..

Дискусија во 'Канта' започната од MaPetrusevska, 22 мај 2013.

 1. MaPetrusevska

  MaPetrusevska Активен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  vaka imam edno prasanje , jas momentalno imam ciklus i na vloskata zabelezav kako parce neznam kako da go opisam crveno i ne beshe bash malo , so moze da bide toa? :wasntme:
   
 2. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.140
  Допаѓања:
  85.530
  ... згрутчена крв на пример :)
   
 3. MaPetrusevska

  MaPetrusevska Активен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  ne e toa , i jas odprven pomisliv na toa ali ne e posto ova koga go stisnav ne se razmacka tuku uste beshe isto kako so koza beshe pokrieno .. it's hard to explain it :/
   
 4. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.208
  Допаѓања:
  16.776
  Пол:
  Женски
  Прво-темава боде очи, како сакаш да ти одговори некој гинеколог кога прво и основно немаш наслов туку само две точки.
  Второ-менструалната содржина не се состои само од крв туку и од распаднат еднометриум (внатрешна обвивка на матка) доколку не дојде до забременување, како и од слуз.
  Трето-побарај на гугл за менструација, сигурно ќе најдеш многу материјал но секако, тебе те мрзи да прочиташ изгледа.
  Еве како за почеток една статија од фемина што секоја тинејџерка треба да знае за менструацијата
   
  На midnight.flower и Bozica1980 им се допаѓа ова.