1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

17 години, а се немам смувано

Дискусија во 'Сингл' започната од marija123c, 3 јуни 2016.

 1. marija123c

  marija123c Нов член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2016
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Имам 17 години, и до сега никогаш не сум се смувала. Сум имала многу што ми понудиле,ама ете не ми одговарале. Мислење? Дали сум заостаната? И што мислите воопшто за тоа? Фала Однаапред♥
   
  На Детето во пижами, LudaJakimovska и the drummer им се допаѓа ова.
 2. EdnaDevojka21

  EdnaDevojka21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2016
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  894
  Пол:
  Женски
  Ништо срцка.Барај си некој што ти одговара ама додека го најдеш тој што ќе ти одговара се надевам нема да остариш.Со среќа.
   
  На blondie100 и zalosna им се допаѓа ова.
 3. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.901
  Со самиот факт што мислиш дека личност би можела да се смета за заостаната само поради тоа што не се мувала со никој, зборува дека не-мувањето сепак не ти е најголем проблем.
  :d::drunk:
   
  На kikkki, GDE DA IDEM, Jane.Birkin и 28 други им се допаѓа ова.
 4. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  25.763
  Допаѓања:
  170.663
  Пол:
  Женски
  Ептен си заостаната со глупавиве прашања.
   
  На Punk girl, girl-miri, Barby112 и 7 други им се допаѓа ова.
 5. InWonderland

  InWonderland Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  418
  Пол:
  Женски
  Не бе, заш заостаната, секој со своја среќа, па и нема потреба од брзање да се смуваш со некого, искрено и тоа некогаш ќе ти здосади.. :)
   
  На rose60 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  11.759
  Допаѓања:
  37.352
  Пол:
  Женски
  Баш напротив.Според мене има време за дечковци,врски и се друго.Не се замарај со тоа воопшто.Не е битно,бар за мене не.Уште за тоа да ги етикетираат луѓето..Уживај си и не се замарај
   
  На Victorian му/ѝ се допаѓа ова.
 7. EdnaDevojka21

  EdnaDevojka21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2016
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  894
  Пол:
  Женски
  Неможе ниту да бира затоа што нема дечковци кои чекаат на ред на некое посебно место само за нејзе,значи совршенството си доаѓа само по себе,така да никој не е идеален.
   
 8. Црвче

  Црвче Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2015
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  563
  Пол:
  Женски
  Не за 17, туку и за 20 би рекла дека е во ред да не си "смувана". Тоа не се вика заостаната, се вика "поинаква" или своја, или посебна. :)
  А знаеш што? Ако постојано велиш дека никој што ти одговара нема да запознаеш, ако секогаш мислиш како нема да најдеш љубов, како луѓето не те сакаат или ти не ги сакаш нив, е се до тогаш ќе го имаш истиов проблем. Кога ќе речеш јас знам да сакам и сум сакана, кога ќе речеш се е добро и утре ќе биде уште подобро, кога ќе имаш верба, е тогаш ќе ти се подобри животот.
  И јас уште не изглегувам за викенди, па што? Не се чувствувам спремна. :mm:
  Мување? Колку смешен збор. :lol:
   
  На Lunadeeztac, Lolo5, Детето во пижами и 14 други им се допаѓа ова.
 9. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.916
  Допаѓања:
  27.144
  Девојче, јас вака си мислев и за првиот бакнеж, и за првата врска и секс.

  Имав понуди, ама не беше тоа тоа.На крај, кога најмалку му ја мислев и најмалку очекував, најприродно што може, без никакви присилби ми се случија сите овие работи. И не жалам што чекав на ,, вистинскиот ,, момент.

  Не му ја мисли, само биди со отворен ум и уживај. :smirk:
   
  На kikkki, sj *O*, SummerGirl12 и 3 други им се допаѓа ова.
 10. mula

  mula Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2016
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  2.439
  Пол:
  Женски
  Што мислам?
  1. Не си затуцана.
  2. Баρаш пρоблеми κај што нема.

