1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

2012 година и пророштвото на Маите

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Gordana10, 28 декември 2009.

  1. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    А бре се случи! Аман! :fubar: Пристигна и официјално зимата на северната полутопка. |(
     
    На LOmikol му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    :rofl: Временска прогноза за денеска
     

    Прикачени фајлови:

    На girl.9 и heart.stealer им се допаѓа ова.
  3. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    Заеба не овај крајо на свето, сеа ќе си идеме неспремни на колоквиум :/
     
    На Ammy.Lee, sanjaeva и LOmikol им се допаѓа ова.
  4. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    :rofl: ако не за друго барем слатко се изнасмеавме овие неколку дена
    Хахаха најново нешто што ми го кажа сестра ми:
    Се уклучвам на FB фрчет статуси за крајот на светов пуштам телевизор и одма реклама на МТВ - Македонија вечна (Macedonia timeless).....Одма ми олесна.
     
    На girl.9 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. heart.stealer

    heart.stealer Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    1.016
    Допаѓања:
    278
    читам и неможам да се совземам од смеење :rofl: :lol: ме насмеавте бре девојки изгледа дека денот ќе ми помине во смеење зошто таков е и денов денеска фучат од сите страни смешни постови ,слики ,вицови .... :lol:
     
    На LOmikol му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Sw3et.Ang3l

    Sw3et.Ang3l Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2012
    Пораки:
    1.261
    Допаѓања:
    2.096
    Пол:
    Женски
    [​IMG] :?: :?:
     
    На girl.9 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. E...V...I...L

    E...V...I...L Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    782
    Допаѓања:
    468
    It doesn't stop, does it? |(
     
    На LOmikol му/ѝ се допаѓа ова.
  8. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.148
    Закаснал крајот на светот,нема да има оваа годинаа.. :rofl: :rofl:
     
    На LOmikol, simpaticnaa и girl.9 им се допаѓа ова.
  9. SnowWhite91

    SnowWhite91 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 септември 2012
    Пораки:
    1.153
    Допаѓања:
    1.398
    Што ме заеба овој крај на светов - ме заеба ... Сега можам фино лепо да си седнам и да си фатам книгата, да положам нешто на колоквиумиве ... Немам веќе некој изговор |(
     
    На sweetgirl1106, SlAtKi4ka.SlAtKi4ka и LOmikol им се допаѓа ова.
  10. LeonaS

    LeonaS Активен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2011
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    24
    :D gomnen*a se
     
    На LOmikol му/ѝ се допаѓа ова.
  11. simpaticnaa

    simpaticnaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2012
    Пораки:
    1.012
    Допаѓања:
    684

    Неееее!! :D
     
    На LOmikol му/ѝ се допаѓа ова.
  12. The.Princess

    The.Princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2012
    Пораки:
    281
    Допаѓања:
    146
    Зашто бе кој и да му спомнам само за крајот на светот одма започнува: „Ауу, абе како веруваш во такви работи.. Ц ц ц.. Абе само за пари да земаат се не глеаш лии?? :D Ко да се штракнати. :lol:
     
