1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

2019 goals...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од LanaSGirl, 31 декември 2018.

 1. LanaSGirl

  LanaSGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2016
  Пораки:
  372
  Допаѓања:
  1.116
  Пол:
  Женски
  Пишувајте луѓенца да си бидеме инспирација едни на други.

  Мои некои цели би биле..
  Да се сакам повеќе себеси, да си положам за автомобил, да да се потрудам повеќе за мојава работа која многу си ја сакам итн.. :D:D
   
  На Касија, Summer16, WildMk и 2 други им се допаѓа ова.
 2. Keva brat

  Keva brat Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2018
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  12
  Da oslabnam i da pocnam da zarabotuvam i more self-love :inlove:;)
   
  На Касија, Avokado, Summer16 и 4 други им се допаѓа ова.
 3. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  4.735
  Допаѓања:
  15.222
  Пол:
  Машки
  Сакам да бидам попаметен и повеќе да се потпирам на разумот отколку емоциите. Да не го залажуваат моите емоции паметот и така да делувам како слабак.

  Потоа да се вработам со дипломата со која се стекнав на солидно работно место.

  И секако како трета опција оставам пошто најсреќен број ми е три, би сакал... односно замислувам, да се најди личност што би биле на иста фреквенција. ^_^
   
  На Касија, VictoriaSan, Sky-butterfly и 7 други им се допаѓа ова.
 4. rolulika

  rolulika Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2018
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  622
  Пол:
  Женски
  Да намалам со благото.
  Да си вдомам куче не јас да го штам туку тоа мене:toivo:
  И ај ќе си ја задржам за мене последнава цел:lol:
   
  На Herrera, WildMk, Ygritte и 3 други им се допаѓа ова.
 5. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.805
  Допаѓања:
  25.079
  Пол:
  Женски
  Да се вработам , да положам за кола ( конечно ) , да ослабам , да ми помине забарофобијата и конечно да си ги средам забите како што јас сакам , да посетам 2-3 држави ( блиски и малку подалечни ) .
   
  На Касија, WildMk, Majuska83 и 3 други им се допаѓа ова.
 6. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.714
  Допаѓања:
  283.180
  Да ја преземам власта во државава ]:)

  Иначе ова е само дел од големиот гол:
  Глобална доминација :devil:
   
  На Ivan4e04, galapce, poenta и 11 други им се допаѓа ова.
 7. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  5.149
  Допаѓања:
  46.867
  Пол:
  Женски
  1. Да подослабам малку
  2. Да положам за кола
  3. Да надминам еден страв за да можеме да отидеме на едно преубаво место
  4. Да го убедам мм да направи уште тоа што остана :D
   
  На Касија, galapce, WildMk и 6 други им се допаѓа ова.
 8. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.576
  Допаѓања:
  155.689
  Пол:
  Женски
  1. Да успеам целосно во мисијата за хранење здраво.
  2. Да намалам некое кило.
  3. Да одам на забар безразлика колку ми е страв и безразлика колку паника ме фаќа дур го одам патот и безразлика колку математики прам во глата пред да ја отворам устата.
   
  На Касија, martine, Ivan4e04 и 11 други им се допаѓа ова.
 9. worrieddd

  worrieddd Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  949
  Допаѓања:
  3.563
  Пол:
  Женски
  Да си ја задржам килажата или да ослабнам уште 2,3 килца. Да почнам малце повеќе со физичка активност. Да спремам дипломска, да си го реновирам станчето, да седам помалку на социјални мрежи(ама како ми тргнало од сабајле тешка работа за ова) :D помалку да се нервирам... и уште некои работи.
   
