1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

1500 калории диета

Дискусија во 'Канта' започната од infinity, 11 мај 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. infinity

  infinity Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2011
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  30
  здраво на сите диеталки,значи јас не сум дебела и мозам да речам дека имам идеална тежина но пред некое време бев многу ослабена и си ги вратив кг.но некако сега како да продолжувам да одам на горе,имам вага која пресметува колку калории ми се потрбни за нормално функциониранје кај мене се потребни 1500 ,ако некој знае таква да ми ја презентира ,фала однапред ;) д
   
 2. gaga.rocks

  gaga.rocks Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2011
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  35
  Види диета од форумов и регистрирај се на zdravakrava.hr и види за броење на калории и види колку калории имаат диетите. Според мене тие се некаде 1200-1600 калории.
   
  На infinity му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.