24 Вести

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од starbucks, 29 октомври 2011.

 1. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.658
  24 Вести или како што некои ја нарекуваат Македонската CNN e телевизиски канал од Скопје. Телевизијата е специјализирана за вести, на која се емитуваат на секој час. Телевизијата е по урнек на големите светски канали каде се емитуваат 24 часа вести, а дел од програмата е посветена на документарните емисии.

  Мене лично многу ми се допаѓа телевизијава, има многу интересни и корисни документарни филмови и информации. Исто ми се допаѓа и рубриката Без Коментар.

  Ја гледате телевизијава? Што мислите за неа?
   
  На Bright и Miss-Independent им се допаѓа ова.
 2. veronikaveronika

  veronikaveronika Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2011
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  132
  Хмм.. милион светлосни години ми е далеку од CNN.
  Ги гледав документарциве и ок ми беа, ама летово изгледа ги изгледав сите... бидејќи веќе се им е реприза :^)
  Вестите им се прееееммммногу долку и многу здодевни-не ми држат внимание. Прилозите-тапа!
  Презентерите ми се ок...
   
 3. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.333
  Допаѓања:
  15.493
  Кога нема интересно нешто на ТВ, кај нас дома постојано е пуштено на 24вести.
  Моите дома претпочитаат да ја гледаат повеќе од мене.
  На неколку наврати имам погледнато некои прилози од типот на ,,БЕЗ КОМЕНТАР,, - има интересни работи, не само за кај нас нели, туку и за пошироко во светот, што - како се дешава. Не за џабе е наречена македонската CNN :D

  Значи воглавно има интересни работи, а не само политика и политика и Бранковци, Груевци, туку и работи кои секојдневно се случуваат надвор од политиката. Опши работи, навидум интересни.

  Го обожавам фактот што нема на програмава турски серии, па може човек мозок да одмори, барем на некоја минута, додека не почнат на сител и канал 5 |(

  Документарните емисии им се посебно добри.. Досега имам фатено неколку од нив и ми го имаат задржано вниманието, што е добро.


  А за сликата немам коментар!!! Беспрекорна е!

  Браво за 24Вести! Ме радува фактот што се отвори и кај нас ваква програма! Добро е, напредуваме :D

  Eдит: за нашите стандарди е одлична :rofl:
   
 4. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.637
  Тато да може да ја гледа, ќе ја гледа 24часа. Кога не сум дома само тоа се гледа.
  Мене не ми е интересна. ОК, некој документарец и тоа е тоа.
  Вестите ко вести, ништо ново, ништо поинакво.
  Далеку од СиЕнЕн, па дури и од Македонската СиЕнЕн.
   
 5. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.395
  Пол:
  Женски
  Со добар ептитет се здобила, за толку кусо време во етер.
  Ми се намести на местото на старата А1, па често понавика порано обавезно вртев на 4 :D
  Ми се допаѓа концептот, што е информативна телевизија и даваат вести од секој аспект, фоторепортажи од светот, документарци , па дури и некои дебатни емисии на доста интересни теми.
  Пред некој ден се загледав во една емисија за малолетничка деликвенција и за случаи во Македонија за кој говореше една судика. Често има емисии за судството во Македонија, и често се говори за проблеми на граѓаните.
  Според квалитетот на вестите се неутрални, се сега за сега, не се обоени, барем јас колку што можам да заклучам. Така и нека продолжат.
  Нека учат и другите телевизии од неа, подобро да се специјлацираат на некој начин секој за една или две области него вака турлитава, и на крај излегува дека само серии даваат и нивните репризи |(
   
 6. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.500
  Не дека ја пратам цело време, но ми се допаѓаат документарците. Можеби не е како CNN, но барем е на македонски и се надевам дека со тек на време ќе се подобрува.
   
  На anabel-a му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.896
  Не ја пратам многу освен ако има некој убав документарец...Не е како CNN но добро е напредубаме и ние..
   
 8. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.177
  Пол:
  Женски
  Првпат слушам за телевизијава :tmi: не дека ме интересира заради вестите, што ќе ги гледа човек, кога се само негативни работи кажуваат |( туку какви документарци даваат? И заменува некоја наша друга телевизија или...? :wasntme:
   
 9. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.694
  Допаѓања:
  11.392
  Често ми е пуштено таму.
  Не ради друго, брат ми ја гледа.
  Има интересни документарци, али не е тоа за мене :D
   
 10. 4rever.unique

  4rever.unique Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2014
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  223
  Супеρ е телевизијава, што те интеρесиρа можеш таму да видиш, да бидеш во теκ со се што се случува. Даваат поучни ρаботи а не сеκаκви сеρии зо меѓусебни завρзлами од κои ρетκо можеме да научиме нешто. Бρаво за телевизијата :clap: , не е κаκо дρугите да даваат што им чини и се паρтисκи опρеделени!
   
 11. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.576
  Допаѓања:
  6.573
  Сега медиумскиот етер ни е катастрофа, па затоа изгледаат дека се премногу добри што не се. Наутро емисијата што е со Огнен, баш живи глупости како онаа на канал 5. Да се направи емисија, ќе се јавуваат луѓе, ќе трескаат, ама да се заштеди на прилози затоа што за нив треба одење на терен, снимање, трошење ресурси. И платите се слаби, познавам луѓе од таму. Со квалитет и со плати не можат да ја стигнат а1.
   
 12. luci22

  luci22 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  742
  Допаѓања:
  1.500
  Пол:
  Женски
  Не да ни е катастрофа живи срамотилаци уфф
  Инаку како тргнало сите телевизии ќе имаат такви “прекрасни емисии“, и тоа не само зашто така ќе заштедат, туку така ќе добијат и поголем рејтинг, а сите телевизии се болни по тој рејтинг па така да !
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.