1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

17 години, а се немам смувано

Дискусија во 'Сингл' започната од marija123c, 3 јуни 2016.

  1. PogbaPol

    PogbaPol Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    2.511
    Допаѓања:
    10.357
    Пол:
    Машки
    Da li je ovo najgluplja tema ikad?
     
    На DragonSlayer, Kitty23, kikkki и 8 други им се допаѓа ова.
  2. Eva22

    Eva22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2015
    Пораки:
    199
    Допаѓања:
    260
    Пол:
    Женски
    taka e
     
    На ***nekoja*** му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Incule

    Incule Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2015
    Пораки:
    355
    Допаѓања:
    296
    Пол:
    Женски
    Не си заостаната а и мала си...имаш време,има многу на твој години што не се мувале,ке дојде и твојот ден
     
  4. strawberry06

    strawberry06 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    496
    Пол:
    Женски
    Ништо не ти фали. И јас покасно прв пат се смував :lol:
     
  5. Loollaa1

    Loollaa1 Активен член

    Се зачлени на:
    23 август 2017
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    202
    Пол:
    Женски
    Ќе биде, има време за се :D
     
    На Carmennnnnn му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Shygirl3456

    Shygirl3456 Активен член

    Се зачлени на:
    27 август 2017
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Znaci vaka imam 17 godini za 4 meseci polnam 18,dosega se nemam smuvano..Sum imala ponudi no ne sum prifakjala bidejki ne mi se dopagjale.Koga sum vo drustvo site se dopisuvaat so nekogo a jas samo sedam i gi gledam,duri I drugarki koi se dve godini pomali od mene.Mi pisuvaat maski i mene no ednostavno ne mozam da pisuvam so nekoj sto ne mi se dopagja.Nekogas razmisluvam deka kje ostanam stara moma,a taa pomisla me ubiva.. Inaku epten sum sramezliva,tivka i povlecena.A za izgled eve ne znam,odsekogas sum bila nesigurna vo sebe.Voopsto nemam samodoverba.Mi kazuvale deka sum ubava,nekoi kazuvale deka ne sum,a jas odsekogas veruvam deka ne sum I koga nekoj kje mi kaze los zbor mene toa vednas me pogoduva...Ne znam sto da pravam
     
  7. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.072
    Допаѓања:
    13.176
    Пол:
    Женски
    За секое тенџере си има капаче.
    Сама нема да останеш тоа сигурно, нека не те маваат такви филмови на само 18 години :)
     
  8. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    :music:Ne brini pred tobom stoji život, stoji cijeli vijek
    Sedamnaest ti je godina tek:music:
     
  9. DushkoFH

    DushkoFH Активен член

    Се зачлени на:
    18 септември 2017
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    57
    Пол:
    Машки
    Секој од нас си има по некоја мака...
    јас веќе 21 ги направив, ми летна младоста а се имам мувано воопшто...
    Се заради таа срамежливост моја :((((((((
     
  10. lost123

    lost123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 април 2017
    Пораки:
    2.731
    Допаѓања:
    55.490
    Пол:
    Женски
    Зошто да се срамиш? Не си мал за тоа, сепак треба да се опуштиш. Младоста не ти летнала, но не дозволувај да ја поминеш сам и на страна од се.
    Излегувај почесто со друштво, комуницирај и шири познанства. Работите се случуваат спонтано, на 21 година веќе не трeба да бидеш повлечен. Вклучи се во друштво и дружи се.
    Работите ќе дојдат сами по себе, но не се затварај во себе и да се оградуваш.
     
  11. DushkoFH

    DushkoFH Активен член

    Се зачлени на:
    18 септември 2017
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    57
    Пол:
    Машки
    Јас сето тоа го разбирам, доста излегувам со моето друштво имам така неколку другарки, но со кои повеќето сум на здраво-здраво. Многу сум страмежлив кога ќе се видам со некои, и баш се чувствувам глупаво кога не знам што муабет да започнам со нив. Но мислам дека мозокот ми е помешан со многу работи, како приватни така љубовни итн...а и чувствувам во себе дека сум многу затворен во себе. Па заради тоа мислам дека уште не сум го направил тој чекор, иако се трудам секојдневно да се опуштам што повеќе,

    Инаку баш еден мој другар ми го препорача форумов за совети.
     
    Последна измена од модератор: 18 септември 2017
  12. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.080
    Пол:
    Женски
    На иста возраст сме јас и ти :)
    Зошто се срамиш ? Нема потреба од тоа , па и да бидеш одбиен е сосем ок . Една девојка ќе те одбие , на друга можеби и се допаѓаш :) младоста никако не ти е помината , не ни помислувај на такво нешто друг пат :) . Опушти се и уживај во животот , верувам дека имаш симпатија , па , пријди и на девојката која ти се допаѓа , кажи и што чувствуваш , можеби таа чека ти да го направиш првиот чекор ;) едноставно , што и да правиш , биди си свој и искрен . Многу девојки се сингл затоа што не можат да најдат искрен дечко , а се во потрага по таков . Среќно во потрагата и се надевам набрзо ќе си ги отвориш чувствата и ќе си најдеш искрена и добра девојка , која ќе ја сакаш и цениш а и таа тебе :)
     
