20 год а сингл

Дискусија во 'Канта' започната од The Boy, 6 јуни 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. The Boy

  The Boy Нов член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2016
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Здраво јас сум нов па сакам да ве прашам колку од вас сте сингл :)
   
 2. Sashko1992

  Sashko1992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2016
  Пораки:
  1.103
  Допаѓања:
  1.519
  Пол:
  Машки
  Еве јас сум со тебе 24 години а сингл.
  Две врски досега па можеби третата ќе се посреќи :rofl:.
   
 3. LollySky

  LollySky Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  2.927
  Допаѓања:
  13.926
  Пол:
  Женски
  Што ќе ви дугачка врска на тие години, еве иде лето, мувајте девојчиња :D
   
  На MiloMalo, mula и Prijatelot им се допаѓа ова.
 4. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  4.382
  Допаѓања:
  34.884
  Јас мислам остана уште "90, а сингл" тема да се отвори.
   
  На cresa-jagoda, Mr. Right, Bender Rodriguez и 12 други им се допаѓа ова.
 5. sagittarius57

  sagittarius57 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2013
  Пораки:
  857
  Допаѓања:
  2.174
  Пол:
  Женски
  Сите теми под наслов Сингл 17,20,30,50 И 90, нека се соединат во една единствена тема СИНГЛ и фин.
   
 6. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.918
  Што ти е целта?
  Да бркаш женски?
  Да се промовираш?

  Зошто ова само на таа работа асоцира. Не можеш да си фатиш женска?
   
  На kim.k и mula им се допаѓа ова.
 7. Lotus-14

  Lotus-14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2014
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  658
  Пол:
  Женски
  Ау бре добро јас сум 5 години сингл и не трауматизирам! Па и сингл живот има убавина, што ви е не ми е јасно. Како да сте престареле, бог да чува! Како да во денешницава ако немаш партнер немаш ништо. Првенство сакајте и ценете се себе, после ќе знаете и да сакате и цените некој друг уште повеќе.
   
  На mula, Someonespecial и LollySky им се допаѓа ова.
 8. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.606
  Допаѓања:
  48.887
  Пол:
  Женски
  И ја гледам ,,иднината'' на темава.
  Туку, нема ништо чудно во тоа да си сингл на 20 според мене. Не знам зошто треба да се броиме и дискутираме.
   
  На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  3.948
  Допаѓања:
  45.410
  E aman vekje od edna ista licnost so povekje nikoj.
  A nekoj da bese na dolznost da gi zaklucuva vakvite temi? A?
  Rein ako nemojt da prestignit, neka stavat drug nekoj na takva dolznost.
  |(
   
 10. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.617
  Допаѓања:
  18.431
  Пол:
  Женски
  Sestra mi ima 25 ipol i seuste e singl , pa ne pagja vo alovi so bi rekle tetovci xD
   
 11. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.047
  Допаѓања:
  160.493
  Пол:
  Женски
  Наредна тема нека се отвори со наслов „15 и сингл“, може и тоа веќе е необичнa појава што заслужува тема. :D

  Сешто по форумов... :drunk: (facepalm)
   
  На cresa-jagoda, crimson, purple..m и 3 други им се допаѓа ова.
 12. Rayna

  Rayna Нов член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2016
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  38
  Пол:
  Женски
  Абе ќе треба една * Lonely hearts club* тема, и сите осамени души без оглед на возраст,последици и комплекси, нека се тешат меѓусебно.(facepalm)
   
 13. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  3.710
  Допаѓања:
  23.361
  Прво беше таа што се немаше мувано на 17, сеа ти сингл на 20. Ете таман сте ја мислам.
  Не, многу е 15. Касно е веќе за све тогаш. Дај барем од 12 години да се осигураат сите дека не е срамота што се сингл.
   
  На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Strumka22

  Strumka22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  831
  Допаѓања:
  2.417
  Пол:
  Женски
  Мислам дека ова со дупливе теми излезе надвор од контрола, само се штанцаат исти или слични теми.
   
 15. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.397
  Допаѓања:
  18.455
  Пол:
  Женски
  Следејча тема ,,10 а сингл’’ натаму е тргнато :$:rofl:
   
  На cresa-jagoda, mula, Tan4ence и 3 други им се допаѓа ова.
 16. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.589
  Допаѓања:
  984
  Ти поминал возот веќе...
   
 17. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.397
  Допаѓања:
  18.455
  Пол:
  Женски
  И што ако сте сингл на 20?На најубавите години ќе плачете по девојки/дечковци или ќе се пребројувате по форуми?Нема ништо срамно да сте сингл,срам треба да им е на оние со пола град бивши што им се на 20год.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.