многу луге имаат пиено и 3 во 1 и повторно слабеат така да ако неможеш ставај помалку шекер и млеко не е крај на свет :hai:
   
  На lilo му/ѝ се допаѓа ова.
 17. lilo

  lilo Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2010
  Пораки:
  743
  Допаѓања:
  1.291
  Пол:
  Женски
  princezzza само напред. Чекам резултати (hollest)
   
 18. princezzza

  princezzza Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2010
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  31
  Пол:
  Женски
  Епа вака мили мои 7,5 кг за 24 дена презадоволна сега два дена пауза и повторно почнувам инаку за нова година и за божик ке згрешам ама сепак ке продолжам па два дена грешка нема да ме демотивираат продолжувам напред позз
   
 19. ivanus

  ivanus Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2010
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  51
  Јас планирам од 10ти да ја почнам, па да те прашам @princezzza зачини што ставаше на јадењата, јас сол многу не користам, ама затоа вегета и црн пипер во се ставам :D
   
 20. eminik

  eminik Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  67
  Пол:
  Женски
  шо салати јадете зимски ?