    На LOmikol му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Мене едно ми е смешно, како можеа странциве да тврдат дека денес ќе бил крај на светот :D . Очигледно не го разбрале пророштвото на Маите, барем нешто да научеа од луѓето кои се стручњаци по таа тематика, кои темелно знаат за нивната традиција, начин на живот, ритуали, владеење... :fubar: Арно ама, од незнаење и шега, ја создале целата таа паника која воопшто и не требала да биде.Сега, нека му ја мислат што ќе прават со сета таа храна која си ја обезбедиле, најпаметно ќе им биде да ја дадат некому кому му е навистина потребна, бидејки очигледно за нив е вишок истата.Ако воопшто барем имаат некаква човечност во себе, ако немаат, тогаш нека ја чуваат за следниот „ најсигурен“ крај на свет, а до тогаш можеби ќе им се расипе храната, па за жал ќе мораат да ја фрлаат...А за бункерите...што да кажам, како би можеле тие да живеат во нив или во нешто што е подземно, стварно незнам...Крајот на светот, очигледно и незнаат што значи, премногу научно - фантастични филмови гледаат што дури тврдат дека имало вонземјани со зелени глави, големи очи |( Чудна работа ама јас никогаш немам видено вонземјани, а нити пак летачка чинија :^) Значит, сета онаа работа со вонземјаните и нивните им возила - летачките им чинии, е само измислица на Америка и никој друг, па и незнам зошто и би било чудно ова, кога Америка може да измисли едно безпилотно летало, та за една летачка чинија, мислам американците имаат пари за извоз, па и зошто да не би си направиле една летачка чинија??? Им се може, зш да не, пливаат во пари.Секој да има пари, би изумил нешто, би направил нешто со нив, зошто да не? Па така и американците, чиста сметка, долга љубов, мислам за парите де.И после како наеднаш после доолго време оп летачки чинии, та ќе чуе и човек се мавнале во некоја зграда, од никаде се појавиле, право таму и никаде на друго место.Па и русинот како си изјави „ да има вонземјани, ама ги криеме од луѓето, за да не настане паника“ оф, ами поголема паника од оваа и неможеше да биде, а и ко чиниш луѓево нема да ги приметат ако ете нали случајно се појават, бидејки нормално дека ќе забележат разлика, за некој кој е порзличен од нив самите.И сега вонземјаните се виновни ако го имат крајот на светот, нали ќе се појавеле на крајот од годината? И како демек Маите биле вонземјанска цивилизација??? |( Боже...Па како можеле такви градби да прават, како ги поместиле тие огромни камени блокови? Така, човечки, фино, направиле што направиле и сега како наводно ама тие градби не ги направиле Маите, туку некакви суштества од друга планета??? |( Ама бидејки едни тврдат така, веројатно помислиле дека чим Маите биле вонземјанска цивилизација, зошто да не би предвиделе точно за денешниов ни ден, убав, дека наводно ќе бил крајот на светот.Е арно ама поради тоа што така си утврдиле сосем погрешно, затоа денес и не е крај на светот, не дека јас знам кога ќе биде, незнам, навистина.Ама претпоставувам од таму им потекнува целата оваа паника, ама чим јас пишувам, не пропаднал светот.Штета што не им текнува како се уништува полека светот, мож знаат, ама не приметуваат.Имам кажано претходно, да не се повторувам. Убав е денов, впрочем и секој ден, само не треба толку хорористички сценарија да прават за иднината, немат смисла, требат осет, некој мож ќе се уплаши, не биват така.И така, нешто како да се ептен опседнале странциве со крајов на светот, изгледа не им е убав животот :D :wasntme:
     
    На Ammy.Lee и LOmikol им се допаѓа ова.
  14. sm1zla

    sm1zla Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2011
    Пораки:
    730
    Допаѓања:
    307
    Пол:
    Женски
    абе шо бидна од крајот на светот? о.О или од рајот се укл на фемина?? хахаах у оваа ни брат ми не веруваше!! ;)
     
    На LOmikol му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Крајов на светот касни, веројатно е труден O.o
     
  16. Lahaliva

    Lahaliva Нов член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2012
    Пораки:
    225
    Допаѓања:
    317
    Ахахаха,ќе си изначекаме уште 9 месеци :lol:
     
    На LOmikol му/ѝ се допаѓа ова.
  17. daylight

    daylight Популарен член

    Се зачлени на:
    22 декември 2011
    Пораки:
    3.139
    Допаѓања:
    4.112
    Епа крајот на светот виде дека вие крајно несеризно и си рече: „Вакви несериозни форумџијки не ни заслужуваат да видат крај на светот.„ и реши да не дојде... Како не ви е срам само! :rofl:

    п.с. освен тоа сето ова има и политичка димензија: гарант е масло на опозицијата, т.е. Бранко е крив што не дојде крајот на светот.
     
  18. E...V...I...L

    E...V...I...L Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    782
    Допаѓања:
    468
    А многу актуелна нешто форава со Бранко во последно време, од кога е, од 2006?
    И неинтересните шеги за 21.12.12 и Маите, предосеќам слична судбина, никад нема да прекинат :worried:
     
  19. anu6kaa

    anu6kaa Популарен член

    Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    429
    Пол:
    Женски
    го преживеавме крајот :)
     
  20. Miss.Ricci

    Miss.Ricci Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2011
    Пораки:
    945
    Допаѓања:
    5.744
    Пол:
    Женски
    Сега го чекале крајот на светот наредниот петок.
    Така на вести слушнав :D :D
    Dear Lord...