1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

13 причини (13 Reasons Why) [2017]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од black-angel, 6 април 2017.

  1. Атлетичарката

    Атлетичарката Активен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2016
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    43
    Пол:
    Женски
    Постојат такви шпекулации но ништо не е официјанло :)
     
    На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
  2. macka91

    macka91 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 ноември 2013
    Пораки:
    3.608
    Допаѓања:
    64.638
    Пол:
    Женски
    За сите има објавено за колку дена излегуваат нови епизоди од тие јас што ги гледам за оваа нема ништо. Ако има нешто ново ќе пишам.
     
    На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
  3. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.581
    Допаѓања:
    155.740
    Пол:
    Женски
    Ми рече дека читал на рандом место, и му кажав дека сега кога барав најнова информација за втора сезона беше дека некаде во 2018 ќе биди, не се знај кога, и тоа објавена на 9ти Јули, а тој вчера ми збораше. Па веројатно се работи за овие шпекулации на кои можеби има стигнато. @Атлетичарката @macka91 ќе ти бидам благодарна ако пишиш кога ќе има нова сезона, зошто има големи шанси да не видам дур не почни. :lol:
     
    На macka91 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Атлетичарката

    Атлетичарката Активен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2016
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    43
    Пол:
    Женски
    Па засега нема ништо официјално освен што се знае дека првата епизода е снимена. За сигурно серијата ќе биде објавена 2018 но датум нема.
     
    На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
  5. ceca-1

    ceca-1 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    5.092
    Дали има филм снимен според серијава или обратно?:~:
     
  6. New York13

    New York13 Активен член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2016
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    38
    Пол:
    Женски
    Има филм, снимен според книгата од Фишер мислам дека беше авторот
     
    На simoncelicius и ceca-1 им се допаѓа ова.
  7. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    2.587
    Допаѓања:
    34.120
    Ја прочитав книгата.

    Се работи за Хана на која сите и се криви оти она решила да се самоубие, ама пред да го стори тоа ќе им се одмазди, и ќе им наметне вина.

    А што да кажеме за неа, која си дремеше у шкаф додека го силуваа девојчето, и после со цел памет отиде да се из*бе со истиот тип!
    Мех...
     
    На simoncelicius, joy1, theowndemon и 3 други им се допаѓа ова.
  8. macka91

    macka91 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 ноември 2013
    Пораки:
    3.608
    Допаѓања:
    64.638
    Пол:
    Женски
    Мислев дека сум бесчувствителна ама и мене страшно на нерви ми идеше Хана. Патеше за внимание и страшно антипатичен лик.
     
    На simoncelicius, joy1, theowndemon и 2 други им се допаѓа ова.
  9. k.frosina

    k.frosina Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    2.490
    Допаѓања:
    26.247
    Пол:
    Женски
    Кога излегува втората сезона?
     
  10. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.794
    Допаѓања:
    46.393
    2018. Не знам точно кој месец.
     
    На k.frosina му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Сherry.girl

    Сherry.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    258
    Пол:
    Женски
    Ја окривувате а што ќе направевте на нејзино место да бевте? Таа 16-17 години и гледа како и се силува најдобрата другарка. Вие немаше да се парализирате? Не велам дека не требаше да направи нешто, можеше да направи и тоа многу работи, ама не сме биле на нејзино место и не знаеме како е. Исто така, да, можеше да се одбрани и кога ја силуваше оној идиотот, ама вие како го кажувате како да сакала таа тој да ја силува. Иако да не знам со кој памет отиде кај него во базенот, ама за депресијата ја разбирам... Сите ја окривуваа неа, но колку се тие виновни толку е и таа. И што и да се случеше нешто лошо сите неа и ја префрлаа кривицата, као она Зошто мојот углед да се валка кога тука е Хана и нејзиниот углед како што беше финтата со онаа девојка со која се баци Хана не знам како се викаше
     
  12. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.713
    Допаѓања:
    5.035
    Пол:
    Женски
    Утре излегува новата сезона! :party:
     
    На stranger2, k.frosina, Skorpija25 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.291
    Допаѓања:
    20.744
    Пол:
    Женски
    Каде може да се гледа освен на Netflix?
     
