Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

183 days козметика

Дискусија во 'Лице' започната од Dream-Girl, 1 март 2020.

 1. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  15.479
  Допаѓања:
  151.610
  Пол:
  Женски
  Од неодамна ја забележав оваа козметика во ДМ и си земав едно течно карминче, ми се допаѓаше нијансата и цената беше сосема океј.
  Задоволна сум од квалитетот, би си земала повторно нешто од нив.

  Во последно време забележувам дека се повеќе нивните производи се купуваат и користат, а цените им се исто така достапни за повеќето.

  Па, дали имате некој производ од оваа марка, дали сте задоволни со нивниот квалитет, дали размислувате да купите нешто од 183 days?

  Мене ми фати око една палета сега, па дали некој ја има користено да сподели искуство? :$
  20190508_162039-1.jpg
   
  На ku4ence, candy.cane, Nigredo Odor и 6 други им се допаѓа ова.
 2. angela.kostova

  angela.kostova Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  198
  Пол:
  Женски
  Јас им ја земав нивната банана крема за раце пролетта и нивната палета со пастелни сенки.
  Кремата е доста супер, лесна текстура и има мирис на банани ја обожавам.
  Палетата е катастрофа според мене, многу слаб пигмент има колку и да нанесувам пак си останува на тоа едвај боја и личи ко да е некоја креда рашмрљана по кожата, плус не ни стои нешто многу долго. Импулсивно ги купив без да размисла нешто многу убаво.
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Kimberly11

  Kimberly11 Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  5.451
  Допаѓања:
  21.696
  Пол:
  Женски
  Имаше едни сјаеви за уста сакам да пробам :) Бојата беше како на Rihanna Fenty сјајот
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  3.545
  Допаѓања:
  19.406
  @Dream-Girl

  Другарка ја купи палетава, рече дека била фејк. Не била трајна, брзо се бришела и сенката била слаба. Ако ја пробаш пиши критика да знам дали вреди да фрлам пари или воопшто да не трошам на овие нови производи.
   
  На candy.cane и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 5. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.193
  Допаѓања:
  77.730
  Пол:
  Женски
  Озбилно до толку е лоша палетата? Ич не е евтина, баш ја гледав пред некој ден. 500 и нешто е и за тие пари очекував да биде стварно добра.
  Ќе ги ѕирнам нијансите деновиве, ама не верувам дека ќе ја купам. Штета ако не ја бива.
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  3.545
  Допаѓања:
  19.406
  Мишелче не знам. Лично немам видено да ја аплицирала сенката. Само кажа дека серијата била многу лоша и не вредела за тие пари. Дримка нека ни прикачи фотографија во катчето и тагне да ѕирнеме најдобро.

  Јас сум со намера да ја купам и тестирам зошто многу убаво изгледа. Сакам светкави колекции.
   
  На Dream-Girl и Mishela им се допаѓа ова.
 7. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.193
  Допаѓања:
  77.730
  Пол:
  Женски
  И јас паднав на светките и боите, многу сакам такви палети. И дизајнот ѝ е убав, како палетите на ABH, само помалечка. Абе баш таман како за во несесер.
  Немав време, инаку ќе пробав како пуштаат боја.

  Толку беа убави сите сенки, стварно ми остана во мисли. Ќе си ја купиме за да ни личи изгледа. :worried:
  Ќе ја пробам, па ќе пишам. Сум станала скржла, не ми се даваат пари ама ќе ја пробам па ќе видам дали ќе ја земам. Пиши и ти ако се решиш да ја земеш.
   
  На Dream-Girl и Nigredo Odor им се допаѓа ова.
 8. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  15.479
  Допаѓања:
  151.610
  Пол:
  Женски
  Ја немам земено, чекав од тука мислења да видам шо како...
   
  На Nigredo Odor му/ѝ се допаѓа ова.
 9. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  5.604
  Допаѓања:
  76.644
  Пол:
  Женски
  Мислам дека Бојана (taste of fashion) имаше инста видео со оваа козметика, па можете да погледнете.