  П.С. Ниκој не може да забележи деκа се муваш за пρв пат. (Аκо мислеше на ова за степенот на затуцаност)

  Таκа да: диши слободно. :)
   
  На Pretty Woman, kikkki, ku4ence и 4 други им се допаѓа ова.
 11. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.678
  Допаѓања:
  46.980
  I so sea? Mislis rogoj ke ti niknat?
  Ne be srcka, uzivaj, ke se pojavi prviot muvac na bel konj8-|
   
  На Crna Dama, Arthur и srcence1607 им се допаѓа ова.
 12. papillonP

  papillonP Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2013
  Пораки:
  288
  Допаѓања:
  4.543
  Пол:
  Женски
  Мене ми се прочита:
  17 години, а не сум СИЛУВАНА?:headbang::headbang::headbang:

  Боже, кај ми е паметот:drunk::tmi:(facepalm)
   
  На Lunadeeztac, Lolo5, Luciferovog zlo♧ и 26 други им се допаѓа ова.
 13. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  11.904
  Допаѓања:
  68.478
  Пол:
  Женски
  А што, треба да се тркаме кој попрв ќе се смува или кој повеќемина ќе смува? Не знам што се замарате. Што ќе ти е тоа уствари? Терај си го животот, кога ќе треба ќе си дојде тоа само по себе. Јас на 18 се смував па еве ништо не ми фали.
   
  На Црвче му/ѝ се допаѓа ова.
 14. YoungandBeautiful

  YoungandBeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2014
  Пораки:
  1.338
  Допаѓања:
  7.616
  Пол:
  Женски
  Стара мома :worried:
   
  На Punk girl, ku4ence, donnalia и 6 други им се допаѓа ова.
 15. Kiki-Angel

  Kiki-Angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2016
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  178
  Пол:
  Женски
  Ау страшно! И сега? ајај леле

  Ништо мене многу ми е жал...

  И како така тоа може?

  И сега?

  Абе ајде, беља работа

  Ништо сега смувај се со следниот --- за да не бидеш заостаната после пошто нели 17 години имаш и срамота е да си НЕСМУВАНА!

  #протестирам
   
  На Blue_Angel_13 и rustiko им се допаѓа ова.
 16. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.144
  Допаѓања:
  105.385
  Пол:
  Женски
  Велиш имало неколку кои ти понудиле, но не ти одговарале..Зошто? Не те привлекувале? Тие или општо секој...? Не е ништо чудно да не си смувана досега, но ако си почнала да се грижиш, размисли подлабоко за да откриеш што е "проблемот"
   
  На EdnaDevojka21 и kjukli им се допаѓа ова.
 17. ***nekoja***

  ***nekoja*** Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2015
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  873
  Пол:
  Женски
  кога прв пат се смував имав 21год истиот тој ми беше дечко 4 год со него ми беше првот бакнеж со него ги поминав најубавите моменти...........зборо ми беше јас ианко бев 21 год па не се чуствував заостаната туку посебна недопирлива бев горда на тоа дека не може секој да ме допре да ме има така да не брзај све усвое време ;););)
   
  На SummerGirl12, theowndemon, Bebulleee и 5 други им се допаѓа ова.
 18. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  11.478
  Допаѓања:
  127.404
  да не не те привлекуваат мажите? :?:
   
  На Kukla994 и kjukli им се допаѓа ова.
 19. srcence1607

  srcence1607 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2012
  Пораки:
  2.363
  Допаѓања:
  2.470
  Пол:
  Женски
  Mene i Stojneto troa na magarinja ni dojdoa, ami v Saramzalino taka ni e pisano :/
   
  На Arthur, Victorian и Kukla994 им се допаѓа ова.
 20. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.678
  Допаѓања:
  46.980
  Da ama ela najdi srekjni ko nas. Am nemat. E ke nemat ;)
   
  На Arthur и srcence1607 им се допаѓа ова.