  14. Eoo

    Eoo Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2015
    Пораки:
    166
    Допаѓања:
    198
    Пол:
    Женски
    На Hellobeautiful му/ѝ се допаѓа ова.
  15. orevka

    orevka Популарен член

    Се зачлени на:
    17 август 2016
    Пораки:
    1.327
    Допаѓања:
    5.405
    Пол:
    Женски
    Многу добра серија
    Огорчена сум кога го гледам типот што ги силува сите девојчиња
    Втората сезона почна се надевам дека ќе се дознае се зашто како и дека виновникот за се ќе си лежи во келија
     
  16. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    Ја завршив втората. Пеколна е. Искрена, свирепа и мрачна. Но тоа е реалноста.

    Ми се допадна дури може многу повеќеме растревожи од првата сезона.


    тоа што ја продoлжија приказната и после Хана и не беше само за сеа. Се задржаа и на Алекс и на Џесика. На Клеј и на Џастин. На нивните животи без Хана. Криво ми е што на фотографот никој не му обрна доволно вниманиe.
    Сцената на неготово силување беше најсвирепото нешто што сум го видела. Воедно и најискреното. Мислите дека не се има случено на милион тинејџери во Америка истото? Сигурна сум дека се. И одвратно е ама не треба да се молчи, треба да се зборува за тоа. Ама не сега глупите амери ќе потрчаат да ја откажат серијата. Исто ко што потрчаа да ја заќутат сите Хана на почетокот. Ужас.

    За Брајс на крајот остана сам. Добро со Клои ама ете се виде дека не остана со него од лојалност туки сепак од страв. Трудна е и вајда гледа спас во парите на Брајс.

    Од друга страна не ми се допадна баш
    како ја продолжија приказната за работите кои никогаш ги немаше на снимките. На пример Хана и Брајс како се дружеле краток период. Како никад не се спомна дека Хана ја изгубила невиноста со Зак. Како сепак продолжила да се куца со Џастин и покрај се што и напраив. Како да ги измислија овие работи непромислено.
     
    Последна измена: 24 мај 2018
    На Hellobeautiful му/ѝ се допаѓа ова.
  17. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.364
    Допаѓања:
    317.425
    Пол:
    Женски
    јас сум тек на првата сезона ,трета епизода.Хана ми е мн убава девојка.На почеток мислев дека ќе биде срамежлив ,мутав лик а она испадна сосем спротивно.Ме зачуди сцената со автобусот,кога го натера Џастин да влезе заради неа а на крај она излезе и го остави сам.Тука сватив дека ќе биде опасница малава.


    Другар и е душа лик.Колку мило дете е само.Не ги читам претходните мислења за да не дознаам шо ке се случува.Да заспие бејби и ќе продолжам после со гледање
     
  18. k.frosina

    k.frosina Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    2.490
    Допаѓања:
    26.247
    Пол:
    Женски
    Кај ги има епизодите од втора сезона да ги симнам?
     
  19. pravnicka_2604

    pravnicka_2604 Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2016
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    1.104
    Пол:
    Женски
    @Hipster


    Мислам дека Хана и Брајс не се дружеле, колку што јас сфатив после сведочењето на Брајс е дека тој всушност лажно сведочеше, на сите тие места одел сам или со Клои... Кога се потсеќаше на работите што се случувале после сведочењето така изгледаше.

    Инаку во однос на серијата, ми се допадна многу, искрена беше, поготово втората сезона, напната исто така. Морам да признаам дека и се нервирав на моменти баш заради тоа што имаше бруталности што се всушност реалност.
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски

    Да бе сфатив дека лажно сведочеше, ама мислам дека дефакто Хана има излезено тие пати со него, само не ги рекла баш тие зборови.

    Сепак, покрај сето предупредување од другарка и за Брајс она сепак со него на само дејтчиња?
    Во право беше Клеј коа се нервираше дека
    со сите се имаше смувано/плеснато освен со него. Мене Хана ми е скроз антипатичен и лицемерен лик, посебно после втора сезона.
     
    На Hellobeautiful, pravnicka_2604 и joy1 им се допаѓа ова.