1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

18-ти роденден

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од luda.mala, 23 април 2018.

 1. luda.mala

  luda.mala Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2017
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  177
  Пол:
  Женски
  Моја блиска пријателка наскоро полни 18... Желба и е роденденот да и е голем, со музика, многу гости, декорации и слично... Кое е вашето мислење за славење на 18-ти роденден?

  Ако е дупликат темава, слободно во канта!
   
 2. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  6.448
  Допаѓања:
  20.853
  Пол:
  Женски
  И јас уште од сега планирам роденден за 18год.Сепак е полнолество се слави еднаш, и за мене има значење.
  Здравје боже сакам голем роденден со максимум 100 гости, музика, торта, пијачки ова она и добра забава.Роденденот сакам да е без кич но да остане забележан како убав роденден.
  Бидејќи ми е во лето сакам некаде надвор да го правам.
   
  На luda.mala му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Caci55

  Caci55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2018
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  523
  Пол:
  Женски
  Може и на патување со некоја другарка и/или роднини. Ем ќе прошеташ,ем ќе поминеш некој ден со некого. Вистина дека се 18 години, ама тој роденден е како и сите други, сигурно дека си има значење,ама нема потреба од премногу гости. Ти ако сакаш викни си толку, ама наместо за толку гости и како свадба да биде, оди си негде на прошетка во друга земја. Пак ти слави како сакаш. Среќни нека ви се родендените.:beer::^:
   
 4. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  28.350
  Допаѓања:
  222.854
  Кој како сака нека си прави.
   
 5. WarriorMind

  WarriorMind Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2018
  Пораки:
  436
  Допаѓања:
  6.761
  Пол:
  Женски
  Требаше да терам голем роденден но се предомислив. Желбата уште ја имам но ме разочараа одредени работи така да ништо до тоа.
   
 6. RAF Camora

  RAF Camora Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2018
  Пораки:
  1.576
  Допаѓања:
  10.970
  Пол:
  Машки
  Да си жива и здрава не се секирај и не се нервирај. Како секој роденден и овој ќе помине. Дури мислам дека некои луѓе и премногу значење му даваат на 18 роденден. Нека ти е среќен и убаво да си поминете. Веројатно тоа стана мода . :?: :)
   
  На Rama и WarriorMind им се допаѓа ова.
 7. Vitaly

  Vitaly Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  2.593
  Допаѓања:
  4.616
  Пол:
  Машки
  Мојот 18-ти роденден беше како и сите други мои родендени тоест сите други обични денови. Мислам дека се залудно потрошени пари да се вика толку многу гости. Најблиските и другарите да се викнат мислам дека е во ред но на велико да се тера како свадба мене ми е глупаво. Сепак секој како замислил така нека прави, и според можностите секако. Да имав множност и јас ќе славев немам ништо против славење роденден но ќе требаше уште многу месеци да газам со полуискинатите патики. :)
   
  На Rama и WarriorMind им се допаѓа ова.
 8. lilo

  lilo Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2010
  Пораки:
  506
  Допаѓања:
  1.007
  Пол:
  Женски
  Сестра ми беше излезена навечер со 6-7 другарки да ги почести за роденденот. Во кафич имаа резервирано маса. Јас, сопругот, братучедите... зедовме торта, и и ја честитавме на микрофон роденденската забава. Тортата ја исековме и им дававме парчиња на сите. Преубаво беше. Дури имаше и странци и сто пати ни рекоа преклрасно, прекрасно..... Супер си поминавме
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Lolo5

  Lolo5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2017
  Пораки:
  508
  Допаѓања:
  792
  Пол:
  Женски
  Што велите за губење невиност точно на осумнаесеттиот роденден? :D(hollest)
  Јас имам поинакви планови од славење со многу гости и пијалоци.
   
  На marija305 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. WarriorMind

  WarriorMind Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2018
  Пораки:
  436
  Допаѓања:
  6.761
  Пол:
  Женски
  Велам деκа не е се κаκо на филмовите.
  За неκој одлуκи не тρеба само да гледаме да си ја напρавиме интеρесна туκу убаво да ги пρомислиме. Немој да се κаеш подоцна и да не саκаш да се сеќаваш на тој ρоденден.
   
  На Rama и Lolo5 им се допаѓа ова.
 11. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.547
  Допаѓања:
  48.055
  Пол:
  Женски
  И јас имав големи замисли за прославата на 18 ти роденден,као полнолетство еј,ќе правам што сакам,сега ми изгледа смешно,арно се премислив и сфатив дека нема потреба од толкаво претерување.
  Точно е дека секој има право на свои планови и желби за прослава,ама гледано од страна,искрено многу се претерува со славењето полнолетство,некои како бетер и од свадба да прават изгледа.
   
  На RAF Camora му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Dream-Girl

  Dream-Girl • The insomniac dreamer • Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  14.695
  Допаѓања:
  145.747
  Пол:
  Женски
  Мене за брзо ми е 18ти роденден и планирам да го прославам за време на ручек со моите, а вечерта во кафич со јадење со најблиски 5-6 луѓе. :D
  Не сум тип што сака големи забави, журки, алкохол и 300 чуда. Да се најадеме убаво, да ги соберам сите и убаво да се видиме и доста е. :D
  И моиве пријатели вака скромно го прославија 18тиот роденден, но секој со свои преференции. :)
   
  На Moon.Girl, MrenaRiba, BlackMistery и 3 други им се допаѓа ова.