    На Bozica1980 и DushkoFH им се допаѓа ова.
  13. DushkoFH

    DushkoFH Активен член

    Се зачлени на:
    18 септември 2017
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    57
    Пол:
    Машки
    Многу сум растажен по ова прашање и воопшто немам самодоверба во себе, точно е тоа дека имам симпатија, но таа веќе си има дечко подолго време и не сакам да правам проблеми да се мешам. Искрено да ти кажам и воопшто не сум зборлив во живо и на пример кога ќе правам муабет со некоја другарка не сум опуштен се бунам а понекогаш зависи од ситуација и се поцрвенувам ко дете од 10 год што ќе си ја види симпатијата(што многу ме нервира таа маана) па пробувам некако да бидам поопуштен што повеќе... Инаку фала ти за коментарот ми се допаѓа вака кога некој ми го отвара паметот. :)
     
    На Bozica1980 и CrazyGirl15 им се допаѓа ова.
  14. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.080
    Пол:
    Женски
    Поработи на самодовербата . Почни од тоа што е тоа што ја намалува и најди решение за проблемот , комуникацијата преку социјални мрежи и мобилен обиди се да ја сведеш на минимум , повеќе дружи се во живо и комуницирај со пријателите . Мое мислење е дека само вака ќе го надминеш проблемот , и не се одкажувај додека не дојдеш до целта :)

    П . С . Само пробувам да ти дадам совет од мој аспект , бидејќи и јас сум имала проблем со ниска самодоверба и срамежливост :) . Имав вишок кг , па со тоа и ниска самодоверба . Почнав да работам на килограмите , па како тие се симнуваа , така самодовербата растеше . Цврсто верувај во себе , и ќе успееш ;)
     
    На Bebulleee, DushkoFH и Bozica1980 им се допаѓа ова.
  15. *Ane*

    *Ane* Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2017
    Пораки:
    762
    Допаѓања:
    2.199
    Пол:
    Женски
    Hhh se soglasuvam:):)
     
  16. Zavisnaodblago

    Zavisnaodblago Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2016
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    236
    Пол:
    Женски
    Истата сум.На момемти размислувам колку би било убаво да имам некој.А покрај тоа се немам ни мувано.Иако би сакала да имам дечко,не се нервирам многу окулу тоа.Не се потресувам.Но замерките од околината ми создаваат главоболки:Зошто немаш дечко? Како може така?Ти треба да искусиш љубовно искуство,заостаната си,стара мома сакаш ли да бидеш(дечки бе имам 17 години само)
     
  17. SeaMermaid

    SeaMermaid Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2015
    Пораки:
    1.138
    Допаѓања:
    14.422
    Пол:
    Женски
    Уживај и не се замарај.Уште си мала за сериозни врски.Еве јас сум постара од тебе,па немам ни дечко ни ништо.Оние што прашуваат и што ме трујат,знаат како ми е? Не,и затоа не си го тошам времето на нив.Верувај колку позрела,толку подобро за врска.Брат ми на 17 години само на забава мисли,врска не му е ни на крај памет.Што не ќе измислат,стара мома на 17 години :rofl:
     
    На WildMk, cresa-jagoda и Zavisnaodblago им се допаѓа ова.
  18. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.653
    Допаѓања:
    116.442
    Пол:
    Женски
    Девојко,гледај да си имаш образование и работа.
    Многу си млада и не се залетувај.Игнорирај ги тие што ти зборат.
    Љубов може да се доживее и на постари години.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  19. GDE DA IDEM

    GDE DA IDEM Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2018
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    955
    Пол:
    Машки
    Да не бидам безобразна но ова е буквално најглупавото прашање поставено некогаш кое го читам.Јас имам 19 год.и сега сум фокусирана да си имам образование а понатаму и кариера а тие работи за мување се тотален апсурд за мене,ЈАС ИНАКУ ИМАМ:l: ЧОВЕК ВО МОЈОТ ЖИВОТ НО ЗА СЕГА НЕМА ДА ГИ ПРЕМИНУВАМ ГРАНИЦИТЕ БИДЕЈЌИ СИ ИМАМ ЦЕЛ.И што ќе се мувам со некој прост човек само за да бидам мувана катастрофа.(facepalm)(facepalm)(facepalm)Има нешто што се вика љубов и подоцна ќе се искуси се во животот.Дајте малку позитива гледајте малку на себе и да си го средувате животот.;););)
     
    На DragonSlayer, Bebulleee, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. Amellie13

    Amellie13 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 јануари 2017
    Пораки:
    3.643
    Допаѓања:
    52.598
    Пол:
    Женски
    Воопшто да не се замараш. Јас до 20 години се немав мувано воопшто. :D Не сакав да биде ради реда со некој туку со човек што ми значи. Така и бидна. И еве сум сега со него во среќна врска и воопшто не се каам што пред него немав ништо со друг. :)
     
    На Згодната, VictoriaSan, Bebulleee и 5 други им се допаѓа ова.