1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

18-ти роденден

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од luda.mala, 23 април 2018.

  1. luda.mala

    luda.mala Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2017
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    237
    Пол:
    Женски
    Моја блиска пријателка наскоро полни 18... Желба и е роденденот да и е голем, со музика, многу гости, декорации и слично... Кое е вашето мислење за славење на 18-ти роденден?

    Ако е дупликат темава, слободно во канта!
     
  2. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.126
    Допаѓања:
    43.681
    Пол:
    Женски
    И јас уште од сега планирам роденден за 18год.Сепак е полнолество се слави еднаш, и за мене има значење.
    Здравје боже сакам голем роденден со максимум 100 гости, музика, торта, пијачки ова она и добра забава.Роденденот сакам да е без кич но да остане забележан како убав роденден.
    Бидејќи ми е во лето сакам некаде надвор да го правам.
     
    На luda.mala му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Caci55

    Caci55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2018
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    526
    Пол:
    Женски
    Може и на патување со некоја другарка и/или роднини. Ем ќе прошеташ,ем ќе поминеш некој ден со некого. Вистина дека се 18 години, ама тој роденден е како и сите други, сигурно дека си има значење,ама нема потреба од премногу гости. Ти ако сакаш викни си толку, ама наместо за толку гости и како свадба да биде, оди си негде на прошетка во друга земја. Пак ти слави како сакаш. Среќни нека ви се родендените.:beer::^:
     
  4. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Кој како сака нека си прави.
     
  5. WarriorMind

    WarriorMind Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2018
    Пораки:
    439
    Допаѓања:
    6.767
    Пол:
    Женски
    Требаше да терам голем роденден но се предомислив. Желбата уште ја имам но ме разочараа одредени работи така да ништо до тоа.
     
  6. RAF Camora

    RAF Camora Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    1.576
    Допаѓања:
    10.981
    Пол:
    Машки
    Да си жива и здрава не се секирај и не се нервирај. Како секој роденден и овој ќе помине. Дури мислам дека некои луѓе и премногу значење му даваат на 18 роденден. Нека ти е среќен и убаво да си поминете. Веројатно тоа стана мода . :?: :)
     
    На Rama и WarriorMind им се допаѓа ова.
  7. Vitaly

    Vitaly Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2016
    Пораки:
    2.593
    Допаѓања:
    4.648
    Пол:
    Машки
    Мојот 18-ти роденден беше како и сите други мои родендени тоест сите други обични денови. Мислам дека се залудно потрошени пари да се вика толку многу гости. Најблиските и другарите да се викнат мислам дека е во ред но на велико да се тера како свадба мене ми е глупаво. Сепак секој како замислил така нека прави, и според можностите секако. Да имав множност и јас ќе славев немам ништо против славење роденден но ќе требаше уште многу месеци да газам со полуискинатите патики. :)
     
    На Rama и WarriorMind им се допаѓа ова.
  8. lilo

    lilo Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2010
    Пораки:
    743
    Допаѓања:
    1.291
    Пол:
    Женски
    Сестра ми беше излезена навечер со 6-7 другарки да ги почести за роденденот. Во кафич имаа резервирано маса. Јас, сопругот, братучедите... зедовме торта, и и ја честитавме на микрофон роденденската забава. Тортата ја исековме и им дававме парчиња на сите. Преубаво беше. Дури имаше и странци и сто пати ни рекоа преклрасно, прекрасно..... Супер си поминавме
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Lolo5

    Lolo5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 септември 2017
    Пораки:
    508
    Допаѓања:
    796
    Пол:
    Женски
    Што велите за губење невиност точно на осумнаесеттиот роденден? :D(hollest)
    Јас имам поинакви планови од славење со многу гости и пијалоци.
     
    На marija305 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. WarriorMind

    WarriorMind Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2018
    Пораки:
    439
    Допаѓања:
    6.767
    Пол:
    Женски
    Велам деκа не е се κаκо на филмовите.
    За неκој одлуκи не тρеба само да гледаме да си ја напρавиме интеρесна туκу убаво да ги пρомислиме. Немој да се κаеш подоцна и да не саκаш да се сеќаваш на тој ρоденден.
     
    На Rama и Lolo5 им се допаѓа ова.
  11. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    И јас имав големи замисли за прославата на 18 ти роденден,као полнолетство еј,ќе правам што сакам,сега ми изгледа смешно,арно се премислив и сфатив дека нема потреба од толкаво претерување.
    Точно е дека секој има право на свои планови и желби за прослава,ама гледано од страна,искрено многу се претерува со славењето полнолетство,некои како бетер и од свадба да прават изгледа.
     
    На RAF Camora му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Мене за брзо ми е 18ти роденден и планирам да го прославам за време на ручек со моите, а вечерта во кафич со јадење со најблиски 5-6 луѓе. :D
    Не сум тип што сака големи забави, журки, алкохол и 300 чуда. Да се најадеме убаво, да ги соберам сите и убаво да се видиме и доста е. :D
    И моиве пријатели вака скромно го прославија 18тиот роденден, но секој со свои преференции. :)
     
    На Moon.Girl, MrenaRiba, BlackMistery и 3 други им се допаѓа ова.
  13. sino.o.oka

    sino.o.oka Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2020
    Пораки:
    577
    Допаѓања:
    2.478
    Пол:
    Женски
    Мислам дека преголемо значење му се дава на 18тиот роднден. Повеќето мислат вау станувам полнолетен ова она, но ко ќе видиш во глобала не е така. И среќа шо не е :D