1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

17 години, а се немам смувано

Дискусија во 'Сингл' започната од marija123c, 3 јуни 2016.

  1. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.584
    Пол:
    Женски
    Како да нешто многу важно се пропуштило. Како да има правило некое дека до 17 треба да се смува човек. (facepalm) За какви само глупости се грижат децата...
     
    На crimson, La.loca, KeBideLi и 3 други им се допаѓа ова.
  2. AliciaSilver

    AliciaSilver Активен член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2017
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    209
    Пол:
    Женски
    Жално
     
  3. PeperutkiVoMene

    PeperutkiVoMene Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2015
    Пораки:
    241
    Допаѓања:
    241
    Пол:
    Женски
    Уф какви проблеми имате
     
    На Luciferovog zlo♧ му/ѝ се допаѓа ова.
  4. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.692
    Допаѓања:
    116.546
    Пол:
    Женски
    Јас сум во раните 20-ти.Јас си го терам образованието,а планирам и кога да си најдам работа.
    Никогаш не ми било и никогаш нема да ми биде гајле што мисли и што прави околината.
    Шокирана сум од паметот на помладите генерации.
    Имаат 16-17 години и мислат дека мора да се смуваат со некој оти скоро сите околу нив така прават.
    Бре ? :^) :!:
    А,што ако налетате на некој погрешен и си го зезнете животот(од додворување и бакнување до силување и/или несакана бременост-да за жал на некои ова им се случило бидејќи наседнале на играта на некој ненормален) ?
    Дури и да налетате на нормален човек,не брзајте.
    Терајте образование и работа,а за љубов има време !
     
    На Lolo5, lunchy, Kitty23 и 5 други им се допаѓа ова.
  5. La.loca

    La.loca Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2015
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    7.811
    Пол:
    Женски
    Блазесити, само ако имаш ваков проблем.
     
    На lunchy му/ѝ се допаѓа ова.
  6. xxneska

    xxneska Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2017
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Женски
    Дека е тоа “проблем“ не е, самото денешно општество го наметнува како проблем бидејќи те прави “под ниво“ и те тера да се осеќаш “несигурно во сама себе“ или како и да е. Не дозволувај денешните ограничени мозоци да те ограничат и тебе. Keep shining.
     
    На lunchy, Kitty23 и AliciaSilver им се допаѓа ова.
  7. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Многу поубаво е кога ќе се смувате со некој што стварно ви се свиѓа и ви прави пеперутки во стомак, верувајте такво чувство не се споредува со ништо понатаму иако си немаш појма од лапање:Dодколку ради реда што едвај ќе чекаш да заврши за што, да можеш да кажеш дека си се мувала пред другарките што искрено ги заболе таквата за тебе.
    И јас до 17 "чекав" а сум имала милион шанси претходно, ама кога не ти е тоа тоа, лично на мене не ми идеше ни па ми беше ќејф...сега ми е искрено смешно колку бев затрескана, мислев никогаш нема да го преболам:Dама то ти е детски памет за тие години толку:D
     
    На lunchy, WildMk и Frosi333 им се допаѓа ова.
  8. Frosi333

    Frosi333 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2018
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    146
    Пол:
    Женски
    AMIN

    Se pronajdov ovde.I ja cekav do 17 ne deka ne sum imala sansi porano ali sakav da bide nekoj sto stvarno kje mi se svigja i taka bese.Samo so bev zatreskana u nego ali posle go prebolev :D
     
    На lunchy и WildMk им се допаѓа ова.
  9. LadyR

    LadyR Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    1.444
    Допаѓања:
    4.667
    Имам другарка 23 години е и уште се нема смувано. Инаку е згодно девојчето, паметно, студира биохемија и така :D Ама уште нема најдено некој што навистина и се допаѓа. А додворувачи има цело време... Така да не се секирај, не е тоа дека другите се смувале и мора и ти. Туку едноставно не се појавила некоја личност што ќе ти го помати умот :D
     
    На Lolo5, Dust, Cheryll и 4 други им се допаѓа ова.
  10. lunchy

    lunchy Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2016
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    311
    Пол:
    Женски
    И јaс пoдoцнa се смувaв нa 18 гoдини. Дири при крaј нa 4тa гoдинa се гледaв сo еден. Еве денескa имa 24 гoдини и сум вo сериoзнa врскa. Не се секирaј пoдoбрo е пoдoцнa дa пoчнеш. Зaмисли oд 15 гoдини дa пoчнеш сo мувaње, a верувaј немa дa oстaне сaмo нa мувaње пa дo 20 и нештo гoдини кoлку пaртнери ќе смениш и пoтoa сaмo ќе те нaрекувaaт пoгрднo. Зaтoa не брзaј уживaј ,дружиш се излегувaј, шетaј и внимaвaј штo прaвиш. А oвие штo секoј ден се мувaaт пa и дa немaaт нештo пoвеќе сo некoј секoј ск измислувa декa имaл нештo сo неa и сaмo лoшo ќе си нaпрaвиш. Дo негде сум и гoрдa штo не сум имaлa мнoгу дечкoвци не знaм и јaс пoрaнo викaв декa е срaмoтa тoa aмa денескa сoсемa рaзличнo гледaм нa тoa.
     
    На Shmizla94 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  11. PeperutkiVoMene

    PeperutkiVoMene Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2015
    Пораки:
    241
    Допаѓања:
    241
    Пол:
    Женски
  12. DushkoFH

    DushkoFH Активен член

    Се зачлени на:
    18 септември 2017
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    57
    Пол:
    Машки
    А кога е времето за љубовта на 56 години кога ќе остариме ли ?
    Не е се во образование и работа, треба додека си млад да уживаш, а после младоста те чека еден куп работа што нема ни да имаш многу време за љубов.