2 недели 10 кг

Дискусија во 'Канта' започната од D-e-v-o-j-k-a, 18 август 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. D-e-v-o-j-k-a

  D-e-v-o-j-k-a Активен член

  Се зачлени на:
  18 август 2012
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Девојки за 2 недели мозе да се ослабе 10 кила.Како? Многу едноставно. Без јадење,ни малку и дневно везби и трчање 2 часа.Обидете се! :)
   
 2. Srce01

  Srce01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2012
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  23
  Супер...!! А како може да се постигне обратното ? :D :)
   
 3. D-e-v-o-j-k-a

  D-e-v-o-j-k-a Активен член

  Се зачлени на:
  18 август 2012
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Како обратно? Јас ке се обидам и ке пишувам во темава.Кој сака нека се обиде,ефикасно е. :)
   
 4. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.658
  Вака можеш само да умреш,а не и да ослабеш. Не си играјте, никој не може да издрже 3 дена без јадење, а камоли 2 недели.
   
  На McDonald, MaggieTatum и bluegirl7 им се допаѓа ова.
 5. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.376
  Допаѓања:
  1.100
  Пол:
  Женски
  Супер бе, само изнајми медицинска сестра да биде до тебе кога ќе припаднеш... :|
   
  На McDonald, MaggieTatum и simoncelicius им се допаѓа ова.
 6. D-e-v-o-j-k-a

  D-e-v-o-j-k-a Активен член

  Се зачлени на:
  18 август 2012
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Нее,мозам јас. ]:) Која ке се обиде? Сепак убаво е да си слаб,никој не сака да е малку пополн. :)
   
 7. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.651
  Допаѓања:
  5.403
  Подобро жива полничка, него слаба во болница таму и така дебела те прави да изгледаш кошулата....
   
  На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.067
  Допаѓања:
  8.083
  Пол:
  Женски
  Девојче, аман со темиве. |(
   
 9. love.edward

  love.edward Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  242
  Темава нема поента. Не сме тука да припаѓаме по улици.
   
 10. stojanovskata

  stojanovskata Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  121
  Девојче мислиш да не јадеш 2 недели ич ништо само за да станеш слаба,па што имаш ти во паметот,како мозеш да помислиш дека ке можеш да изржиш.Иди посоветувај се со некој доктор па ке видиш што ке ти каже.Мое мислење ...... земи држиси некоја асална диета има многу на форумов !!!!!!!
   
  На MaggieTatum му/ѝ се допаѓа ова.
 11. tatjanasakalieva

  tatjanasakalieva Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2012
  Пораки:
  380
  Допаѓања:
  775
  јас ослабнав 22 кг и изгледам супер сето тоа за 7 месеци а последните 8 килограми ги симнав за 2 месеци ...
  е сега се плашам да не ослабнам повеќе
  и инаку јадев се што имаше турено пред мене на маса никогаш не јадев црн леб ниту пиев зелен чај јадам 4 пати дневно јако јадење но упорно вежбав
   
 12. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.693
  Пол:
  Женски
  Да, да. Многу едноставно.. Што се човек нема да прочита. [​IMG]
   
  На babybelle, simon4etooo и MaggieTatum им се допаѓа ова.
 13. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.923
  Допаѓања:
  65.092
  ова не е здрава диета со здравјето нема игра
   
 14. Angel.girl

  Angel.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2011
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  665
  :headbang: хахахах и после тие 2 недели за 3 дена ке се здебелиш 5 кила. Ако бидиш дома, ако не у болница помалку
   
 15. tatjanasakalieva

  tatjanasakalieva Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2012
  Пораки:
  380
  Допаѓања:
  775
  со диети ништо не се постигнува само може да завршиш во болница или да се навикнеш на некој посебен режим на исхрана па да продолжиш така и да го одвикнеш желудникот да јади .Сепак здравјето доаѓа преку устата
   
 16. eva11

  eva11 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  1.852
  Допаѓања:
  739
  ајде ајде еден клуц на темава или канта најдобро
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.