21 дневен предизвик

Дискусија во 'Фитнес' започната од n0Limits, 9 јуни 2017.

 1. n0Limits

  n0Limits Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2017
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  327
  Пол:
  Женски
  Доаѓа лето и сите кои сме биле помалку дисциплинирани во текот на годината сега бараме брзи и ефикасни начини да дојдеме до посакуваната форма... :) Некоја од феминките пред некој месец го имаше постирано предизвиков за вежбање кој од некаде го симнала бесплатно (и многу сме и благодарни), па јас решив пред 1 месец да го пробам и морам да признаам дека сум задоволна од резултатите, иако не го завршив цел. Но, бидејќи го правев сама ми беше потешко и понекогаш си забушавав малку, па решив да отворам нова тема околу ова, да започнеме повеќе девојки истовремено и верувам дека со поддршка многу полесно ќе успееме :) Кој е за, нека се пријави :)
  beach body 2017 :muscle::muscle::muscle:
   

  Прикачени фајлови:

  На Carolin., teteks, Victorian и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. n0Limits

  n0Limits Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2017
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  327
  Пол:
  Женски
 3. n0Limits

  n0Limits Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2017
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  327
  Пол:
  Женски
 4. Dimaja

  Dimaja Активен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2017
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Женски
  How about me :D
   
  На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.
 5. n0Limits

  n0Limits Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2017
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  327
  Пол:
  Женски
  Може, може, кога сакаш да почнеме? :)
   
  На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Someday

  Someday Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2017
  Пораки:
  512
  Допаѓања:
  1.720
  Пол:
  Женски
  Еве и јас се пријавувам. Забушавав последно време. Може ова.
   
  На n0Limits му/ѝ се допаѓа ова.
 7. n0Limits

  n0Limits Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2017
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  327
  Пол:
  Женски
  Од вечерва или од утре? :)
   
 8. femina2014

  femina2014 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2014
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  64
  и јас сум за ова може во порака нешто подетално
   
 9. Someday

  Someday Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2017
  Пораки:
  512
  Допаѓања:
  1.720
  Пол:
  Женски
  Од вечерва? :$
  ПС извини сега го видов постот
   
 10. stranger2

  stranger2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2016
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  141
  Пол:
  Женски
  И јас се приклучувам. Од денеска почнуваме?
   
 11. n0Limits

  n0Limits Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2017
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  327
  Пол:
  Женски
  Ајде, ајде :) првиот ден завршен :muscle:
   
  На teteks, stranger2 и Someday им се допаѓа ова.
 12. teteks

  teteks Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2017
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  788
  Ги симнав.Интересно,денес ќе почнам да ги вежбам.:sun:
   
 13. k.frosina

  k.frosina Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  2.357
  Допаѓања:
  21.298
  Пол:
  Женски
  Вежбиве некако да се пуштат да се гледаат може? Мислам таа како ги прави.
  Јас ги почнав ама се водев само по сликите.
  Првиов ден ме умре можам да кажам,ама не се ппредавам :devil:
   
  На xoxo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. stranger2

  stranger2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2016
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  141
  Пол:
  Женски
  Мене многу тешко ми оди :D
   
 15. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.773
  Допаѓања:
  5.389
  од утре стартувам, има некој со мене за дружба?
   
 16. Carolin.

  Carolin. Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2014
  Пораки:
  1.097
  Допаѓања:
  12.319
  Пол:
  Женски
  Вежбиве имаат најголем ефект што некогаш сум го имала, лани ја симнав програмава. :) за три недели стомак бомбаа, со многу водаа и правилна исхрана. Само напред девојкиии(y):*:*
   
 17. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.773
  Допаѓања:
  5.389
  Дали ќе сакаш да дадеш детали за исхраната, во колку часот вежбаше? Пред јадење или по?
   
 18. Carolin.

  Carolin. Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2014
  Пораки:
  1.097
  Допаѓања:
  12.319
  Пол:
  Женски

  Обично вежбав наутро, така ми беше најубаво.. Станував и пиев топла вода со лимон и ѓумбир, потоа вежбав, па јадев овошје за доручек или си блендирав овошје со некои житарици со млеко или јогурт обавезно ако не блендирав си пиев по една чаша млеко или јогурт. За ручек дома што имаа готвено, само без леб и многу салатаа ( нормално ке си намалиш порциите не да се прејадеш, ке јадеш колку да се најадеш што се вели Јадеш за да преживееш, не живееш за да јадеш ) И за вечера салати, риба некогаш знаев да јадам, овошје и така некои лесни работи, после 7h никако не јадев, и кога одев на кафе или викенд вода газирана си пиев и некогаш винце пивнував. Се издржува три недели верувајте. И обавезно многуу водааа :) Се надевам малку ви помогнав.:*:*
   
  На b.o.n.i, Chanell*, stranger2 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. k.frosina

  k.frosina Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  2.357
  Допаѓања:
  21.298
  Пол:
  Женски
  Втор ден завршен :muscle::muscle:
   
 20. Chanell*

  Chanell* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2016
  Пораки:
  3.779
  Допаѓања:
  28.039
  Пол:
  Женски
  Прв ден завршен :party:

  Балансирана исхрана од денес и многу вода со лимон+вежбиве,мислам дека ќе биде одличен резултатот.
   
  На n0Limits му/ѝ се допаѓа ова.