1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

3 декември - светски ден на лицата со хендикеп

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од inimini, 19 ноември 2011.

 1. inimini

  inimini Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  72
  пО ПОВОД 3 ДЕКЕМВРИ СВЕТСКИ ДЕН НА ЛИЦАТА СО ХЕНДИКЕП.
  кЕ НИ БИДЕ МИЛО ДА ВЕ ПОКАНИМЕ НА 2 ДЕКЕМВРИ ДА ПРИСУСТВУВАТЕ ДА ПОДАРИТЕ НАСМЕВКА ПРЕГРАТКА И ДА ГИ ИЗРАДУВАТЕ ДЕЧИЊАТА ОД УЦИЛИШТЕТО СО ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ ЗЛАТАН СРЕМЕЦ КИСЕЛА ВОДА-СКОПЈЕ
  ТИЕ ДЕЧИЊА ЗАЕДНО СО НИВНИТЕ НАСТАВНИЦИ И РОДИТЕЛИ НАПРАВИЈА МНОГУ УБАВИ РАЧНИ ИЗРАБОТКИ ИСТИТЕ ТИЕ КЕ БИДАТ ИЗЛОЖЕНИ ЗА ПРОДАЖБА ПО НАЈНИСКА ЦЕНА.
  ПОВЕЛЕТЕ СИТЕ ХУМАНИ ГРАЃАНИ СО ГОЛЕМО СРЦЕ ВО ЗЛАТАН СРЕМЕЦ-СКОПЈЕ НА 2 ДЕКЕМВРИ-ПЕТОК ОД 10 ЧАСОТ ДО 12ЧАСОТ ВЛЕЗОТ Е БЕСПАЛТЕН.
   
  На Bibko, NATALIJA89, Irida и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. NATALIJA89

  NATALIJA89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  43
  Ви благодариме на поканата,се договараме со една колешка да дојдеме,бидејќи таа е зафатена на 3-ти декември ,баш ќе се израдува што датумот е 2ри :) .Се надеваме да дојдеме и да си поминеме прекрасна вечер со тие :angel:
   
 3. inimini

  inimini Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  72
   
 4. Sunlight

  Sunlight Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2011
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  39
  Ќе ми биде мило да присуствувам :) Но те молам ако можеш да ми објасниш поточно каде се наоѓа училиштето?
   
 5. inimini

  inimini Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  72
  Училиштето се наога после рампа има бела висока зграда прва е на самата улица и училиштето е веднаш позади таа зграда поточно на улица Емил Зола.
   
 6. inimini

  inimini Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  72
  Здраво, здраво дали беше некој на 2 декември во нашето училиште, напишете нешто.