3 Предмети кои објаснуваат СЕ!

Дискусија во 'Канта' започната од Shortie, 24 август 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Shortie

  Shortie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2011
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  71
  Пол:
  Женски
  Одберете 3 предмети кои за вас го објснуваат животот и постоењето на човекот и Бог-ако верувате во него,ама мора да верувате зошто јас ја отворив :)

  За мене се : CD,PC и ВИНОЖИТО НА ПЛАТНО.
  А заборавив да додадам објаснете и зошто.:)
  CD-затоа што кога ќе го свртиш од едната страна го гледаш насловот или коверот на цедето,кога ќе го свртиш од другата страна ги има сите бои што сакаш да ги видиш,а пак сето тоа заедно прави прекрасен звук,било да е на филм,музика или сл.
  PC-Затоа што има се што сакаш да најдеш.
  ВИНОЖИТО НА ПЛАТНО-Затоа што во виножитото го гледам Бог и цела негова палета.а кажав на платно колку да биде предмет. :)
   
 2. Shortie

  Shortie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2011
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  71
  Пол:
  Женски
  И Библијата се разбира(основата).
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.