15 дена 15кг

Дискусија во 'Диети' започната од valentines, 30 март 2013.

 1. valentines

  valentines Активен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2013
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  2
  Здраво девојки. Се надевам дека нема да ме критикувате или нешто друго. Сакам да ви предложам нешто бидејќи јас ќе го практикувам ова 15 а и можеби и повеќе дена. Цел ми е да ослабнам 10 кг за 15 дена а со оваа диета ми гарантираа дека ќе го постигнам тоа. Тешка е но јас мислам дека се ослабнува нема секој ден различно мени, се е тоа па тоа..Епа вака за доручек има пола канче кисело млеко со 5 лажички овесни снегулки и една шолја чај, за ручек има едно канче кисело млеко со двопек и еден портокал, и за вечера 2 варени јајца со 1двопек..јас почнувам па кој сака со мене нека повели :))
   
 2. Kristina.R

  Kristina.R Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2012
  Пораки:
  318
  Допаѓања:
  64
  Пол:
  Машки
  не е тоа штетно?Сепак овошје,зеленчук му треба на организмот
   
 3. Catalea

  Catalea Активен член

  Се зачлени на:
  26 март 2013
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  6
  Невозможно е за 15 дена да се ослабат 15 кг.И ке јадеш само кислео млеко и јајца? :^) И тоа секој ден ке го јадеш? А и премногу е канче ипол дневно.
   
 4. valentines

  valentines Активен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2013
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  2
  Јас ќе пробам па ќе ви кажамм :)
   
 5. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.332
  Каква диета е оваа ,живи Бога?Па овде нема никаква разноврсност во исхраната ,едостигаат многу витамини и минерали!
   
 6. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.693
  Пол:
  Женски
  Да се симнат 10 или 15 кила, за 15 дена-невозможно е.
  Јас мислам дека не е толку многу тешка диетава. Малку ме потсетува на онаа на Жан Митрев.
  Фактички ова е протеинска диета. Ама јас не би се осудила повторно да држам ваков вид на диета. Џабе само ќе се охрабрувам дека сум ослабнала, кога за неколку дена ќе ги вратам. И само за џабе ќе се исфрустрирам. И во таа диета, имаше дневно по едно канче кисело млеко. Само што јас го заменив со јогурт. :)
   
 7. Inhume

  Inhume Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  361
  Допаѓања:
  242
  Јас вака правам на сабајле јадам една кришка црн леб потпечен на тостер и една чаша јогурт, за ручек јадам овошна салата, а навечер зеленчук , ако имам криза за грицкање си земам сончоглед, семки или печени бадеми, лешници за да се заситам и пијам многу вода и зелен чај, вежбам 2-3 пати во неделата и немам проблем со килограмите повеќе. :)
   
 8. valerija22

  valerija22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2011
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  11
  Te molam kazi dali ja drzese djetava i kolku oslabna i dali moze da se pie kafe vo sekoe vreme ili cajot da se zameni so kafe.
  Te molam odgovori itno mi e za 10 den.sum na SVADBA A MORAM DA SIMNAN NAJMALCE 10 KGE.
  pozdrav.
   
 9. babymama

  babymama Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2012
  Пораки:
  437
  Допаѓања:
  221
  со оваа можеш да ослабнеш 10 кг, ако сакаш на денот на свадбата во болница да завршиш. Ова не е диета, ова е изгладнување.
   
  На B-O-N-I му/ѝ се допаѓа ова.