1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

2CELLOS

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од eminil, 1 август 2012.

 1. eminil

  eminil Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2012
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  130
  2CELLOS е хрватски дует на виолончелисти. Го сочинуваат Лука Шулич и Стјепан Хаусер.
  Најчесто свират рок. Првиот албум го издаваат во 2011 година и истото лето ја започнуваат турнејата и соработуваат со англискиот печан Елтон Џон. Студираат во Лондон.
  На нивните настапи ги придружува Душан Крајнич - тапани.
  Според мене дечкиве се луди(во позитивна смисла) и премногу добри и дека ги обожавам тоа не морам да го кажам :)
  Ако некој не ги слушнал сеуште ..... еве нешто шо некој ретко може да го исвири посебно на ваков инструмент, од најголемите изведувачи и бендови....
  http://www.youtube.com/watch?v=_OcA_XQk ... ure=relmfu
  http://www.youtube.com/watch?v=mSByjqMG ... re=related
  http://www.youtube.com/watch?v=jjOQac1v ... ure=relmfu

  (едни од моите омилени видеа)
  Btw: темава ја создадов поради тоа што утре на 2ри август имаат настап во Охрид, па сакав да знам дали некој ќе присувствува на нивниот настап :)
  Иако по дома сите ги обожаваме момциве мислам дека нема да можиме да присувствуваме што ми е баш жал :/ ;( :(
  Но ако има некој шо ќе присувствува утре таму му посакувам да си помине прекрасно (не се сомневам во забавата што ќе ја приредат) ..па ајде чекам да ги споделите утрешните импресии :) :)
  Ако ја има темава...(се знае) ;)
   
  На Freckles и Victorian им се допаѓа ова.
 2. la.parisienne

  la.parisienne Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  172
  Helloo!
  Да, да секако дека ќе присуствуваме. :D Момциве се одлични, and pretty hot. 8)
   
 3. malechkata

  malechkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  1.141
 4. eminil

  eminil Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2012
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  130
  malechka хахаха :) сигурно ќе ја ги свират сите...
  туку сакав да ве замолам нешто....да снимите некој дел од настапот чисто за да видам како ќе биди :)
  ако можите .....
  и убав помин :* :* :*
   
 5. Bellatrix

  Bellatrix Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2012
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  26
  Многу ми е жал што не бев :(
   
 6. sweetgirl89

  sweetgirl89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  12
  Не можам да ги најдам точните зборови за да ви го опишам настапот на 2Cellos во Охрид. Прекрасни се, и веќе со нетрпение ги очекувам да дојдат пак! :inlove:
   
 7. malechkata

  malechkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  1.141
  Имам неколку видеа, ама не можам овде да ги ставам, а на YouTube уште се мислам дали да ги ставам.
  Имаше неколку uploads од други луѓе што снимаа, па еве тие ќе ги постирам. :)

  http://www.youtube.com/watch?v=-1bdgPVtMD8

  http://www.youtube.com/watch?v=bsxynl8r7vQ

  http://www.youtube.com/watch?v=g8qh1CjYaIE


  Ми ја отсвирија од Muse песната и морам да кажам дека сум воодушевена од таа нивна изведба - најдобра им беше.
  Имам видео од целосната изведба на песната - мислам дека никој немаше ставено видео на YouTube од таа песна, па можеби и ќе го ставам видеото. :)

  Прекрасни беа, преубава вечер.
   
 8. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.884
  Допаѓања:
  4.879
  Пол:
  Женски
  Искрено прв пат слушнав за дечкиве сега пред да го имаат настапот во Охрид.И реков ај да пролистам на ју туб на видам какви се.
  И останав ваква :o . Одлични ми се дечкиве,ми наликуваат малце на Apocalyptica,ама нема врска битно добри се.
  Многум и е мака што не појдов премногу. ;( Ама ајде следен пат.
  http://www.youtube.com/watch?v=RYpIHBqi ... r_embedded страшна работа ми се.
  http://www.youtube.com/watch?v=Pk0pSJRR ... re=related
  http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... yqo4VaGcLY :rock: :rock: :rock:
   
 9. eminil

  eminil Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2012
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  130
  фала мн :) :) :)
  блазесиви бре :rofl: :rofl: :rofl:
  ее ептен ми е криво шо не бев ;( :@ :(
   
 10. OneStepCloser

  OneStepCloser Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2012
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  64
  Прекрасни се дечкиве, импресивно свират и имаат огромна смисла за хумор. Ги обожавам и двајцата, но Стјепан ми е некако посебен :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

 11. TargaryenBurn

  TargaryenBurn Активен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2013
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  4
  Мајстори :x Кога првпат ги видов(во епизода од Гли) ме потсетија на Винчестер браќата :lol:
   
 12. Freckles

  Freckles Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2012
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  9
 13. Milky.Way

  Milky.Way Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2013
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  72
  Пол:
  Женски
  Ми се допаѓаат и ги слушам, омилена нивна песна од нив ми е Smooth Criminal :)
   
 14. IronLady

  IronLady Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2014
  Пораки:
  2.026
  Допаѓања:
  34.214
  Пол:
  Женски
  Предобри се ...
  Омилена сега за сега ми e Shape of my heart
  Ами тој Стјепан е да го грабнеш и да бегаш :inlove: Која насмевка ја држи . ..:$
   
 15. Lady Phoenix

  Lady Phoenix Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 мај 2015
  Пораки:
  2.033
  Допаѓања:
  58.307
  Пол:
  Женски
  Кога ќе се појават талентирани млади луѓе, особено што прават мноооогу уникатни и јаки кавери, еве ваква сум :o. Виртуози. Тоа ми е синоним за нив. Криво ми е што кога настапуваа во Охрид не успеав да отидам, ама следен пат кога ќе дојдат, морам да одам да ги слушам. Башка што се згодни, Тоа како бонус оди заедно со талентот. :lol: Смртоносна комбинација.
   
  На IronLady му/ѝ се допаѓа ова.
 16. forumce

  forumce Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 февруари 2017
  Пораки:
  8.115
  Допаѓања:
  37.636
  Пол:
  Женски
  Хаусер ми е симпатија за озбилно:wasntme:
  Многу убави преработки има со Италијанката Сењорита. Јак спој ми се
   
 17. Anah

  Anah Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2022
  Пораки:
  634
  Допаѓања:
  1.374
  Пол:
  Женски
  Интересна идеја за преработки на познати хитови на виолончела и навистина одлично звучи но сепак не се оригинални, немаат своја музика.