1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

2кг за 2дена проверено

Дискусија во 'Диети' започната од valentines, 8 март 2013.

  1. valentines

    valentines Активен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2013
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    2
    епа девојки гледам дека секоја има проблем со килажата некоја со помалку некоја повеќе, јас сум една од нив ми фалеа 6кг за симнување пробав со се али не ми успеа после 2-3 дена имам јо-јо ефект.Сакам да ви кажам лично искуство оваа диета се држи 2 дена и првиот ден се јаде само кисело млеко а вториот само чоколадно млеко..па сега ако сакате да симнете повеќе кила ќе си ги повтарате деновите..јас за едно 5 дена изгубив 5кг и не сум ги вратила сеуште но си јадам од се по малку без ограничување и забрана на некоја храна нормално мрсното,газираното и благото еднаш во недела ...сакав да го споделам ова со вас не е некоја диета со која можеш да заглавиш во болница или слично, но држете ја со прекини на пример 5 дена ваков режим еден ден слободен и се така, исто не ја исклучувајте физичката активнос макар тоа да е и 10 минути дневно поздрав очекувам среќни вести од вас :*
     
  2. EMILI1999

    EMILI1999 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2012
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    52
    Пол:
    Женски
    Ке може малце повеќе да ни објасниш за диетава?
    Сакам да ја држам, ама дали убаво сватив дека цел ден се јаде само кисело млеко(ако може да ми кажеш со колкава масленост да биде) и колку канчиња е доздолено на ден, и вториот ден се пие само чоколадно млеко?
    Ти благодарам однапред ;)
     
  3. Chimera

    Chimera Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    991
    Допаѓања:
    1.674
    Ваквите диети воопшто не се препорачливи. За 2 дена, нормално ако јадеш само кисело млеко цел ден и утредента само млеко, дека вагата ќе покажува помалку штом ништо немаш во уста ставено. Ова не ни претставува диета заради тоа што на третиот ден кога ќе јадеш, пијнеш (зборувам за ограничена количина, малку) на вага пак ќе го покажува килцето кое не го покажувало заради тоа што ништо си намала во стомакот.
     
  4. Divajn

    Divajn Популарен член

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    366
    Допаѓања:
    225
    Се губат 2 килограми со сигурност , ама за сметка на губење на вода :)
    Ваквите диети се океј ако ви треба губење на некој килограм по брза постапка, ама не се разочарувајте кога ќе ги видите за некој ден пак назад :)
     
  5. valentines

    valentines Активен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2013
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    2
    па вака обично јадев баланс кисело млеко по 3 на ден за појадок за ручек и за вечера а вториот ден да само чоколадно млеко ако не можеш да го пиеш може да го замениш со јогурт ти посакувам мнооогу среќа само да те предупредам дека по завршувањето на диетата треба по малку јадење на пример доручек јогурт и јајце или јогурт и мусли, за ручек што си имаш по дома и вечера пак јогурт или едно овошје по твој избор важно е благото и лебот да ги избегнуваш ако не можеш јади црн леб и црна чоколада што би кажале ние кукинско поздрав :*
     
    На EMILI1999 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. valentines

    valentines Активен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2013
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    2
    па обично се препорачува диетата за многу брзо и ефикасно слабеење еве ви кажувам колку ослабнав и до ден денес немам вратено ни едно килце ноо мора вежбање или пешачење и најдобра е за слабеење на стомакот и задникот се стопив луѓе
     
  7. CocoLady

    CocoLady Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2012
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    159
    Сакам да прашам дали освен кисело млеко во денот ништо друго не конзумираш ?
     
  8. valentines

    valentines Активен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2013
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    2
    ништо можеш евентуално еден портокал :)
     
    На CocoLady му/ѝ се допаѓа ова.
  9. EMILI1999

    EMILI1999 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2012
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    52
    Пол:
    Женски
    Епа девојки утре ке бидам на диета но само еден ден дека сум во школо во понеделник па се плашам да не ми се деси нешто без храна....ама и едно килце ми е доволно...
     