  Последна измена: 1 јануари 2019
  На Касија, WildMk, rolulika и 2 други им се допаѓа ова.
 10. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  3.549
  Допаѓања:
  19.459
  Вајлдке, не ти е доволно што го освои форумот..сега и државата. :worried:
   
  На Someonespecial, M&M, Lolo5 и 4 други им се допаѓа ова.
 11. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  3.291
  Допаѓања:
  20.743
  Пол:
  Женски
  1. Да ги положам сите испити
  2. Да почнам да заработувам малку по малку
  3. Да одам во теретана редовно и да си ја остварам замислата за идеално тело
  4. Да ги избришам сите луѓе кои ми влијаат лошо во животот
  5. Да излегувам почесто со луѓе кои ме ценат
  6. Да поднаучам некој нов јазик
   
  На Касија, Shmizla94, WildMk и 6 други им се допаѓа ова.
 12. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  3.469
  Допаѓања:
  17.429
  Пол:
  Женски
  1. Посакуваниот просек на факултет
  2. Здрав начин на исхрана и одење во минус со килажата
  3. Возачка
  4. Нов странски јазик и некоја боречка вештина
  5. Работа одреден временски период во странство за посакуваната сума на пари кои ми требаат
  6. Патувањ(а)е
  7. Постојана заработка
   
  На Касија, WildMk, Someonespecial и 3 други им се допаѓа ова.
 13. afrodita94

  afrodita94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  531
  1.Да работам уште на промена на себеси
  2.Да си најдам личност со која ќе сме на иста бранова должина
  3.Да ми се случи некоја работа која ќе ми го промени целосно животот , на позитивно се разбира.
   
  На Касија, Sky-butterfly, WildMk и 4 други им се допаѓа ова.
 14. christinnn

  christinnn Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 август 2014
  Пораки:
  2.653
  Допаѓања:
  20.941
  Пол:
  Женски
  1. Најпрво, да се "средам" психички и да ги избршам депресивните и црни мисли засекогаш.
  2. Да научам да го живеам моментот, мозокот да го ставам на пауза барем на моменти. Од премногу размислување боли глава.
  3.Да си ги положам сите испити, исто една од нааајбитните желби.
  4.Да заминам на работа во Германија.
  5.Да си го средам љубовниот живот.
  6.Да ослабам едно 5/6кг.
  7.Да го победам стравот од возењето:sweat:
   
  На Зеленоокатаа, Касија, Sky-butterfly и 10 други им се допаѓа ова.
 15. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.714
  Допаѓања:
  283.180
  чоечко око ненаситно :$

  Плус, уба била амбицијата.. така викат некои. :lol:
   
  На Nigredo Odor му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Lianna Anna

  Lianna Anna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2017
  Пораки:
  2.456
  Допаѓања:
  19.572
  Пол:
  Женски
  Кој ќе те гласа тебе? После да не можат луѓево на раат врски да си фаќаат. :rofl:
   
  На Harper, Someonespecial, M&M и 5 други им се допаѓа ова.
 17. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.714
  Допаѓања:
  283.180
  И геј парада ќе има :inlove:
  :D
   
  На Lella, poenta, Someonespecial и 6 други им се допаѓа ова.
 18. Lianna Anna

  Lianna Anna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2017
  Пораки:
  2.456
  Допаѓања:
  19.572
  Пол:
  Женски
  :inlove:

  Ќе те гласам со две раце тогаш. :D
   
  На Someonespecial, JuLleE, Lolo5 и 3 други им се допаѓа ова.
 19. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  14.122
  Допаѓања:
  43.670
  Пол:
  Женски
  1.да си фатам нормален дечко што ќе ме сака и почитува а и јас него
  2.да бидам уште попаметна :D 8)
  3.да се здебелам бар 5кг и да се стегнам
  4.да ги намалам цигарите
  5.да го надминам стравот од висина
  6.да земам возачка
  7.да преживеам до 2020 :rofl:
   
  На Касија, Yipman2, Ivan4e04 и 12 други им се допаѓа ова.
 20. Ava.84

  Ava.84 Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 декември 2015
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  32.588
  Пол:
  Женски
  1.Да намалам со дремење на телефон.
  2. Секој месец да читам бар по една книга на германски.
  3. Малку повеќе да учам германски и германско право.
  4.Да вежбам повеќе и да внимавам повеќе на здрава исхрана.
  5.Да си го контролирам здравјето т.е да отидам на повеќе контролни прегеди.
  6. Да си купиме кола и да шетаме повеќе.
   
  На Зеленоокатаа, Касија, Yipman2 и 13 други им се допаѓа ова.