1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

183 days козметика

Дискусија во 'Лице' започната од Dream-Girl, 1 март 2020.

  1. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Од неодамна ја забележав оваа козметика во ДМ и си земав едно течно карминче, ми се допаѓаше нијансата и цената беше сосема океј.
    Задоволна сум од квалитетот, би си земала повторно нешто од нив.

    Во последно време забележувам дека се повеќе нивните производи се купуваат и користат, а цените им се исто така достапни за повеќето.

    Па, дали имате некој производ од оваа марка, дали сте задоволни со нивниот квалитет, дали размислувате да купите нешто од 183 days?

    Мене ми фати око една палета сега, па дали некој ја има користено да сподели искуство? :$
    20190508_162039-1.jpg
     
    На ku4ence, candy.cane, Nigredo Odor и 6 други им се допаѓа ова.
  2. angela.kostova

    angela.kostova Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    199
    Пол:
    Женски
    Јас им ја земав нивната банана крема за раце пролетта и нивната палета со пастелни сенки.
    Кремата е доста супер, лесна текстура и има мирис на банани ја обожавам.
    Палетата е катастрофа според мене, многу слаб пигмент има колку и да нанесувам пак си останува на тоа едвај боја и личи ко да е некоја креда рашмрљана по кожата, плус не ни стои нешто многу долго. Импулсивно ги купив без да размисла нешто многу убаво.
     
    На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Имаше едни сјаеви за уста сакам да пробам :) Бојата беше како на Rihanna Fenty сјајот
     
    На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Nigredo Odor

    Nigredo Odor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    3.549
    Допаѓања:
    19.459
    @Dream-Girl

    Другарка ја купи палетава, рече дека била фејк. Не била трајна, брзо се бришела и сенката била слаба. Ако ја пробаш пиши критика да знам дали вреди да фрлам пари или воопшто да не трошам на овие нови производи.
     
    На candy.cane и Dream-Girl им се допаѓа ова.
  5. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    Озбилно до толку е лоша палетата? Ич не е евтина, баш ја гледав пред некој ден. 500 и нешто е и за тие пари очекував да биде стварно добра.
    Ќе ги ѕирнам нијансите деновиве, ама не верувам дека ќе ја купам. Штета ако не ја бива.
     
    На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Nigredo Odor

    Nigredo Odor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    3.549
    Допаѓања:
    19.459
    Мишелче не знам. Лично немам видено да ја аплицирала сенката. Само кажа дека серијата била многу лоша и не вредела за тие пари. Дримка нека ни прикачи фотографија во катчето и тагне да ѕирнеме најдобро.

    Јас сум со намера да ја купам и тестирам зошто многу убаво изгледа. Сакам светкави колекции.
     
    На Dream-Girl и Mishela им се допаѓа ова.
  7. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    И јас паднав на светките и боите, многу сакам такви палети. И дизајнот ѝ е убав, како палетите на ABH, само помалечка. Абе баш таман како за во несесер.
    Немав време, инаку ќе пробав како пуштаат боја.

    Толку беа убави сите сенки, стварно ми остана во мисли. Ќе си ја купиме за да ни личи изгледа. :worried:
    Ќе ја пробам, па ќе пишам. Сум станала скржла, не ми се даваат пари ама ќе ја пробам па ќе видам дали ќе ја земам. Пиши и ти ако се решиш да ја земеш.
     
    На Dream-Girl и Nigredo Odor им се допаѓа ова.
  8. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Ја немам земено, чекав од тука мислења да видам шо како...
     
    На Nigredo Odor му/ѝ се допаѓа ова.
  9. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.131
    Допаѓања:
    88.391
    Пол:
    Женски
    Мислам дека Бојана (taste of fashion) имаше инста видео со оваа козметика, па можете да погледнете.