    На valentines му/ѝ се допаѓа ова.
  10. valentines

    valentines Активен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2013
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    2
    ќе симнеш но потоа пак ќе дојде ако не внимаваш и јас од утре ќе почнам мораам затоа што пак си почнав по старо па девојки со среќа нека ми е хаха
     
  11. EMILI1999

    EMILI1999 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2012
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    52
    Пол:
    Женски
    Епа денот го започнав со пита не можев да одолеам на домасна пита па каснав....ај утре ако не :lol:
     
  12. valentines

    valentines Активен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2013
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    2
    еден ден ќе биде само кој хаха
     
  13. theev95

    theev95 Активен член

    Се зачлени на:
    11 март 2013
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    3
    и јас постојано го правам истото.....само го чекам наредниот ден или наредната недела за да започнам со диета.... едноставно не можам да одолеаам на храната.тоа ми претставува едно такво задоволство што не можам да си го скратам.и таман ке ослбам пак се врајќам на старото,дури ме фајќа и страв да не ми се случи нешто од тоа претерано јадење и потоа нејадење.инаку што е во однос на оваа диета не би ја држела поради тоа што ан ваков начин може да се загрози здравјето и да се појави анемија т.е. слабокрвност од јадење на еднолична и невитаминска храна + и од сите диети што сум ги држела верувајте ми имам пробано разни начини да ослабам.,мора да се даде голем напор за да се ослабе а тоа пиење млеко само и повторно ќе речам јадење на еднолична храна за брзо време ќе ве врати на почеток...Сакам уште и да напоменам дека доколку сакате да ослабнете би ви ја препорачала онаја диета која што трае мислам 90 дена и стварно премногу помага...до душа јас малку си ја персонализирав и си ја прилагодив на моите потреби но стварно премногу ми помогна...во првата недела кога ја држев но да напоменам дека и во таа недела кога почнав да ја држам бев и физички активна т.е. трчав,ослабев за една недела 4 кг. Едноставно бев воодушевена од резултатитеи не се врајќаат назад килата така лесно.Се разбира ако се вратите повторно на прекумерна исхрана кога тогаш ќе се вратат...но со умереност се ќе биде океј
     
    На betidule му/ѝ се допаѓа ова.
  14. valentines

    valentines Активен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2013
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    2
    се согласувам со тебе мада јас немам последици по здравјето од таа диета..а кг што се вракат вракат се сигурно моментално ми треба некоја ептеннн што ослабнува за кратко време хаха знам дека е невозможно освен секој ден на вода да бидам хахаха не знам од кој понеделник ке биде но мора да бидеме карактери...
     
  15. LozanovaNicole

    LozanovaNicole Активен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2013
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    2
    Valentines Дали може наместо кисело млеко да заменам со Balans joгурт од 500 g? :) :?:
     
  16. soffce

    soffce Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2017
    Пораки:
    345
    Допаѓања:
    214
    Пол:
    Женски
    Мила, дали може место кисело млеко да пијам јогурт 500ml balans ?
     
  17. Vik'Toriah

    Vik'Toriah Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2016
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    591
    Пол:
    Женски
    Јас бев мн дебела да речам...требаше да ослабам 20кг. (Иако другарките ми викаа не си дебела ,не знам дали сакаа да ме утешат или што им беше целта)како и да е пробував диети и се и сешто,џабе беше се,се запишав на одбојка,накдов работа во хотел каде што на нозе идеш натака навака по 9 саати...ја за еден месец ослабев 20 кг.а во меѓувреме јадев и хамбургери и се и свашта....кај мене активноста најмн.помогна
     
  18. Јаневски

    Јаневски Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2015
    Пораки:
    925
    Допаѓања:
    1.930
    Пол:
    Машки
    Првиот ден пиеш чај, вториот ден се пораѓаш и губиш неколку кила.

    Овие диети се ненормални.
    Две кила за два дена да загубиш е тешка телесна повреда.
    48 часа се тоа, што метаболизам треба да има човек и колку треба да го оптерети организмот за ваква телесна промена?