1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

15 дена 15кг

Дискусија во 'Диети' започната од valentines, 30 март 2013.

  1. valentines

    valentines Активен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2013
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    2
    Здраво девојки. Се надевам дека нема да ме критикувате или нешто друго. Сакам да ви предложам нешто бидејќи јас ќе го практикувам ова 15 а и можеби и повеќе дена. Цел ми е да ослабнам 10 кг за 15 дена а со оваа диета ми гарантираа дека ќе го постигнам тоа. Тешка е но јас мислам дека се ослабнува нема секој ден различно мени, се е тоа па тоа..Епа вака за доручек има пола канче кисело млеко со 5 лажички овесни снегулки и една шолја чај, за ручек има едно канче кисело млеко со двопек и еден портокал, и за вечера 2 варени јајца со 1двопек..јас почнувам па кој сака со мене нека повели :))
     
  2. Kristina.R

    Kristina.R Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2012
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Машки
    не е тоа штетно?Сепак овошје,зеленчук му треба на организмот
     
  3. Catalea

    Catalea Активен член

    Се зачлени на:
    26 март 2013
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    6
    Невозможно е за 15 дена да се ослабат 15 кг.И ке јадеш само кислео млеко и јајца? :^) И тоа секој ден ке го јадеш? А и премногу е канче ипол дневно.
     
  4. valentines

    valentines Активен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2013
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    2
    Јас ќе пробам па ќе ви кажамм :)
     
  5. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Каква диета е оваа ,живи Бога?Па овде нема никаква разноврсност во исхраната ,едостигаат многу витамини и минерали!
     
  6. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Да се симнат 10 или 15 кила, за 15 дена-невозможно е.
    Јас мислам дека не е толку многу тешка диетава. Малку ме потсетува на онаа на Жан Митрев.
    Фактички ова е протеинска диета. Ама јас не би се осудила повторно да држам ваков вид на диета. Џабе само ќе се охрабрувам дека сум ослабнала, кога за неколку дена ќе ги вратам. И само за џабе ќе се исфрустрирам. И во таа диета, имаше дневно по едно канче кисело млеко. Само што јас го заменив со јогурт. :)
     
  7. Inhume

    Inhume Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2011
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    243
    Јас вака правам на сабајле јадам една кришка црн леб потпечен на тостер и една чаша јогурт, за ручек јадам овошна салата, а навечер зеленчук , ако имам криза за грицкање си земам сончоглед, семки или печени бадеми, лешници за да се заситам и пијам многу вода и зелен чај, вежбам 2-3 пати во неделата и немам проблем со килограмите повеќе. :)
     
  8. valerija22

    valerija22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2011
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    11
    Te molam kazi dali ja drzese djetava i kolku oslabna i dali moze da se pie kafe vo sekoe vreme ili cajot da se zameni so kafe.
    Te molam odgovori itno mi e za 10 den.sum na SVADBA A MORAM DA SIMNAN NAJMALCE 10 KGE.
    pozdrav.
     
  9. babymama

    babymama Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2012
    Пораки:
    437
    Допаѓања:
    225
    со оваа можеш да ослабнеш 10 кг, ако сакаш на денот на свадбата во болница да завршиш. Ова не е диета, ова е изгладнување.
     
    На B-O-N-I му/ѝ се допаѓа ова.